To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Sport - Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

maat_ - 2016-08-10, 13:46

A teraz jeszcze nasz PZP nie zgłosił na czas naszego pływaka na 100m. TO już jest szczyt skoorwysyństwa. Ten kto zawinił powinien iść do więzienia
Szyszek - 2016-08-10, 14:33

http://www.sport.pl/rio20...przylapany.html

No po prostu nie mam słów. Wielki zawód, bo akurat tego sportowca naprawdę lubiłem i ceniłem...

Davos - 2016-08-10, 17:15

Nie ma jeszcze potwierdzenia, ale jeśli Adrian Zieliński faktycznie był na dopingu to okaże się chyba największym frajerem tych igrzysk. Być mistrzem olimpijskim i w taki głupi sposób zniszczyć swoją legendę :/
Szyszek - 2016-08-10, 18:33

Ale dla mnie to jest chora sytuacja. Nawet nie dlatego, że koksowali. Dlaczego dopiero teraz ujawniają próbkę Adriana sprzed igrzysk? Dlaczego wcześniej nie dopilnowali niczego i nagle teraz im się przypomniało? Na dodatek sami zawodnicy wydają się na tyle zdumieni, że aż ciężko mi stwierdzić, czy świadomie i brali i tak mocno blefują czy faktycznie w związku sobie świnie podkładają i ktoś maczał palce w wyeliminowaniu braci Zielińskich.
Nie wiem, nie chce mi się tego komentować. To co się zadziało w tym PZPC to po prostu wstyd.

Kolarze nie zawodzą: 6 miejsce Bodnara, 14 Kwiatkowskiego. Dobrze, panowie, o to chodzi. Generalnie kolarstwo wypada póki co znakomicie na tle miażdżącej większości dyscyplin. Bo np. takie pływanie to jest po prostu beznadzieja, w tym sporcie Polska po prostu przestaje istnieć...

JankielKindybalista85 - 2016-08-10, 18:38

Dalej mamy jeden brąz? Bo słyszę tylko o wtopach i wpierdolach. Jak tak dalej pójdzie to nawet Fajdek skończy 11ty.
Szyszek - 2016-08-10, 18:45

Tak jest. Dotychczasowy bilans na tym IO to:
1 brązowy medal
1 wykrycie dopingu
1 podejrzenie o doping
Całe mnóstwo kiepskich występów

Już czekam na lekkoatletykę, bo chyba głównie tu będzie poprawianie naszego dorobku medalowego.

[ Dodano: 2016-08-10, 20:08 ]
Za to na twitterze zaczyna być śmiesznie :D

Franciszek Smóda @Franek_S 2 min.2 minuty temu
Na tych igrzyskach brakuje nam już tylko, żeby jakiś polski zawodnik w strzelectwie się postrzelił #Ryjo


Franciszek Smóda @Franek_S 1 min.1 minutę temu
Jaki jest oficjalny okrzyk polskiej reprezentacji sztangistów? Jedziemy z tym koksem! #Ryjo #SucharDnia


Marek Wawrzynowski @M_Wawrzynowski 10 min.10 minut temu
- Ciociu, dlaczego ten rosół ma taki dziwny kolor? - Nie wiem Adrianku, Tomuś przyniósł jakąś nową przyprawę, jedź, musisz rosnąć duży.

maat_ - 2016-08-10, 19:38

I jeden pływak nie wystąpi bo go Związek pływacki nie zgłosił w terminie. Parodia jakaś
Davos - 2016-08-10, 19:38

Słyszałem, że bracia Zielińscy i ten trzeci ciężarowiec (który był rezerwowym i ostatecznie został w Polsce, ale też go złapano na dopingu) nie chcieli trenować z kadrą, tylko pojechali trenować sami do Gruzji i przez to nikt nie miał ich na oku. Kołecki, prezes PZPC chciał ich nawet za to wykluczyć z naszej kadry na igrzyska, ale został przegłosowany i Zielińscy ostatecznie pojechali. No, a teraz wyszła racja Kołeckiego.

Kolarze dziś bardzo ładnie się zaprezentowali, zwłaszcza brawa dla Bodnara za bardzo dobre 6 miejsce.
Za to na całej linii zawiódł Kawęcki, który w eliminacjach 200 m stylem grzbietowym zajął 17 miejsce i nie załapał się nawet do półfinału :/ A miał walczyć o medal :/
Z medalowych szans w pływaniu został nam tylko Konrad Czerniak. Mam nadzieję, że chociaż jemu się uda...

