To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Dwie nastolatki podpaliły jeża

Szyszek - 2017-06-16, 15:21

"Bo tradycja". Jak ja lubię ten argument. Jakże wspaniali są ci wszyscy konserwatyści, którzy ślepo i bezrozumnie praktykują pewne tradycje, choć nie zawsze rozumieją sens. Albo po prostu nie chcą zrozumieć.

Jeżeli ktoś był całe życie wrednym skurwysynem i idiotą, to ja mam mu nagle kłaniać się w pół i traktować jak wielkiego pana, bo jest starszy? Bo tradycja? Jeżeli ktoś jest dla mnie bucem, to ja też nie będę jakoś entuzjastycznie nastawiony dla tej persony. Jeśli już mamy przestrzegać tradycji, to róbmy to w sposób rozumny, z refleksją, a nie "Nie wiem, po co to robię, ale tak wypada. I tak lepsze to niż liberalizm i lewactwo."

Aczkolwiek z drugiej strony chętnie ustępuję miejsca, bo wiem, że dla niektórych starszych ludzi ze względu na niezbyt dobry stan zdrowia takie wyjście po chleb i cebulę może kosztować więcej siły niż taki licealista po ostrym zapieprzu w szkole. Niektórych dziwi to, że są w stanie nakurwiać sprinty, a potem nie mogą usiedzieć tych 3 przystanków w autobusie, ale tutaj warto wziąć inną miarę. Nie każdy staruszek musi być wredotą i zająć miejsce siedzące, bo tak mu się po prostu podoba i jeszcze drugie miejsce zajmie dla zmęczonej torby z zakupami (nie cierpię tego). Niektórzy siadają, bo po prostu muszą: Bo już stawy nie te, bo biodro po przejściach, bo problemy z krążeniem.
Dlatego już wolę postać sobie w autobusie/tramwaju i ustąpić miejsca osobie, która dużo bardziej potrzebuje miejsca siedzącego niż ja. Choć czasem się zdarzają sytuacje, że ustępuję miejsca, starowinka jednak z uśmiechem odmawia i mówi, że postoi. No to ja też stoję, a tymczasem moje miejsce zajmuje młoda i w pełni sprawna osoba (taka ironia, że w takich sytuacjach najczęściej moje miejsce zajmowali umięśnieni faceci z brodą)

W ogóle czemu ja to piszę w temacie o jeżach?

Moris299 - 2017-06-16, 15:23

Ascara napisał/a:
W ogóle ma ktoś ten filmik? Bo źródło Morisa już nie istnieje.
https://www.youtube.com/watch?v=q34c7AZZAf0
widzu - 2017-06-16, 15:24

Jakoś dziwnie nieruchawy ten jeż jak na podpalonego...
Moris299 - 2017-06-16, 15:30

widzu napisał/a:
Jakoś dziwnie nieruchawy ten jeż jak na podpalonego...


może dlatego, że to nie jest kot czy pies? Wiesz jak działa mechanizm obrony jeża?

c1ick - 2017-06-16, 15:30

Moris299 napisał/a:
Ascara napisał/a:
W ogóle ma ktoś ten filmik? Bo źródło Morisa już nie istnieje.
https://www.youtube.com/watch?v=q34c7AZZAf0

ten youtuber to taaaaki rak, że nie mogę :D ale hajs na dzieciach trzepie jak pojebany więc szanuję

Moris299 - 2017-06-16, 15:36

nie wiem, nie orientuję się, po prostu to był pierwszy wynik na jutubie i dal też screeny z rozmów z nimi :v

[ Dodano: 2017-06-16, 15:36 ]
ale właśnie tak mi się wydawało, że ten gość to rak

Ascara - 2017-06-16, 15:41

Moris299, dzięki!
Barbra - 2017-06-16, 16:24

ojej
macbed - 2017-06-16, 21:51

Siedem
kuhwa
stron

Oczywiscie nie na temat

[ Dodano: 2017-06-16, 21:52 ]
Macie tu w nagrodę śmiesznego jeża
http://www.repostuj.pl/up...531b7c8086c.mp4

Moris299 - 2017-06-16, 22:03

nie jest śmieszny bo się nie pali
JankielKindybalista85 - 2017-06-16, 22:37

Ja myślę, że to sfajczenie przez małolaty to jakaś dintojra była

https://www.youtube.com/watch?v=VWtsJUoBua4
Kolo nie był dla dziewczyn spoko ziomkiem.

