To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Muzułmańska para we Francji dała dziecku na imię Dżihad

Barbra - 2017-11-01, 01:11

no pojebane
Love178 - 2017-11-01, 10:38

Lilith_Madness napisał/a:
Po japońsku (Ichigo) dla chłopaka byłoby spoko

Nie byłoby spoko :haha: Jakby to było truskawka, to trafiłoby na listę kirakira neemu (niedorzeczne imiona) razem z takimi jak niechlubne Pikachu. A w kontekście prawdziwych imion, znak do jego zapisu「苺」jest na liście 60 znaków zakazanych do umieszczania w imionach :P Tak, ze z nazywaniem się Ichigo byłoby słabo nawet z technicznego punktu widzenia, nie nawet samego, że możemy nie czuć, co dla Japończyków brzmi źle (imiona mają mieć znaczenie, wyrażać nadzieję co do swojego dziecka,"truskawka" okazałoby się tu krzywdząca)

tl;dr: Anime=/=rzeczywistość

Lilith - 2017-11-01, 10:42

Mi się brzmieniowo podoba, po prostu. Nie patrzmy na to, że postacie z anime tak mają na imię, A jak tam dziewczynki/kobiety mają na imię Sakura?
Love178 - 2017-11-01, 11:13

W sensie natrafiłaś na osobę o imieniu Sakura? o.0 Bo sytuacja będzie podobna do Ichigo - co prawda są osoby, które uważają, że to ładne słowo i pewnie się zastanawiały nad nadaniem dziecku tego imienia lub pewnie nawet kilkoro z nich nadało (więc jak widziałaś, to był to rzadki przypadek). Ale dalej będzie się to odbierać jako "dziwne" imię, chociażby dlatego, że sakura może mieć różnorakie skojarzenia - komuś ona się kojarzy z gracją i ładnym kolorem, a komuś innemu z kruchością i krótką żywotnością - lepiej dziecko uchronić od niejednoznacznych imion. Poza tym istnieją nazwiska (bo one są stworzone a totalnie odmiennej zasadzie!), które posiadają znak na sakurę - Sakurai, Asakura itd. więc pewnie ludzie widzą to słowo jako bardziej pasujące do nazwisk niż imion (nie wiem czy wytłumaczyłam wystarczająco zrozumiale)
Barbra - 2017-11-01, 19:22

Love178 napisał/a:
znak do jego zapisu「苺」jest na liście 60 znaków zakazanych do umieszczania w imionach

dlaczego?

dyniator - 2017-11-01, 19:53

Najlepsze by było gdyby Dżihad wbrew rodzicom ochrzcił się, zaciągnął do klasztoru. Po 40 latach został kardynałem, a w wieku 70lat został wybrany na papieża chrześcijańskiego :git:
widzu - 2017-11-01, 19:56


WojtekVanHelsing - 2017-11-01, 20:10

dyniator napisał/a:
Najlepsze by było gdyby Dżihad wbrew rodzicom ochrzcił się, zaciągnął do klasztoru. Po 40 latach został kardynałem, a w wieku 70lat został wybrany na papieża chrześcijańskiego :git:


Qui sibi nomen imposuit Urbanus Nonus...

SlownikOrtograficzny - 2017-11-01, 21:31

Barbra napisał/a:
Love178 napisał/a:
znak do jego zapisu「苺」jest na liście 60 znaków zakazanych do umieszczania w imionach

dlaczego?

Bo nie.

ZSK - 2017-11-02, 22:39

Domyśl się.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group