To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Sport - Offtop sportowy

Szyszek - 2017-11-03, 00:11

Każdy sport wyczynowy jest trudny, to prawda. Ale jednak łatwiej wyjść na boisko z piłką niż wsiąść do szybowca albo hasać na koniu i strzelać z łuku.

Owszem, nawet lubię piłkę nożną, ale to nie zmienia faktu, że jej zasady naprawdę są stosunkowo proste np. w porównaniu do innych sportów zespołowych. Dużo łatwiej jest mi zrozumieć ideę spalonego niż system zmian w siatkówce, gry pasywnej w ręcznej czy kroków w koszykówce. Może to kwestia tego, że te sporty wzbudzają we mnie nieco mniejsze zainteresowanie (szczególnie koszykówka, która jest mi totalnie obojętna), ale np. grając w te sporty (na wuefie się zdarzało) łatwiej było złapać faul w tych innych zespołowych grach niż własnie w piłce. Przynajmniej tak u mnie było.

JankielKindybalista85 - 2017-11-03, 00:14

No ale nie kumam czemu brzmicie jakby ta prostota była wadą piłki nożnej? Jak to jest jej główna zaleta i fundament zdobycia przez nią popularności u zarania jej historii.
Szyszek - 2017-11-03, 00:14

A skoro mówimy już o sporcie wyczynowym, to w tym przypadku kończy się powiedzenie "sport to zdrowie". Profesjonalizm wymaga nieraz balansowania na granicy ryzyka. Efekt: zmęczenie fizyczne i wyeksploatowanie, które może prowadzić do kontuzji. Nieraz dochodzi nieznoszenie napięcia psychicznego. Zdarzały się przypadki wypalenia albo pewnej blokady po upadkach/kontuzjach.
Moris299 - 2017-11-03, 00:15


Szyszek - 2017-11-03, 00:16

JankielKindybalista85 napisał/a:
No ale nie kumam czemu brzmicie jakby ta prostota była wadą piłki nożnej? Jak to jest jej główna zaleta i fundament zdobycia przez nią popularności u zarania jej historii.


Nie wiem, ja nie miałem zamiaru tak wybrzmieć. Prostota i łatwa dostępność to jest ten fundament popularności. Łatwiej kupić sobie piłkę niż łuk/szybowiec.

Lilith - 2017-11-03, 00:21

Szyszek, łuk sobie można zrobić z włókna szklanego. O materiał do dobrej cięciwy też nie jest trudno. Strzały również da się zrobić. Za celownik może służyć główka od szpilki. Dobrze umocowana czasem lepsza od zwykłego celownika. Źle postawisz łuk i celownik można naruszyć.

Minus tylko jest taki, że nie znasz dokładnego naciągu łuku. Ja zwykle strzelałam z naciągu 9-10 kg, jak miałam łuk kupny, sportowy, to wiedziałam. Na więcej brakowało mi siły, taki ze mnie słabeusz :haha:

Z kupnem szybowca gorzej. Samemu zrobić jeszcze ciężej.

Moris299 - 2017-11-03, 00:22


Szyszek - 2017-11-03, 00:27

Moris, lepiej mi powiedz coś, czego nie wiem :D

Zresztą, w każdym sporcie zespołowym masz taktyki. Ba, w indywidualnych też masz taktyki. Popatrz na takie biegi lekkoatletyczne, zwłaszcza na średnie i długie dystanse. Możesz być niezwykle sprawny fizycznie, możesz być w wielkiej formie. Ale jeśli podejmiesz w biegu zbyt późną decyzję o ataku, to już koniec. Zamiast 1 miejsca możesz być gdzieś.. 6-7. Ogólnie taktyka jest niezwykle cenna w takich kondycyjnych sportach. Np. biegi narciarskie czy kolarstwo.

JankielKindybalista85 - 2017-11-03, 00:35

Aczkolwiek np. w skokach narciarskich taktyka odgrywa mniejszą rolę. :-D
Szyszek - 2017-11-03, 00:38

Zgadza się. Ale za to jak bardzo istotna jest w skokach kwestia psychiki.
Lilith - 2017-11-03, 00:39

Ze skokami to jak z łucznictwem - skupienie się, prędkość i kierunek wiatru wpływają na wyniki :)
Szyszek - 2017-11-03, 00:44

Oj tak. W skokach potrzebna jest odrobina Skupienia.

Skupień mnie obserwuje na instagramie, taki fejm

c1ick - 2017-11-03, 07:24

No kuwa, robiłem kiedyś kurs sędziowski i naprawdę z czystym sumieniem mówię, że piłka nożna tylko dla oglądających jest prostym sportem.
I nie chodzi o to czy latanie szybowcem jest trudniejsze od zawodowego grania w piłkę. Tego nie wiemy i się nie dowiemy dopóki nie będziemy uprawiać obu dyscyplin profesjonalnie. A to, że łatwiej iść wyjść z kolegami na boisko z piłką niż polatać z nimi szybowcem nie ma nic wspólnego z prostotą sportu, tylko jego dostępem. A takie amatorskie granie ma tyle wspólnego z profesjonalnym co składanie modeli szybowców z lataniem prawdziwymi (profesjonalnie).

JankielKindybalista85 - 2017-11-03, 11:08

c1ick napisał/a:
No kuwa, robiłem kiedyś kurs sędziowski

A lvl owczarek, w sensie uprawnienia na VARowanie też masz?

Lilith - 2017-11-03, 12:23

Nie zapominajmy, że łucznik może z konia wystrzelić właśnie wtedy, kiedy wszystkie kopyta konia są oderwane od podłoża, więc trzeba wyczuć ten odpowiedni moment. Technicznie to trudniejszy sport.
Love178 - 2017-11-03, 12:28

No właśnie nawet jeśli popularność piłki sprawia, że konkurencja jest tak duża, że trzeba mieć nieludzką kondycję by w tym sporcie zabłysnąć, to obiektywnie zasady pozostałych sportów i warunki, w których się odbywają sprawiają, że wyniki rozgrywek są bardziej nie do przewidzenia, to wszystko, co miałam na myśli.
Davos - 2017-11-03, 13:43

Tylko po co w ogóle ta dyskusja o tym, który sport jest trudniejszy, skoro nie to jest czynnikiem decydującym o obecności danej dyscypliny w mediach? :PP Znaczenie ma tylko to, czy konkretny sport jest popularny w danym kraju czy nie. Są dyscypliny popularne globalnie (piłka nożna) i lokalnie (np. skoki narciarskie). Łucznictwo jest z tego co wiem bardzo popularne w Azji, u nas nie. Więc i trudno, żeby nagle zaczęli u nas transmitować wszystkie zawody w tej dyscyplinie. Co oczywiście nie oznacza bynajmniej, że ona sama jest prosta (zwłaszcza w wersji na koniu). Ale nie jest u nas popularna więc nie ma jej w tv.
Lilith - 2017-11-03, 13:44

Cytat:

Tylko po co w ogóle ta dyskusja o tym, który sport jest trudniejszy, skoro nie to jest czynnikiem decydującym o obecności danej dyscypliny w mediach?

A czy nie od tego czasem jest offtop sportowy? XDDD

Davos - 2017-11-03, 14:02

No myślałem, że kontynuujemy wątek o tym, dlaczego nie pokazuje się sukcesów Polaków w łucznictwie konnym czy lotach szybowcem, ale whatever :PP
Love178 - 2017-11-03, 14:18

No to emitowanie zawodów i informowanie o sukcesach też nie muszą się wykluczać :o


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group