To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

OdpRyski - Piąty Coroczny Konkurs Walę Tynkowy

Moris299 - 2019-02-13, 20:51

icywind napisał/a:
Przecież to nie ty decydujesz o tym co jest normalne a co nie.
tak wiem, to "naukowcy"
tylko, że zdecydowana większość ludzi powie ci, że miłość homoseksualna nie jest normalna

icywind - 2019-02-13, 20:51

Moris299 napisał/a:
icywind napisał/a:
W mózgu zakochanej osoby homoseksualnej zachodzą te same procesy co heteroseksualnej.

ciekawe, skoro jeszcze naukowcy nie potwierdzili czym dokładnie jest miłość

chyba, że coś mnie ominęło :??:

Motylki w brzuchu, zamglone spojrzenie, rozmowy bez słów... na to wszystko jest wytłumaczenie! Poznaliśmy wszystkie tajemnice miłości i z okazji zbliżających się Walentynek rozbierzemy to uczucie na czynniki pierwsze z pomocą ekspertów z Centrum Nauki Kopernik.


Miłość to istna chemiczno-biologiczna reakcja łańcuchowa! Aby między dwojgiem ludzi „zaiskrzyło”, musi zadziałać w odpowiedniej kolejności cały system zewnętrznych bodźców oraz wewnętrznych procesów biochemicznych.


Wzrokowcy? Słuchowcy? Nie! Zapachowcy

Wszystko to zaczyna się od zapachu. I nie chodzi tu o perfumy czy prysznic po siłowni. Ważna jest naturalna woń i - prawdopodobnie - ukryte w niej bezwonne feromony. Ich istnienie u człowieka nie jest jeszcze wyczerpująco zbadane przez naukę. W każdym razie, zapach dociera do nosa, gdzie napotyka bardzo czuły narząd lemieszowo-nosowy. Ten z kolei aktywuje podwzgórze - mały obszar w mózgu. Jeśli wszystko „do siebie pasuje”, zaczynamy się interesować partnerem, a nasze szare komórki zaczynają świecić ( widać to podczas badania pozytronową tomografią emisyjną (PET)). Podwzgórze zaczyna wydzielać fenyloetyloaminę (PEA), będąca neuroprzekaźnikiem. Jej podwyższone stężenie w mózgu z jednej strony objawia się stanami nieuzasadnionej radości, pewnością siebie, podnieceniem czy nadmierną aktywnością na przemian z brakiem koncentracji.


Z drugiej strony - powoduje bezsenność, zaburzeniami łaknienia, brak tchu czy stany niepokoju i depresji. Tak często czują się narkomani - fenyloetyloamina jest substancją należącą do grupy amfetamin. Nic więc dziwnego, że potocznie nazywana jest „narkotykiem miłości”. Wzrost poziomu PEA pociąga za sobą kolejne zmiany. Zwiększa się wydzielanie noradrenaliny – hormonu, zwanego „substancją miłości”. Działa on podobnie do adrenaliny - na widok ukochanej osoby podwyższa nam się ciśnienie, przyśpiesza bicie serca, rośnie poziom glukozy we krwi i zmniejsza się apetyt. Na skutek skurczów naczyń krwionośnych, pokrywamy się rumieńcem i stajemy się wrażliwi na dotyk.


Tajemnica szczęścia

W miarę jak rośnie poziom noradrenaliny, zaczyna uwalniać się kolejny związek - „hormon szczęścia”, czyli dopamina. Kompletnie opanowuje ona resztę zmysłów i ciała. Odpowiada za procesy chemiczne zachodzące w mózgu, które kontrolują ruch i aktywność ciała oraz zdolność odczuwania przyjemności. Dopaminę znamy z codzienności, bo jej poziom gwałtownie wzrasta gdy zachwycimy się nowym gadżetem, efektowną sukienką czy nieodpakowanym jeszcze prezentem. To właśnie dopamina jest współodpowiedzialna za to, że kochamy "na śmierć i życie". Drugą cząsteczką w tym duecie jest serotonina. Gdy poziom dopaminy rośnie, jednocześnie gwałtownie spada ilość serotoniny. Odpowiednia ona za zdrowy sen i poczucie spokoju, a jej niedobory powodują ogólne rozkojarzenie i brak koncentracji. Zakochana osoba robi się zdezorientowana i popada w skrajne nastroje, jednocześnie nie mogąc się doczekać kolejnego spotkania ze swoją drugą połówką.


