To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Telefony

widzu - 2018-09-15, 17:39

Ja tam sobie abonament chwalę. Chociaż brałem opcję bez telefonu.
Moris299 - 2018-09-15, 17:44

I ile płacisz i co masz w zamian?

Ja mam na kartę i :

Doładowuje raz na dwa/trzy miesiące za 25zl i kupuje pakiet 6gb. Zużywam średnio 2GB miesięcznie.

Mam taryfę w której wszystkie pakiety nie mają terminu ważności, a konto ważne 1rok po każdym doladowaniu.

Kupuje więc pakiet 100sms za 5zl i mam na pół roku.

Nie dzwonię wcale a jak już to do Play gdzie mam całkiem za darmo (smsy i mms w play też za darmo) bo rodzinka cała tez ma w Płay.

Czyli wychodzi mnie jakieś 9zl miesięcznie

Lilith - 2018-09-15, 17:49

Ja mam kartę 25 zł miesięcznie, nielimitowane rozmowy i SMS, 10GB neta na miesiąc.
Oczywiście oferta bez telefonu.

Dead_Laugh - 2018-09-15, 17:50

Będę brać nową umowę w abonamencie. Będę miał nieograniczone SMSy, rozmowy oraz internet za 35 zł. To jest opłacalne.
Moris299 - 2018-09-15, 17:52

Nie ma czegoś takiego jak nieograniczony internet

[ Dodano: 2018-09-15, 17:52 ]
Poza tym to nie jest 2005 rok żeby wysyłać setki SMSów.
Chyba, że faktycznie dzwonisz dużo i piszesz dużo to może faktycznie się opłaca

Dead_Laugh - 2018-09-15, 18:00

Wiem. Górny limit to 100 GB. Po czym jest ograniczenie prędkości. Still się opłaca.

[ Dodano: 2018-09-15, 18:00 ]
Poza tym rok czy pół roku Showmaxa za umowę.

widzu - 2018-09-15, 18:26

Moris299 napisał/a:
I ile płacisz i co masz w zamian?

Ja mam na kartę i :

Doładowuje raz na dwa/trzy miesiące za 25zl i kupuje pakiet 6gb. Zużywam średnio 2GB miesięcznie.

Mam taryfę w której wszystkie pakiety nie mają terminu ważności, a konto ważne 1rok po każdym doladowaniu.

Kupuje więc pakiet 100sms za 5zl i mam na pół roku.

Nie dzwonię wcale a jak już to do Play gdzie mam całkiem za darmo (smsy i mms w play też za darmo) bo rodzinka cała tez ma w Płay.

Czyli wychodzi mnie jakieś 9zl miesięcznie



Mój numer telefonu zarejestrowany jest na tatę, który razem ze swoim telefonem (oraz siostry), czyli za 3 telefony, płaci około 50 zł miesięcznie, średnio wychodzi koło 17 zł na miesiąc za telefon (zniżka za połączenie usług).

W zamian za to mam: nielimitowane rozmowy i smsy na komórkowe i stacjonarne (a w trakcie "roku szkolnego" zdarza mi się dzwonić codziennie), 3 GB internetu (którego nie wykorzystuję, jest to dla mnie akuratna ilość), nie wiem jak z MMS-ami, ale praktycznie ich nie używam, chyba że muszę coś pilnie wysłać do osób które nie mają facebooka.

Poza tym odpada mi sprawdzanie ile jeszcze pakietu mi zostało, wznawianie ich i nie martwię się o stan konta na karcie, bo opłacane jest zleceniem stałym. A jeśli chodzi o dane osobowe, i tak SIMy muszą być rejestrowane. ¯\_(ツ)_/¯


Podsumowując płacę miesięcznie 8 zł więcej za wygodę. A jakbyś dzwonił w podobnej ilości do mnie to pewnie wyszłoby Ci sporo drożej.

Moris299 - 2018-09-15, 21:20

A gdyby ty + rodzice byli w play to byś potrzebował nielimitowanych rozmów?
W play masz za darmo do tej samej sieci rozmowy, sms i mms.
Ludzie często łapią się na nielimitowane rozmowy itp a często się okazuje, że nie są w stanie wygadać tyle by się to opłacało

Davos - 2018-09-15, 21:29

Lilith napisał/a:
Ja mam kartę 25 zł miesięcznie, nielimitowane rozmowy i SMS, 10GB neta na miesiąc.
Oczywiście oferta bez telefonu.



Mam ten sam pakiet :piwo: T-Mobile? :)

Ja dużo dzwonię i jeszcze więcej piszę, a i internet bardzo się przydaje więc dla mnie taki pakiet jest idealny.

widzu - 2018-09-15, 21:43

Moris299, mam nielimitowane do wszystkich sieci i na stacjonarne. Często dzwonię na stacjonarne, poza tym połowa osób ma w Orange a połowa w Plusie. Także tego.

I nie, nie mogą przejść na Play, bo by im się w chuj nie opłacało, bo babcia z dziadkiem wjebali z doładowań kart sobie tyle kasy, że mają koło 300 zł na koncie komórki... każdy z nich. Ale wujek się skapnął i włączył im konto ważne rok i probują teraz to wydzwonić (i przekazywać kasę z komórki do komórki, chyba można 30 zł na miesiąc w tej samej sieci).

A osoby co mają w Orange też nie przejdą na Play, bo dzięki byciu w Orange komórkowym dostajemy zniżkę na stacjonarny i Internet.

Także ta opcja w której jestem finansowo mi się najlepiej opłaca.

Lilith - 2018-09-15, 22:13

Davos, zgadza się :piwo:
icywind - 2018-09-21, 14:27


Polaki biedaki
I tak wzięli średnią pensję brutto

Love178 - 2018-09-21, 15:18

W dodatku średnią a nie medianę
icywind - 2018-09-21, 16:28

Tak naprawdę to jeszcze powinni uwzględniać koszty życia i ile ci na miesiąc zostanie. Co z tego, że w miesiąc zarabiasz na iPhona jak wszystko wydajesz na jedzenie. I by wyszło po jakim czasie oszczędzania możesz sobie pozwolić na zakup
Love178 - 2018-09-21, 16:35

Ale też w sumie po co jak Polacy sobie i tak wezmą na raty ¯\_(ツ)_/¯
Moris299 - 2018-09-21, 17:32

Nylonbojtel napisał/a:
Tak naprawdę to jeszcze powinni uwzględniać koszty życia i ile ci na miesiąc zostanie. Co z tego, że w miesiąc zarabiasz na iPhona jak wszystko wydajesz na jedzenie. I by wyszło po jakim czasie oszczędzania możesz sobie pozwolić na zakup


Polak średnio odłoży średnio 300zl miesięcznie a Niemiec 300 euro :P
Wyszło by jeszcze gorzej bo w stosunku do zarobków wcale nie jest tanio w Polsce

ChodnikowyWilk - 2018-09-21, 17:53

Wniosek? Nie kupować iphonow.
Moris299 - 2018-09-21, 18:05

wniosek? nie mieszkać w Polsce xD
ChodnikowyWilk - 2018-09-21, 18:08

Tak też można.
Mańka - 2018-09-21, 18:14

Aż mi się przypomniała rozmowa z pociągu (miałam nieszczęście siedzieć z karyną i jej szwagierką), o tym że loszka będzie zmieniała swojego hujajeja na ajfona, ale że jej nie stać to weźmie na raty :smile:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group