To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Publiczny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym

Moris299 - 2018-01-02, 22:09
Temat postu: Publiczny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym
Cytat:
1 stycznia 2018 roku Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym został uruchomiony. Każdy może sprawdzić, czy w danej miejscowości może przebywać przestępca, który został w przeszłości skazany za gwałt m.in na nieletnich. Na stronie są podane dane takie jak imię, nazwisko, zdjęcie osoby, czy aktualne miejsce pobytu.



co sądzicie o tym pomyśle?

https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home

Antybristler - 2018-01-02, 22:16

Mnie tam nie ma to ok.
Całkiem_Dobry_Chłop - 2018-01-02, 22:17

Czekaj zaraz sprawdze :troll:

[ Dodano: 2018-01-02, 22:20 ]
No dobra. W poRypinie nie ma. No chyba że Antek urodził się gdzieś indziej :spiew:

WojtekVanHelsing - 2018-01-02, 22:48

Kurwa, juz po mnie XD
Moris299 - 2018-01-02, 22:59

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Czekaj zaraz sprawdze :troll:

[ Dodano: 2018-01-02, 22:20 ]
No dobra. W poRypinie nie ma. No chyba że Antek urodził się gdzieś indziej :spiew:


https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home/73ae473c-1da5-45e2-869c-8cceed854de1

Lilith - 2018-01-02, 22:59

A co, już na księdza wyświęcony? :troll:
Dead_Laugh - 2018-01-02, 23:10

Cóż... Z jednej strony jak najbardziej ciekawe rozwiązanie ale... no właśnie. Wystawiając te dane osoby na tej liście mogą być z kolei ofiarami samosądów. Nie mówię, że tak będzie bo mam nadzieję, że nie ale mam nadzieję, że minister jest przygotowany na taką ewentualność. Wiem, że Polacy z mniejszych powodów mogą pobić a co dopiero jak jakaś grupa postawi sobie na cel „oczyszczenie społeczeństwa”? Mieliby wszelkie dane. Ale jeśli będzie działać prawidłowo to dobrze
Moris299 - 2018-01-02, 23:17

Dead_Laugh napisał/a:
Cóż... Z jednej strony jak najbardziej ciekawe rozwiązanie ale... no właśnie. Wystawiając te dane osoby na tej liście mogą być z kolei ofiarami samosądów. Nie mówię, że tak będzie bo mam nadzieję, że nie ale mam nadzieję, że minister jest przygotowany na taką ewentualność. Wiem, że Polacy z mniejszych powodów mogą pobić a co dopiero jak jakaś grupa postawi sobie na cel „oczyszczenie społeczeństwa”? Mieliby wszelkie dane. Ale jeśli będzie działać prawidłowo to dobrze



Lilith - 2018-01-02, 23:23

Dead_Laugh napisał/a:
Cóż... Z jednej strony jak najbardziej ciekawe rozwiązanie ale... no właśnie. Wystawiając te dane osoby na tej liście mogą być z kolei ofiarami samosądów. Nie mówię, że tak będzie bo mam nadzieję, że nie ale mam nadzieję, że minister jest przygotowany na taką ewentualność. Wiem, że Polacy z mniejszych powodów mogą pobić a co dopiero jak jakaś grupa postawi sobie na cel „oczyszczenie społeczeństwa”? Mieliby wszelkie dane. Ale jeśli będzie działać prawidłowo to dobrze

Może tak być. Pamiętam, jak mi rodzice opowiadali, jak w latach 80. na ich osiedlu pedofil uprowadził 3,5 letnią dziewczynkę, zgwałcił i zamordował a jej ciało porzucił w krzakach, został on pojmany i odbyła się wizja lokalna. Gdyby nie eskorta milicji, to by gościa rozerwali, bo całe osiedle znało tę dziewczynkę. Ojciec się z trudem powstrzymywał, by nie pierdolnąć gnoja kamieniem w łeb.

[EDIT] Znalazłam nawet artykuł o tym.
https://plus.nowiny24.pl/wiadomosci/a/gwalt-zabojstwo-rozboje-to-zrobil-jeden-czlowiek,11578615

Dead_Laugh - 2018-01-02, 23:23

Ale można było mieć choć trochę wiary w ludzi, nie?


;-;




Ten pomysł ministerstwa musi się skończyć źle.

SlownikOrtograficzny - 2018-01-02, 23:29

zwierzęta będą polować na zwierzęta.
co mogło pójść nie tak?

ChodnikowyWilk - 2018-01-02, 23:29

Na co komu to potrzebne

Mogli dodać jeszcze możliwość komentowania, lud by się wyżył z pisaniem co by mu odcieli i jak torturowali

krojechleb - 2018-01-03, 02:08

jak gwałcisz to już twój problem co ci kto potem zrobi. Sam pewnie nic bym nie zrobił ale głowę zawsze można odwrócić w razie czego pomysł spoko przynajmniej masz możliwość sprawdzić koło kogo ewentualnie mieszkasz
Dead_Laugh - 2018-01-03, 02:36

Sąd jest od wymierzania sprawiedliwości. Nie ulica. Tacy ludzie i tak już są wykluczeni społecznie ze swojego kręgu. Odbyli lub odbywają karę wymierzoną przez sąd. Czy naprawdę ludzie muszą się zachowywać gorzej niż niższe ssaki czy jak jeszcze niższe zwierzęta?
Marcin55522 - 2018-01-03, 10:13

Dead_Laugh napisał/a:
Cóż... Z jednej strony jak najbardziej ciekawe rozwiązanie ale... no właśnie. Wystawiając te dane osoby na tej liście mogą być z kolei ofiarami samosądów. Nie mówię, że tak będzie bo mam nadzieję, że nie ale mam nadzieję, że minister jest przygotowany na taką ewentualność. Wiem, że Polacy z mniejszych powodów mogą pobić a co dopiero jak jakaś grupa postawi sobie na cel „oczyszczenie społeczeństwa”? Mieliby wszelkie dane. Ale jeśli będzie działać prawidłowo to dobrze


Cóż. boli cię to? Bo mnie nie.

icywind - 2018-01-03, 12:17

Nie skończy się to dobrze :/
Love178 - 2018-01-03, 12:46

Nie nasuwa mi się tutaj inne rozwiązanie w tej sytuacji jak karanie dożywociem za gwałt.
Antybristler - 2018-01-03, 13:02

Do kamieniołomów, a nie wygodne życie w pudle na nasz koszt.
Dead_Laugh - 2018-01-03, 14:16

Marcin55522, boli mnie to. Jak najbardziej. Z samego punktu widzenia, że znęcając się nad taką osobą sami ci ludzie stają się potworami, którymi gardzą. W żaden sposób nie bronię ludzi, którzy faktycznie popełnili okropne przestępstwo. Ale każdy ma prawo do zmienienia życia. Po odbyciu odpowiedniej kary oczywiście. Samosądy są niczym innym jak odebraniem tej szansy. Bo nawet jak nie zabiją tej osoby to i tak ta osoba zobaczy, że nie ma dla niej miejsca wśród społeczeństwa.

Nie mówię, że nie powinno być żadnego nadzoru nad nimi. Wręcz przeciwnie. Dobrze by było aby jacyś odpowiedzialni ludzie się tym zajmowali.

Antybristler - 2018-01-03, 15:00

Krzywdzenie winnych to co innego niż krzywdzenie niewinnych. Mi tych pierwszych nie żal.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group