To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Archiwum - Jeden wielki offtop v.4

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-04-19, 19:47

https://www.antyradio.pl/...z-Popeyea-40680

[*]

icywind - 2020-04-19, 20:11

Znalazłem siebie w NMS

macbed - 2020-04-19, 20:14

[*]


icywind napisał/a:
Znalazłem siebie w NMS
Obrazek


piękne tłumaczenie

icywind - 2020-04-19, 20:19

Dlatego od dawna gram na angielskiej wersji :P

[ Dodano: 2020-04-19, 20:20 ]
To screen z września jakoś

macbed - 2020-04-19, 20:20

często wybieram angielską wersję w grach nawet jak jest dostępna pełna polska

[ Dodano: 2020-04-19, 20:20 ]
napisy to samo

icywind - 2020-04-19, 20:21

I tu nawet nie chodzi o tłumaczenie. Języków obcych uczymy się słowo po słowie. Ze względu na odmiany, i nie tylko, nie dałoby się czegoś takiego dobrze przetłumaczyć

[ Dodano: 2020-04-19, 20:24 ]
A tu powstanie moja nowa baza >:>


ZSK - 2020-04-25, 19:22

Jeśli możecie to pomóżcie.
https://www.siepomaga.pl/maja-klucznik

[ Dodano: 2020-04-26, 20:02 ]
Kasę udało się zebrać. Jeśli ktoś wspomógł to dziękówka <3

RudaMaupa - 2020-04-26, 20:15

A co robią z nadwyżką? Matki boskiej pieniężnej mam w poniedziałek i zostawiłam sobie w zakładce, żeby wesprzeć, ale zastanawiam się, czy teraz to ma sens.
ZSK - 2020-04-26, 20:20

Wiem tylko, że to była zbiórka na dodatkowy zabieg, a będą następne planowane, więc co zostanie, odłoży się pewnie na kolejne zabiegi. Szanuję za wytrwałość w ogóle. Niejeden dorosły człowiek w takiej sytuacji po prostu odebrał by sobie życie, a mała walczy.
RudaMaupa - 2020-04-26, 20:58

To akurat dobrze; ważne że się nie poddaje. I widzę, że ludzie też mają wielkie serca, bo zebrać taką sumę to wielka sztuka.

Mam nadzieję, że już pecha wyczerpała i teraz już wszystko pójdzie ku lepszemu.

macbed - 2020-04-29, 14:34

https://www.youtube.com/watch?v=T_k0wwD7GhE
Moris299 - 2020-05-02, 19:46

Któryś z programistów tworząc obsługę tej promocji chyba wstawił znak większości zamiast mniejszości w newralgicznym miejscu xD

https://www.instalki.pl/a...-co-chodzi.html

macbed - 2020-05-02, 20:19

XDDDD
Davos - 2020-05-02, 23:26

Mnie to ani trochę nie śmieszy. Widać ewidentnie, że "promocja" była skutkiem błędu, a cebularze oczywiście natychmiast to wykorzystali i rzucili się całymi rodzinami do sklepów, żeby wynieść najdroższe produkty... Ja bym po czymś takim czuł się jak złodziej. Coś jak sytuacja, gdy kasjerka pomyli się na twoją korzyść i wyda np. o 50 zł za dużo. Jak ktoś jest uczciwy to jej to odda, a jak ktoś jest nieuczciwy to schowa do kieszeni i spierdoli. A tutaj to było na o wiele większą skalę.
A potem jest narzekanie, że hurr durr państwo z dykty i gówna!!!111 Jak tu ma być dobrze, skoro większość ma cały czas mentalność jak w PRL...
Nie szanuję :niegit:

Moris299 - 2020-05-03, 01:09

Mnie bawi, że 'nie wiedzą czy zawinił czynnik ludzki "
No chyba komputer nie osiągnął samoświadomości i sam nie naliczał w ten sposób xD

A sytuacja trochę podobna jak wtedy kiedy w Lidlu wprowadzili zasadę zwrotów która była przyjazna konsumentom i pozwalała na oddanie otwartego produktu który nie spełnił oczekiwań.
Wtedy też ludzie całe wózki produktów brali, otwierali na parkingu a potem zwracali puste papierki po produkcie.
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/lidl-szybko-skonczyl-promocje-ze-zwrotem-pieniedzy-bo-nie-docenil-specyfiki-zachowan-konsumenckich-opinie

Tylko wtedy można było dostać kasę za zakupy za 100zl a nie produkty za kilka tysięcy PLN :PP