Ja też już czekam na lekkoatletykę (chociaż przez to, że wyjeżdżam na kilka dni, ominie mnie start Małachowskiego i Włodarczyk :/ ), ale jeszcze jutro może być bardzo ciekawie w wioślarstwie, bo oprócz planowanego finału z udziałem Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madej, będziemy mieć jeszcze dwa inne finały z udziałem męskiej i żeńskiej czwórki podwójnej. Pierwotnie miały odbyć się dzisiaj, ale ze względu na złą pogodę, przełożono je na jutro. Więc szansa jest nawet na 3 medale.


A te wpisy z twittera genialne :D

Adijos - 2016-08-10, 20:12


Szyszek napisał/a:
Jaki jest oficjalny okrzyk polskiej reprezentacji sztangistów? Jedziemy z tym koksem! #Ryjo #SucharDnia



Akurat ruski koks w ciężarach to norma. #potwierdzoneinfo

[ Dodano: 2016-08-10, 21:21 ]
W sumie pewnie niewiele osób widziało:

https://www.youtube.com/watch?v=c2NGqI6FqeQ

Kurwa aż mnie każdy staw boli jak to widzę.

maat_ - 2016-08-11, 15:06

Czwórka podwójna kobiet zdobyła brązowy medal :clap: :clap:
JankielKindybalista85 - 2016-08-11, 16:54

CZekaj czekaj. Czwórka podwójna była trzecia czyli to będzie... Barbuszko, pomóż!... eeeee... (4x2)3 czyli 8x3 czyli mamy 24 medale! SUPER! :clap:

A poważnie to fajnie, że się nie utopiły. A medal to naddatek. Ekstra.

A jeszcze poważniej: nie kumam tego w wioślarstwie i kajakarstwie: czwórka podwójna... o co chodzi z tą podójnością? Jest ich cztery czy ile? No cztery! Więc co jest podwójne i czym się różni od czwórki pojedynczej?!

A dwójka podwójna ma złoto. I super! Tylko znowu: o co chodzi z tym podwójna?

widzu - 2016-08-11, 17:04

Jak jest podwójna to każdy wioślarz ma dwa wiosła, a jak pojedyńcza to ma jedno wiosło, ale za to długie.
Zabek05 - 2016-08-11, 17:05

o to chodzi że po dwa wiosła majo
widzu - 2016-08-11, 17:05

Dla zobrazowania:

Pojedyncza:


Podwójna:

JankielKindybalista85 - 2016-08-11, 17:07

GENIALNE!!!!! FASCYNUJĄCE!!!!!!!
Dzięki chłopaki. Gdybym kiedykolwiek oglądał chociaż sekundę wioślarstwa to bym wiedział. Teraz to oczywiste. Dzięki.

To chciałbym zobaczyć zawody w jedynkach pojedynczych. :troll:

widzu - 2016-08-11, 17:10

JK85 napisał/a:
To chciałbym zobaczyć zawody w jedynkach pojedynczych. :troll:


Może być kajakarstwo górskie?



:PP

JankielKindybalista85 - 2016-08-11, 17:12

W wioślarstwie Widzu, w wioślarstwie. Dyscypliny ci się poputały.
widzu - 2016-08-11, 17:14

Wiosła są? Są. Łódki są? Są. Woda jest? Jest.
Szyszek - 2016-08-11, 17:50

JEST JEST JEST! :-D
W końcu jakiś dobry dzień nam zapewnili wioślarze. A właściwie wioślarki :D Najpierw przystawka w postaci czwórki podwójnej i tam Polki zaczęły mocno, jednak potem osłabły, co umiejętnie wykorzystały Holenderki i przede wszystkim Niemki. Ale i tak czwórka Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska kończy z brązowym medalem, brawo! :D
No i fajnie, że ten medal otrzymały z rąk Ireny Szewińskiej, taka ciekawostka ;)

Ale i tak czapki z głów i wielki szacunek dla pary Magdalena Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj. 4 lata temu ta pierwsza wraz z Julią Michalską zdobyła brązowy medal olimpijski w Londynie (ta druga zakończyła karierę, jest ekspertem w studiu TVP). A teraz? W eliminacjach pruły jak burza, w finale stoczyły wyrównany bój z Brytyjkami, ale w końcówce to Polki wyrwały do przodu i to one wywalczyły olimpijskie złoto! Brawo, dziewczyny! Ogólnie nasze wioślarstwo pokazało moc, w tym sporcie na szczęście wciąż Polska bardzo dobrze sobie radzi.
W końcu złoto na tych Igrzyskach, miło było w końcu usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego i widzieć polską flagę wędrującą na samą górę masztu :)

