To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Zakaz handlu w niedzielę

widzu - 2017-11-24, 18:18

Sugerowanie że jeszcze trwa :rofl:
Davos - 2017-11-24, 18:23

Lilith, bary jak i pozostałe punkty z gastronomią będą czynne więc spokojnie, dalej będziesz mogła pić w niedziele :PP
Dead_Laugh - 2017-11-24, 18:36

Jankiel, na pytanie do Wojtka to nawet ja mogę odpowiedzieć:

http://www.sejm.gov.pl/Se...NrGlosowania=61 - ogólne

http://orka.sejm.gov.pl/G.../glos_52_61.pdf - indywidualne

ZSK - 2017-11-24, 18:37

W sumie nic to w moim życiu nie zmieni. Tylko czasem z nudów się do galerii jeździło towary pooglądać, a tak to się nie pojedzie. No trudno.
Lilith - 2017-11-24, 18:41

ZróbmySobieKupę, w Twoim nie. Ale w przypadku osób, którym na rękę jest pracować w weekendy zmieni. Na przykład wysokość zarobku.
ZSK - 2017-11-24, 18:50

Bdaź stracą pracę. Wiem, nie byłem zwolennikiem zakazu. Nie traktujcie proszę mojej wypowiedzi jako egoistycznej :-)
SlownikOrtograficzny - 2017-11-24, 20:25

Wy tu bleczycie o niedziele, a tymczasem się szykuje coś grubszego:
https://www.money.pl/gosp...,0,2384487.html

JankielKindybalista85 - 2017-11-24, 20:27

SlownikOrtograficzny napisał/a:
Wy tu bleczycie o niedziele, a tymczasem się szykuje coś grubszego:
https://www.money.pl/gosp...,0,2384487.html

A mówi się, że PiS nie lubi zachodniej Europy. A tu proszę, piękne skandynawskie wzorce.



I Śmieszku ja wiem, ze ty możesz. Sam też mogłem. Ale chciałem wiedzieć co Wolnorynkowy Wojciech miałby w tej sprawie do skomentowania.

WojtekVanHelsing - 2017-11-24, 22:40

JankielKindybalista85 napisał/a:

WOJTKU, prąciu, sorry, członku partii Gowina, co to się w sumie teraz nikt nie wie jak nazywa. Tak się zapisałeś, tak chwaliłeś, tak znalazłeś swoje miejsce w polityce, tak podkreślałeś wolnorynkową myśl tego projektu. Powiedz mi zatem jak w tej sprawie głosowali członkowie twojego ugrupowania, jak glosował sam Gowin? A jeśli za to za co przehandlował poparcie dla sprzecznej z postulatami jego ugrupowania ustawy? Mam nadzieję że za co najmniej jedno ministerstwo wincyj.


Mówiąc jako członek Porozumienia, bardzo dziękuję za te słowa krytyki, zawsze warto, każda krytyka obywatelska sie liczy, na każdą jestem otwarty i każdą szanuję.
Porozumienie świetnie się rozwija, idziemy do przodu, wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością zmieniamy Polskę na lepsze i idziemy w kierunku zdecydowanie wolnorynkowym.
Ograniczenie handlu w niedzielę to krok ku dobrej zmiany w gospodarce gdyż rynek tak naprawdę jest wolny, gdy wolny jest pracownik.
Zaś od czasu wprowadzenia 500+ i wielu innych ustaw dzięki którym żyje się lepiej polskim rodzinom, nie ma już potrzeby pracowania w niedziele.

[ Dodano: 2017-11-24, 22:40 ]
Lilith_Madness napisał/a:


Jak ktoś głosował na PiS, to bardzo dziękuje. Przez Ciebie głupi chuju nie będę mogła w niedzielę zrobić wypadu do baru <3


>Twoje dobro
>Moja prymitywna satysfakcja

Zgadnij co wybieram XD

widzu - 2017-11-24, 22:46

WojtekVanHelsing napisał/a:
Mówiąc jako członek Porozumienia (...)


A mówiąc jako Ty, prywatnie?