Tutaj wina leży tylko u Biedronki, ktoś chciał zaoszczędzić na testerach oprogramowania... no to kolejny raz branża pokazała, że w takich kwestiach się nie oszczędza. Według mnie jak ktoś skorzystał z tej okazji to nie jest to w żaden sposób złodziejstwo. Wszystko odbyło się legalnie... Aczkolwiek prawo jest w tym przypadku tak elastyczne, że właściwie nic nie mówi, bo z jednej strony mówi, że jest towar, jest cena to po takiej cenie trzeba sprzedać ALE jeśli błąd cenowy jest znaczący i od razu widać, że to błąd cenowy to sprzedawca nie musi realizować sprzedaży ALE jeśli błąd cenowy można było łatwo zweryfikować i można łatwo mu zapobiec to sprzedawca jednak musi sprzedać :crazy: (art. 543 Kodeksu cywilnego oraz 84 Kodeksu cywilnego).

Aczkolwiek jest jeszcze ta kwestia moralna... no i moim zdaniem błąd sprzedawcy nie powienien mnie nic obchodzić, jak nie ja to kto inny z tego błędu skorzysta z sprzedawca straci tyle samo. A nawet jeśli straci przeze mnie więcej to nadal nie mój problem, tylko sprzedawcy który ma mnie w dupie i nie przetestował algorytmu promocji. Gdyby poszło w drugą stronę i setki ludzi nie otrzymało by rabatu to nikt by nie dawał jebania i nie od dawałby rabatu klientom więc w drugą stronę to też niech działa tak samo.

krojechleb - 2020-05-03, 03:49

Legalnie nie legalnie, masz do czynienia z luźmi działaj tak jak należy z ludźmi działać a nie później płacz bo cię wykorzystali.
A tak oprócz tego to chciałbym się pochwalić że udało mi się zrobić eksperyment z przechłodzeniem wody. Żywiec Zdrój negazowana się do tego nadaje. https://www.youtube.com/watch?v=jt6hyPk9rXs

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-05-03, 08:46

Dobrze że gość się przyznaje do zerżnięcia z zagranicznego jutuba :troll:
icywind - 2020-05-03, 12:09

Davos napisał/a:
Mnie to ani trochę nie śmieszy. Widać ewidentnie, że "promocja" była skutkiem błędu, a cebularze oczywiście natychmiast to wykorzystali i rzucili się całymi rodzinami do sklepów, żeby wynieść najdroższe produkty... Ja bym po czymś takim czuł się jak złodziej. Coś jak sytuacja, gdy kasjerka pomyli się na twoją korzyść i wyda np. o 50 zł za dużo. Jak ktoś jest uczciwy to jej to odda, a jak ktoś jest nieuczciwy to schowa do kieszeni i spierdoli. A tutaj to było na o wiele większą skalę.
A potem jest narzekanie, że hurr durr państwo z dykty i gówna!!!111 Jak tu ma być dobrze, skoro większość ma cały czas mentalność jak w PRL...
Nie szanuję :niegit:

Te same osoby jak w sklepie się pomylą na ich niekorzyść i produkt który na półkach jest przeceniony o 1% skasują ze zwykłą ceną zrobią awanturę

Moris299 - 2020-05-03, 15:22

icywind napisał/a:
Te same osoby jak w sklepie się pomylą na ich niekorzyść i produkt który na półkach jest przeceniony o 1% skasują ze zwykłą ceną zrobią awanturę

nie sądzę XD Ceny na półkach bardzo często nie pokrywają się z tymi na kasie i mało osób to zauważa. Tak samo jak mało osób zauważa, że wagi sklepowe bywają mało dokładne i zawsze dziwnym trafem na korzyść sklepu :P

[ Dodano: 2020-05-03, 15:23 ]
krojechleb napisał/a:
Żywiec Zdrój negazowana się do tego nadaje. https://www.youtube.com/watch?v=jt6hyPk9rXs

z tego co wiem musi być woda bez minerałów czyli właśnie żywiec jest dobry bo jest to woda jałowa, źródlana a nie mineralna :P
A gość rpowadzi to w tak irytujący sposób, że ja pierdolę.

Love178 - 2020-05-03, 16:03

Moris299 napisał/a:
icywind napisał/a:
Te same osoby jak w sklepie się pomylą na ich niekorzyść i produkt który na półkach jest przeceniony o 1% skasują ze zwykłą ceną zrobią awanturę

nie sądzę XD Ceny na półkach bardzo często nie pokrywają się z tymi na kasie i mało osób to zauważa. Tak samo jak mało osób zauważa, że wagi sklepowe bywają mało dokładne i zawsze dziwnym trafem na korzyść sklepu :P

Wydaje mi się, że Ickowi chodzi o to, że osoby, które rzucają się na takie "okazje" to takie same osoby, które by się kłóciły o pomylenie kasjerki na swoją niekorzyść, nie o to, czy takich osób jest duzo



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group