To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Płatne studia

ZSK - 2017-02-09, 20:27

Ekhm, firmę trzeba umieć też utrzymać. Nie szufladkuj ;)

Lilith_Madness napisał/a:
Uczelnie i tak na siebie zarabiają, np. z kasy z rekrutacji, wiadomo, za złożenie papierów na 1 kierunek trzeba wyjebać ok. 80 zł.


Obawiam się, że to jest nieistotny pył w obliczu utrzymania całej uczelni.

Mańka - 2017-02-09, 20:28

A warunki????? :PP
ZSK - 2017-02-09, 20:29

To już bardziej. Ale nadal mało.
Lilith - 2017-02-09, 20:32

Kasa z rekrutacji, warunki, dotacje...
ZSK - 2017-02-09, 20:34

Dotacji i tego co państwo daje nie liczę. Innymi słowy, mam na myśli tylko to, że gdyby nie pomoc państwa to oczywistym jest, że uczelnia sama się nie utrzyma :-)
L - a - 2017-02-09, 20:40

widzu napisał/a:
Mów mu "Kupciu" :smile:

A może być Klocuszku? :wstyd:

Lilith_Madness napisał/a:
Wiadomo, jak ktoś pochodzi z dobrego domu i dziedziczy po rodzicach firmę, to takiemu wystarczy tylko tytuł magistra, nie ważne z jakiego kierunku, byle był papier.

Skąd ty czerpiesz te swoje mądrości życiowe? :roll: Aktualnie tyram w rodzinnej firmie i uważam, że to pod wieloma względami dużo bardziej wymagające zajęcie niż praca na etacie u kogoś. I nie, nie skończyłam gównokierunku dla papieru magistra. Nawet, kurwa, nie jestem magistrem.

A co do samych studiów, to chciałabym żeby młodzi ludzie przestali traktować je jako obowiązek, a zaczęli doceniać przywilej jakim jest możliwość zdobycia wyższego wykształcenia.

ZSK - 2017-02-09, 20:46

L - a napisał/a:
to pod wieloma względami dużo bardziej wymagające zajęcie niż praca na etacie u kogoś.

Podzielam to zdanie :1m:

L - a napisał/a:
A może być Klocuszku? :wstyd:


Oczywiście :wstyd:

decp - 2017-02-09, 22:28

Taaaa, pierdzielenie Gowina, który to zmienia zdanie :v
Z resztą, poprawił się, że chodziło mu o kierunki medyczne, a tak to zostaje po staremu.

Ale, jak to się stanie, no to po po prostu będę musiał zaciskać bardziej pasa i tyle :v
Wiecie, informacja to też towar. Nie ma nic za darmo.

WojtekVanHelsing - 2017-02-10, 00:53

Love178 napisał/a:

Będąc od ponad 6 lat studentem dopiero dzisiaj od pana wicepremiera dowiedziałam się, że człowiek nie studiuje aby się samodoskonalić, tylko by sprostać oczekiwaniom społecznym co do utrzymania i rozwoju państwa :haha: W dodatku jeszcze to:


To, że studia były by płatne, a panstwo fundowalo by tylko te które są potrzebne państwu (akademie wojskowe itd) to nie jest akurat takie głupie.

_____________________

No ale cóż, ten pomysl jest chujowy z tego powodu iż program dalej bedzie uzalezniony od panstwa, a same szkole wyzsze będą dalej własnością owego państwa - i jest to chujowe, tym bardziej, ze i tak rżną ludzi podatkami, a jeszcze każą dokładać do studiów - obecny system jest bardzo chujowy, ale przynajmniej ma sens.

Ale i tak popre bo to wywola spory bol dupy, a znajac życie - mnie nie obejmie lub będę oszukiwał jak zwykle i jakoś nie będę płacił.

Moris299 - 2017-02-10, 00:55


WojtekVanHelsing - 2017-02-10, 01:05

Moris299, Wiesz, ja kiedyś wyliczylem jak moja rodzina rypie panstwo na roznych ulgach, zasilkach itd. i mi wyszlo, ze moja matka jest nie tylko de facto nie placi podatków co jest 47 zł na plusie od panstwa... No w dużym mieście to moze nie przejść.

[ Dodano: 2017-02-10, 01:07 ]
W sumie jakie oszukiwanie... Wszystko odbywa sie legalnie, moja rodzina po prostu umie wykorzystywać państwo, nie wiem - nie dorobiliśmy dachu żeby dostawać od gminy zasilek (nie ma dwóch dachówek w domu na podwórku w którym nikt nie mieszka), moja matka specjalnie wziela mniej platna prace zeby dostawać hajs na mnie bo sie ucze itd i bardziej sie to oplaca... Ale wszystko jest legalne.

widzu - 2017-02-10, 01:19

:haha:
Całkiem_Dobry_Chłop - 2017-02-10, 06:36

Czyli twoja rodzina ośmiesza system lepiej niż korwin :smile:
WojtekVanHelsing - 2017-02-10, 12:03

Całkiem_Dobry_Chłop, Ten system sam się osmiesza XD
Orrelis - 2017-02-10, 12:45

"Uczelnie i tak na siebie zarabiają, np. z kasy z rekrutacji, wiadomo, za złożenie papierów na 1 kierunek trzeba wyjebać ok. 80 zł."

Zależy, na niektórych - płacisz raz i bierz ile chcesz. Tylko za pierwszy kierunek się płaci, potem można wpisać wszystkie jak lecą.

Lilith - 2017-02-10, 13:21

Na wielu uczelniach musisz zapłacić za każdy kierunek, na który aplikujesz ;)
JankielKindybalista85 - 2017-02-10, 14:14

Lilith_Madness napisał/a:
Na wielu uczelniach musisz zapłacić za każdy kierunek, na który aplikujesz ;)

O nie! To straszne! Dobrze, ze gdzie indziej tak nie ma i - na przykład - jak wchodzę do Żabki i biorę dwa piwa to płacę tylko za jedno. :troll:

Lilith - 2017-02-10, 14:26

Tyle że piwerko nie kosztuje 80 zł.
No chyba, że jakieś robione ze złota.

JankielKindybalista85 - 2017-02-10, 14:42

A jakie to ma znaczenie ile co kosztuje? Generalna zasada jest ta sama. Piwerko kosztuje 3 złote, studia 80, a jacht dalekomorski od skurwysyna zyliardonów dularów. Ale jak zapłaciłem za jeden jacht to pływam jednym jachtem, nie iloma mam ochotę od tego samego producenta, prawda?




10101 - witajcie w klubie "21" :grimer:
Macbed :piwo: dla klubowicza z innego klubu. Trzymej się tam!

krojechleb - 2017-02-10, 14:48

Darmowy to powinien być jedynie wpierdol i możliwości znajdywania pracy, która już powinna być dobrze płatna. Ale dobrze się gada


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group