[ Dodano: 2017-06-16, 22:38 ]
A Ero to ma kurwa flow!

Davos - 2017-06-17, 02:25

Czemu ten temat był oznaczony jako ogłoszenie? :D
Love178 - 2017-06-17, 16:47

Bo przypadkiem kliknęłam na telefonie, a potem uznałam, że w sumie pasuje
WojtekVanHelsing - 2017-06-18, 10:51

Love178 napisał/a:
Bo tak działają konserwatywne idee


Bzdura, nie wypowiadaj się o czymś o czym masz średnie pojęcie.

JankielKindybalista85 napisał/a:
Moris299 napisał/a:
O. Tu akurat racja. Nie rozumiem nigdy z jakiej racji mam mieć dla kogoś szacunek tylko ze względu na jego wiek?

Bo tradycja, bo tak ma być i już. Owszem, tak działają konserwatywne idee. Ale sugerowanie, że idee liberalne to czysta logika i umysłowa perfekcja to nadużycie grubsze niż postulat "jestem stara, szanuj mnie gówniarzu bo to oznaka kultury."


Nie prawda, mógłbym się rozpisać czym jest tradycjonalizm, czym jest konserwatyzm, na czym polegają itd. ale mi się nie chce.
Dodam tylko, że nie istnieje juz ten konserwatyzm który mieliśmy w poczatkach XIX w. to co dzisiaj nazywamy konserwatyzmem to liberalizm z poczatków XIX w. zaś dzisiejszy liberalizm to Lock, Smith itd. nazwali by spierdoleniem - tym bardziej, że uwazali demokracje za coś szkodliwego i byli bardzo klerykalni.

Szyszek napisał/a:
"Bo tradycja". Jak ja lubię ten argument. Jakże wspaniali są ci wszyscy konserwatyści, którzy ślepo i bezrozumnie praktykują pewne tradycje, choć nie zawsze rozumieją sens. Albo po prostu nie chcą zrozumieć.



Ale co ma to wspólnego z konserwatyzmem? Konserwatyzm to ideologia która uważa, że istnieją fundamentalne wartości na których powinno być zbudowane państwo typu religia, hierarchia, religia, rodzina itd. a reszta powinna zmieniać się w sposób ewolucyjny a nie rewolucyjny (w odróżnieniu do tradycjonalistów którzy uważali, że nic nie powinno podlegać zmianom) i nigdy nie odnosiło się to do tradycji wpierdalania mięsa lub tradycji przypuszczania kobiet w drzwiach, utożsamianie konserwatyzmu z technofobią i bycia mniej jębnietym amiszem zdrodziło się w umysłach jebniętych lewaków.

Szyszek napisał/a:


Jeżeli ktoś był całe życie wrednym skurwysynem i idiotą, to ja mam mu nagle kłaniać się w pół i traktować jak wielkiego pana, bo jest starszy? Bo tradycja? Jeżeli ktoś jest dla mnie bucem, to ja też nie będę jakoś entuzjastycznie nastawiony dla tej persony. Jeśli już mamy przestrzegać tradycji, to róbmy to w sposób rozumny, z refleksją, a nie "Nie wiem, po co to robię, ale tak wypada. I tak lepsze to niż liberalizm i lewactwo."



Jakby już nawet pominąć to, że liberalizm nie jest sprzeczny z konserwatyzmem, a wręcz przeciwnie (chyba, że liberalizmem nazywamy te dzisiejsze jego nurty które nie mają z klasycznym liberalizmem wiele wspólnego), to chce jedynie zauważyć, że nie ma konserwatysty który by tak postępował...

widzu - 2017-06-24, 18:19



A bo znalazłem

JankielKindybalista85 - 2017-06-24, 19:00

Ha! Od początku mówiłem że skurwysyn wcale nie taki niewinny!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group