To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Kwiatki urbanistyczno - architektoniczne i tym podobniej

Love178 - 2017-01-23, 01:03

Może odpowiedzi faktycznie powinno się poszukać w informacji na temat budynku? To podejrzenie, że nieodnowiona część jest zabytkowa może być prawdą, może reszta budynku była odbudowana po wojnie. A dziwnie wygląda może z obecnego przeznaczenia? Na przykład stojący niedaleko dalej chiński konsulat też się mocno wyróżnia, właśnie ze względu na to, czym jest.
Szyszek - 2017-01-23, 01:36

No właśnie. Jeżeli ze względu na wartość historyczną ten fragment nie może zostać tknięty, no to co zrobić. Z przepisami prawnymi nie wygrasz :P
Szkoda tylko, że ktoś już musiał ten fragment zamazać jakimiś głupimi napisami... To aż się prosi o odmalowanie.

Jak będę miał trochę więcej czasu, to może spróbuję znaleźć jakieś informacje.

Orrelis - 2017-01-28, 15:13

Davos napisał/a:
No to nie może tu zabraknąć poznańskiego dworca

Obrazek


Poznaniacy nazywają go "chlebakiem".

Nie spotkałam jeszcze żadnego, który by tak powiedział :P tęczowy chlebak to przyjezdni mówio, a poznaniacy "shitty center" albo "cebula center", bo zmienli nazwę z Poznan City Center na Avenida Szoping Senter, poniewasz po 2 latach jakieś tam podatki som dodatkowe czy cuś, więc aby ich uniknąć zmieniono nazwę i jakieś wałki odjebano papierkowe.

[ Dodano: 2017-01-28, 15:29 ]
ZróbmySobieKupę napisał/a:
No bitch plz. Przecież Isuzu swego czasu było normalnie dostępne w Polsce i jeszcze je można na ulicy spotkać. Nie wiem co Wy tacy zdziwieni. Ich silniki też były dosyć popularne, ale nie pamiętam gdzie.

Aaaa no i przecież wrócili na polski rynek, jeżdżą D-Maxy, tylko że są drogie.
http://www.isuzu.com.pl/

Obrazek

Najpopularniejsze silniki ISUZU to w Oplach som.

ZSK - 2017-01-28, 17:10

nom.
Moris299 - 2017-01-28, 18:03

Orrelis napisał/a:
Avenida

prawie jak ale bida :PP

Szyszek - 2017-01-28, 18:50

Koniec offtopu :offtop:

Łapcie tutaj takie ciekawe coś z pewnego fajnego fanpejdża:
https://www.facebook.com/...?type=3&theater

ZSK - 2017-01-28, 18:54

Fajne :git:
Czasem udało im się coś ciekawego zrobić :v

Davos - 2017-01-29, 13:45

@Orrelis - moi znajomi z Poznania tak mówią :) Chociaż poprzestają na samym "chlebaku", tęczowym go jeszcze nikt nie nazwał.
Orrelis - 2017-01-30, 11:47

Davos napisał/a:
@Orrelis - moi znajomi z Poznania tak mówią :) Chociaż poprzestają na samym "chlebaku", tęczowym go jeszcze nikt nie nazwał.

Może to nie są rodowici poznaniacy :P


To jest nasz bubel, zwany gargamelem - nie bez powodu. Miał być odbudowany, a spierdolili po całości.


Tak wyglądał przed remontem.

Adijos - 2017-01-30, 13:21

Kurwa jak
Szyszek - 2017-01-30, 14:27

Orrelis napisał/a:
Davos napisał/a:
@Orrelis - moi znajomi z Poznania tak mówią :) Chociaż poprzestają na samym "chlebaku", tęczowym go jeszcze nikt nie nazwał.

Może to nie są rodowici poznaniacy :P

Obrazek
To jest nasz bubel, zwany gargamelem - nie bez powodu. Miał być odbudowany, a spierdolili po całości.

Obrazek
Tak wyglądał przed remontem.


........


Love178 - 2017-01-30, 15:43

O, byłam tam w zeszłym roku. Nie załapałam koncepcji architekta, widocznie nie bezpodstawnie...
Davos - 2017-01-30, 15:44

Orrelis napisał/a:
Może to nie są rodowici poznaniacy :P


Są.