Budzą się szczypiorniści. Pewnie pokonali Egipt 33:25. Zaraz ktoś powie "A tam, z Egiptem to sobie może każdy wygrać, to ogórki". A tu ciekawostka, bo taki Egipt był w stanie pokonać Szwecję, a z taką Słowenią przegrali tylko 1 bramką, więc i my musieliśmy się mieć na baczności. Ale pierwsza połowa kapitalna, tylko 3 straty, lepsza gra skrzydłami, pewniejsza obrona, skuteczne wykorzystywanie błędów Egipcjan. W drugiej połowie gubiła się nasza obrona, w ataku też mieliśmy parę niewykorzystanych szans, ale generalnie dalej to była dobra gra.
Żeby tak teraz rozegrać kolejne mecze, to da radę spokojnie łyknąć Szwedów, ale też i Słowenię można pokonać. Trzeba pokonać. Za dużo razy przegraliśmy już, nie ma tutaj miejsca na błędy.
Ale dla nas teraz najważniejsze, żeby Michał Jurecki był zdrowy, bo bez niego to... no, guzik zdziałamy.

Naprawdę dobry dzień Polaków w Rio, w końcu :-D

[ Dodano: 2016-08-11, 19:07 ]
Dzisiaj pojawił się ciekawy wywiad z Adamem Kszczotem. O zainteresowaniu lekkoatletyką w Polsce, specyfice biegów na 800 m i... dopingowiczach.

http://www.sport.pl/samna...5,20529984.html

Nie ukrywam, bardzo liczę na medal Adama, jeden z moich ulubionych polskich sportowców w ogóle. Nawet nie ze względu na sukcesy, bo to jest tylko efekt jego klasy sportowej i pozasportowej. I właśnie za to go cenię.

Davos - 2016-08-11, 19:06

Yeah, mamy złoto i brąz! :funfunfun: A mówiłem, że trochę nadrobimy medalowe braki w dzisiejszych zawodach? :D
Wielkie brawa dla Magdy Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj :clap: Dziewczyny nie tylko pokazały moc na torze wioślarskim, ale i w wywiadach dały się poznać jako naprawdę strasznie sympatyczne dziewczyny :) Nie da się ich nie lubić :)
Wielkie brawa też dla kobiecej czwórki podwójnej za ten brąz :)

Ja mogę tylko żałować, że nie widziałem tych wyścigów na żywo bo dopiero wracałem z roboty :/ Nie załapałem się też na mecz naszych szczypiornistów, obejrzałem dosłownie ostatnie 5 minut meczu, ale z tego co widzę, jest znaczna poprawa. W końcu udało się wygrać, zresztą pokonaliśmy wcale niełatwy zespół, bo Egipt sprawił niespodziankę pokonując Szwecję, o czym zresztą wspomniał Szyszek. Nasi mogą pokonać zarówno Szwecję jak i Słowenię, jeśli zagrają na swoim poziomie. Jeszcze nie wszystko stracone. Byle tylko pokonać te 2 zespoły i zająć jak najwyższe miejsce w grupie.


A przed chwilą rozpoczął się mecz naszych siatkarzy - rywalem Argentyna, która sensacyjnie pokonała Rosję i Iran. A to oznacza, że ta drużyna jest w świetnej formie, a naszych czeka bardzo trudny pojedynek. Oby wygrany!

[ Dodano: 2016-08-11, 21:46 ]
Ja pierdzielę, co za mecz :D

Polska wygrała z Argentyną 3:0, ale wynik jest bardzo złudny :) Bo chociaż dwa pierwsze sety wygraliśmy dosyć gładko to w trzecim mieliśmy coś, co byłoby godne finału olimpijskiego! :D Tak wyrównanej i zaciętej walki to naprawdę dawno nie widziałem! Całego seta ostatecznie wygrali Polacy, ale dopiero wynikiem 37:35! Były piłki setowe dla Argentyny i meczowe dla Polski, były niewiarygodne obrony, wreszcie był niesprawiedliwie przyznany punkt dla Argentyny na 36:36, który dzięki temu, że wzięliśmy challenge, przypadł ostatecznie Polakom (bo piłka otarła się o mały palec blokującego rywala) i wygraliśmy cały mecz! Kto nie oglądał tego seta ten może naprawdę sobie pluć w brodę :D
Brawo siatkarze! :clap: 3 mecze - 3 wygrane. I bardzo dobra sytuacja w grupie :git:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group