Miłość ma swój termin ważności

Mamy więc fenyloetyloaminę (PEA), noroadrenalinę, dopaminę i serotoninę –neuroprzekaźniki sprawiające, że szalejemy z miłości. Najważniejsza z nich jest ta pierwsza, bo kontroluje pozostałe. Niestety, na działanie fenyloetyloaminy organizm się uodparnia. Z badań wynika, że zwykle pomiędzy 18 a 48 miesiącem (4 rokiem) związku, cały szalejący ogień miłości powoli się wypala i przygasa. Wtedy zakochani mogą się nawet rozstać! Na szczęście, nie jest to reguła. Na skutek działania dopaminy, przez cały czas nasz organizm wytwarza bowiem oksytocynę i wazopresynę - hormony o podobnej budowie, ale odmiennym działaniu. Związki te działają w chwilach bardzo ważnych dla człowieka. U kobiet jest więcej receptorów oksytocyny. Hormon ten łagodzi stres, powoduje obniżenie ciśnienia krwi, działa przeciwbólowo i relaksująco. U mężczyzn góruje wazopresyna, uwalniana za sprawą testosteronu i działająca podobnie jak adrenalina. Podwyższenie poziomu tych obu hormonów wywołuje uczucie odprężenia, spokoju, poczucia więzi i wzajemnej akceptacji. Dzięki ich obecności możliwy jest rozkwit dojrzałej miłości pomiędzy partnerami.

Moris299 - 2019-02-13, 20:54


icywind - 2019-02-13, 20:55

Moris299 napisał/a:
icywind napisał/a:
Przecież to nie ty decydujesz o tym co jest normalne a co nie.
tak wiem, to "naukowcy"

Nie. Oni mogą najwyżej ocenić czy coś jest zboczeniem czy nie. Normalność bądź jej brak to nie jest pojęcie podlegające twojej indywidualnej ocenie. Nie masz prawa sobie powiedzieć "moim zdaniem to nienormalne i dla was też ma być. Dla nas to nic nie znaczy. Absolutnie nic.

Cytat:
tylko, że zdecydowana większość ludzi powie ci, że miłość homoseksualna nie jest normalna

Jak mówili, że Ziemia jest płaska to wtedy była płaska

[ Dodano: 2019-02-13, 20:56 ]
Moris299 napisał/a:
Obrazek

Czyli ja przestaje z tobą rozmawiać. Nie ma po co.

Mormegil - 2019-02-13, 21:16

o, z każdym dniem coraz więcej tematów się nadaje do ignora, mistrzowie forum robisz to dobrze
Lilith - 2019-02-13, 21:25

Na poprzedniej stronie spam z gejowskimi gifami, w którym nie brałam udziału >:<



Mańka - 2019-02-13, 21:27

:bye:
Do zobaczenia za kilka dni, Lil

Całkiem_Dobry_Chłop - 2019-02-13, 21:40

Lilith, liczyłem, że się przyłączysz do zabawy :troll:
Love178 - 2019-02-13, 21:51

icywind napisał/a:
W ogóle to forum ostatnio jest dużo bardziej homo niż zwykle :haha:
#homoavki
#homobanner
#homoczarnobiałegifyzcałującymisiępanami

Wszystko dla Ciebie, bo wiemy, że nie masz pary na Walentynki <3

[ Dodano: 2019-02-13, 21:53 ]
Ej, ale nie dawać za ostrych tych gifów :dont:

icywind - 2019-02-13, 22:12

Love178 napisał/a:
Wszystko dla Ciebie, bo wiemy, że nie masz pary na Walentynki

Przecież mam :V

Lilith - 2019-02-13, 22:20

Love178, wrzuciłam kiedyś za ostrego, no i mam osta ;P Nie będę wincej ryzykować :troll:
Love178 - 2019-02-13, 22:37

icywind napisał/a:
Love178 napisał/a:
Wszystko dla Ciebie, bo wiemy, że nie masz pary na Walentynki

Przecież mam :V

Jedziesz do zony? :o

Moris299 - 2019-02-13, 22:42

wątpie by miał żonę :troll:
Nadir - 2020-01-30, 13:09

A w tym roku będziecie pamiętać? Przypominam póki jeszcze czas. :hm?:
ZSK - 2020-01-30, 18:38

O czym?
Lilith - 2020-01-30, 19:17

Szósty konkurs walentynkowy
będzie wgl?

macbed - 2020-01-30, 19:19

i tak nie mam walentynki :sadangel:
NieMamKlawiatury - 2020-01-30, 20:15

Ha, przegrywy
Lilith - 2020-01-30, 20:39

Nie będę się nabijać, większość życia przegrałam. Obecnie też przegrywam w życie, tyle że nie samotnie :troll:
icywind - 2020-01-30, 21:45

Zatrudnisz się w TVNie w dziale oceny wyglądu obcokrajowców i będziesz trzepać taką kasę jakiej nikt na forum nie widział :troll:

[ Dodano: 2020-01-30, 21:48 ]
Przy okazji przeprowadzisz się do dużego miasta



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group