A co do Zamku Królewskiego - mam kumpla, który był w jego komitecie odbudowy :] Muszę go bardziej dopytać, ale z tego co mi kiedyś mówił, początkowo zamek miał wyglądać inaczej, tylko Miejski Konserwator Zabytków robił im sporo problemów i ostatecznie wyszło jak wyszło. Chociaż ja tam i tak lubię ten zamek :]


A oto, jak wyglądał Zamek Królewski w poszczególnych okresach historycznych:

Z czasów jego budowy w XIII wieku przez księcia wielkopolskiego Przemysła II:




W XVI wieku zamek, strawiony przez pożar, został następnie odbudowany i wyglądał tak:





Później, na skutek potopu szwedzkiego i wojen m.in. z Prusami, zamek był plądrowany i niszczony, aż zostały z niego fundamenty, na których postawiono budynek Raczyńskiego, którego zdjęcie już wrzuciła Orrelis:





No i wreszcie współczesny wygląd zamku:




Jak widzicie, obecnie zamek królewski i tak bardziej przypomina pierwowzór niż "budynek Raczyńskiego".

widzu - 2017-01-30, 16:14

Jak już jesteśmy przy zamkach...

Zamek w Piszu.

Dumnie opisywany przez wszystkie przewodniki po mieście, na wszystkich tablicach informacyjnych, w punktach turystycznych, na lekcjach żywej historii, ogólnie wciskany wszędzie gdzie się da

Tak zamek w Piszu wyglądał (makieta):





















A tak wygląda dziś:



:troll:

bartek82r - 2017-01-30, 16:23

Kupiłem sobie ostatnio swój własny zamek


Przed rozbiórką i transportem do Polski:




Po złożeniu w Polsce:

Orrelis - 2017-01-30, 16:24

Davos napisał/a:
Orrelis napisał/a:
Może to nie są rodowici poznaniacy :P


Są.

A co do Zamku Królewskiego - mam kumpla, który był w jego komitecie odbudowy :] Muszę go bardziej dopytać, ale z tego co mi kiedyś mówił, początkowo zamek miał wyglądać inaczej, tylko Miejski Konserwator Zabytków robił im sporo problemów i ostatecznie wyszło jak wyszło. Chociaż ja tam i tak lubię ten zamek :]


A oto, jak wyglądał Zamek Królewski w poszczególnych okresach historycznych:

Z czasów jego budowy w XIII wieku przez księcia wielkopolskiego Przemysła II:

Obrazek


W XVI wieku zamek, strawiony przez pożar, został następnie odbudowany i wyglądał tak:

Obrazek



Później, na skutek potopu szwedzkiego i wojen m.in. z Prusami, zamek był plądrowany i niszczony, aż zostały z niego fundamenty, na których postawiono budynek Raczyńskiego, którego zdjęcie już wrzuciła Orrelis:


Obrazek


No i wreszcie współczesny wygląd zamku:

Obrazek


Jak widzicie, obecnie zamek królewski i tak bardziej przypomina pierwowzór niż "budynek Raczyńskiego".


Ja to wszystko wiem, jestem przecież przewodniczką :v
Mam kumpli, którzy pracowali przy Kapo, też wiem, dlaczego budowali na Euro 2012 a nie zdążyli na 2016.

Wrzucam jak zjebali to, co zostało. Miał być podobny do tego, co było kiedyś, a sam wiesz co wyszło. Moja ciocia nadzorowała częściowo projekt, to ją konserwator odsunął, bo chuj, koncepcja zjebania na styl gargamela jest lepsza.

bartek82r - 2017-01-30, 16:27

Orrelis napisał/a:
Wrzucam jak zjebali to, co zostało. Miał być podobny do tego, co było kiedyś, a sam wiesz co wyszło.


No z tego co wrzucił Davos wynika, że ta posiadłość wreszcie przypomina pierwowzór

Orrelis - 2017-01-30, 16:28



A tu jeszcze takie coś u nas stoi, w dodatku dwa bliźniacze buble obok siebie. O dziwo nie są to cygańskie speluny.

[ Dodano: 2017-01-30, 16:29 ]
bartek82r napisał/a:
Orrelis napisał/a:
Wrzucam jak zjebali to, co zostało. Miał być podobny do tego, co było kiedyś, a sam wiesz co wyszło.


No z tego co wrzucił Davos wynika, że ta posiadłość wreszcie przypomina pierwowzór

Przyjedź i zobacz na żywo :P serio to zjebali. Zaraz poszukam planu pierwotnej odbudowy albo chociaż ryciny, na których się wzorowano i pokażę.

bartek82r - 2017-01-30, 16:31

Chcieli zrobić z tym budynkiem porządek...




aby wreszcie przypominał zamek, który stał tam kiedyś...




Moim zdanie po remoncie...




jest bardziej podobny niż przed remontem:


Orrelis - 2017-01-30, 16:37


Tu jest pierwsza część


Tu jest wizualizacja


Ta rycina przedstawia zamek bodajże z 1617 roku, bez wieży

Z tego co pamiętam od cioci, to wieża zamku nigdy nie miała formy takiej, jaką ma teraz - jest to fantazja na temat zamku, a nie zamek odbudowany według dawnego wyglądu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group