WojtekVanHelsing - 2017-11-24, 22:47

widzu, Nie będę się wypowiadał prywatnie gdyż jestem członkiem partii politycznej i nie mogę wychodzić ponad jej dobro i sugerować, że mam inne poglądy niż ona.
widzu - 2017-11-24, 22:50

Czyli odrzucenie wolnej woli i prywatnych opinii jest wymogiem bycia w partii...
Całkiem_Dobry_Chłop - 2017-11-24, 22:52

WojtekVanHelsing, to ja poprosze jeszcze o opinie na temat pensji minimalnej na umowie o prace, stawki minimalnej na umowie zlecenie oraz co sądzisz o kodeksie pracy.
Dead_Laugh - 2017-11-24, 22:59

WojtekVanHelsing napisał/a:
Porozumienie świetnie się rozwija, idziemy do przodu, wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością zmieniamy Polskę na lepsze i idziemy w kierunku zdecydowanie wolnorynkowym.
Ograniczenie handlu w niedzielę to krok ku dobrej zmiany w gospodarce gdyż rynek tak naprawdę jest wolny, gdy wolny jest pracownik.
Zaś od czasu wprowadzenia 500+ i wielu innych ustaw dzięki którym żyje się lepiej polskim rodzinom, nie ma już potrzeby pracowania w niedziele.



SlownikOrtograficzny - 2017-11-24, 23:02

:haha:
Lilith - 2017-11-24, 23:06

Cytat:
wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością zmieniamy Polskę na lepsze i idziemy w kierunku zdecydowanie wolnorynkowym

>Prawo i Sprawiedliwość
>wolny rynek
>wybierz jedno
Zawsze wydawało mi się, że gospodarczo to oni bardziej trzecia droga, jak nie socjalizm.

Cytat:
Ograniczenie handlu w niedzielę to krok ku dobrej zmiany w gospodarce gdyż rynek tak naprawdę jest wolny, gdy wolny jest pracownik.

Sorry, ale to ludziom odbiera możliwość pracy w niedzielę. Wielu studentów woli przepracować weekend, żeby nie opuszczać zajęć. Nie mówiąc już o masowych zwolnieniach. No i niższych wynagrodzeniach.

Cytat:
Zaś od czasu wprowadzenia 500+ i wielu innych ustaw dzięki którym żyje się lepiej polskim rodzinom, nie ma już potrzeby pracowania w niedziele.

I znów się wypowiem o studentach - oni raczej 500+ nie biorą. Nie mówiąc już o ich rodzicach, którzy na studentów tego też nie pobierają. Nie ma potrzeby pracowania w niedzielę? Wypowiedz się na ten temat, jak wyjedziesz z domu i będziesz SAM się utrzymywał. Nie zna życia dorosłego ten, kto mieszka z rodzicami i nie obchodzi go opłacanie czynszu, robienie zakupów, itd.

Nie ograniczajcie handlu w niedzielę, kurwa jego mać. Wystarczy, że nie będzie żadnego przymusu ani zakazu. Żeby pracował w niedzielę ten, kto tego potrzebuje i koniec.

Szyszek - 2017-11-24, 23:20

WojtekVanHelsing napisał/a:

Ograniczenie handlu w niedzielę to krok ku dobrej zmiany w gospodarce gdyż rynek tak naprawdę jest wolny, gdy wolny jest pracownik.
Zaś od czasu wprowadzenia 500+ i wielu innych ustaw dzięki którym żyje się lepiej polskim rodzinom, nie ma już potrzeby pracowania w niedziele.


To brzmi jak urywek z Wiadomości :haha:

JankielKindybalista85 - 2017-11-24, 23:28

Wiedziałem kurna, że jak wywołam Wojtka do tablicy to będzie dobry content! :haha: :2m:

Aczkolwiek, w pewien sposób Wojtek ma tu rację. Jesteś członkiem jakiejś grupy to dla jej dobra się jej podporządkowujesz... albo odchodzisz.

[ Dodano: 2017-11-24, 23:29 ]
Ale, dla pełnego obrazu, co Szyszko powie nam o towarzyszu Zandbergu, który - cytując niedokładnie, bo ze słabej pamięci - "jakby zapraszał to nie mam nic przeciwko temu"?

Szyszek - 2017-11-24, 23:58

A co mam mówić? Jest sobie i żyje. Aczkolwiek nikt z Razemków dzisiaj nie wypowiadał się na temat zakazu.

Aczkolwiek wcześniej się zdarzyło. Cóż no, generalnie są za, przede wszystkim by taki kasjer miał prawo do dnia odpoczynku, jeżeli jest taka możliwość.
Coś znalazłem sprzed kilku miesięcy:
http://www.tokfm.pl/Tokfm...stotne-niz.html

Dla mnie osobiście zakaz handlu byłby kiepski, bo ja wiecznie czegoś zapominam kupić i w taką niedzielę miałbym mały problem :D

JankielKindybalista85 - 2017-11-24, 23:59

Szyszek napisał/a:
Jest sobie i żyje

A żre?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group