To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Filmy i seriale - Polecanie filmów

widzu - 2022-06-03, 23:45

Podobno w adaptacji Władcy Pierścieni Amazona ma grać Olifanta, jestem ciekaw jak będzie wyglądał mając kilka ton
JankielKindybalista85 - 2022-06-04, 20:55

Davos napisał/a:
O skubany, różnica 51 kg między najmniejszą a największą wagą :O
To się nazywa poświęcenie

Efekt jojo. Dla kobiet koszmar, dla mężczyzn poświęcenie godne podziwu.

Moris299 - 2023-08-08, 14:13

Jankiel, oglądałeś Oppenheimera? Wiem, że nie lubisz Nolana ale tutaj film bardziej w stylu biograficzno-reportażowy. Bez rozkmin o fizyce czarnej dziury wytworzonej przez bombę atomową którą ludzie pokonują siłą miłości :rofl:
JankielKindybalista85 - 2023-08-11, 09:48

Oglądałem. 6/10.

Spokojnie można by go było skrócić o pół godziny co najmniej i tylko by zyskał.

Film biograficzno-reportażowy ale wszystkie nolanizmy również obecne, co irytuje jeszcze bardziej w filmie biograficzno-reportażowym niź by irytowało w klasycznym nolanowskim wygibasie.

Chłop nadal nie umi w charakterologię postaci. Wszyscy mocno płascy a ich cechy są ujawniane w dialogach innych o nich.

No ale jednak top 3 filmow Nolana.



Ps. "Barbie" obejrzałem tego samego dnia. Jak mem, to mem
5/10. Mało śmieszne jak na komedię, zbyt głupkowate jak na naprawdę konkretny komentarz społeczny. Feminazizm (co z tego, że cukierkowy, i z dość przewrotnym drugim dnem) wylewa się z ekranu bardziej niż róż. Albo nie, inaczej:Jestę Lofstosiedemsiontosim i daję 11/10 a ty idź się zesrać gdzie indziej, żałosny faceciku.

ZSK - 2023-08-13, 13:29

O Oppenheimerze obejrzałem filmik Veritasium na YT bo wolę czysty reportaż, same fakty i naukę, bez ckliwych i zbędnych romantycznych wstawek. Ciekawa postać, ciekawy życiorys, wykończony przez fajeczki.

Barbie widziałem, podzielam opinię powyżej. Barbie są chude, grube, dziwne, ambitne, ale dosłownie każdy Ken jest idealnie zbudowany i nikt o to jebania nie daje xD Aha no i wystarczy, że jesteś dobrze zbudowanym sobą, nie musisz mieć ambicji, od ambicji są kobiety. Durny film i mało śmieszny, jak to amerykańska komedia, ale lekki, fajnie technicznie wykonany (szanuję za domki, rekwizyty i nawet plażę z plastiku, nie CGI) ale szkoda, że tyle zarobi, nie zasługuje. Płytki jak kałuża i nieźle nagrany, ze świadomym kiczem. 4/10, Pozdrawiam.

JankielKindybalista85 - 2023-08-13, 22:45

Barbie to zamach na Oscary. Jest popularny obecnie (albo wręcz - niestety - zwyciężający) przekaz ideologiczny, jest łymyn stronk, jest reżyserka, którą krytyka kocho, z pięć statuetek wpadnie. Jeśli w tych najważniejszych kategoriach to będzie tylko znaczyło że znowu mamy mega chujowy rok.

No ale nie oszukujmy się - Oppenheimer to też zamach na Oscary. I to samo, co przy Barbie: jeśli zgarnie te najważniejsze, to też słabością konkurencji, nie swoją siłą - nie jest aż tak dobry. Ale podnoszę mu ocenę na 7 po drugim obejrzeniu (wpadł mi w ręce darmowy bilet do Multikina do wykorzystania do 15go a tam grają, Oppenheimera, Barbie, Kicie Kocie i jakieś totalne gówno - nawet popeliny od Marvela żadnej nie ma w te wakacje - wiec wybor był prosty. Warto się przejść Zeteska. Jestem antyfanem Nolana a nie byłem zawiedziony.

Ogólnie w tym roku czekam jeszcze tylko na Napoleona od Ridleja Skota i ten nowy film Scorsese z księżycem w niemożliwym do zapamiętania tytule, ten o ropie i Indianach. I tu obstawiam że dwa razy będę zawiedziony, ale to wciąż będą dobre filmy.

Aha, no i drugą część Diuny na pewno obejrzę w kinie. Poza tym bieda w 2023.

Antybristler - 2023-08-13, 22:59

Pisałem już, że odyseja kosmiczna to gówno?
To napiszę.

A kubrick to ciota i chuj

JankielKindybalista85 - 2023-08-14, 02:14

Tak i nie.
Moris299 - 2023-08-15, 13:42

JankielKindybalista85 napisał/a:
Kicie Kocie
pewnie lepsze niż barbie
JankielKindybalista85 - 2023-08-15, 17:11

https://youtu.be/9OwNYvDSLcY
Polacy nie gęsi i swojego Oppenheimera mają.

icywind - 2023-08-15, 22:36

Ja bym poszedł na barbi gdyby mi się chciało chodzić do kina
Lilith - 2023-08-17, 23:29

Antek po obejrzeniu trzech filmów Kubricka się do niego totalnie zniechęcił. Mam to samo po przeczytaniu Garcii Marqueza. O kurwa, jakież to przereklamowane grafomaństwo pod bezkrytyczne i bezmyślne walenie konia do czytania książek ludzi typu "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka". Wpadłby dehnelowski Krivoklat i podpaliłby cały dział z literaturą latynoamerykańską i się napawał synchronicznym zesraniem się wszystkich pseudokrytyków z ego lvl Wałęsa.
Tak wiem, offtop.

Antybristler - 2023-08-18, 00:08

Lilith napisał/a:

Tak wiem, offtop.

Lista osób, których to jeszcze obchodzi:

icywind - 2023-08-18, 16:00

:offtop:
ZSK - 2023-08-18, 22:10

JankielKindylibalista85 napisał/a:
Warto się przejść Zeteska.

Jak znajdę czas to pójdę, ale pewnie będę narzekał, że koloryzują fakty i film jest mało techniczny.

Obecnie lecę drugi sezon Sukcesji i podoba się dla mnie.

JankielKindybalista85 - 2023-08-19, 20:17

Sukcesja top. Jak nie oglądam seriali, tak Sukcesję zjadłem ze smakiem. Shiv Roy nie znoszę, ale jej rudego doopska jestem wielkim fanem. 😁

Lilka, które filmy Kubricka sobie Antek zaserwował?

ZSK - 2023-08-19, 20:53

Hehe, Shiv nie w moim typie, ale za to asystentka najstarszego syna umila seans swoim jestestwem.
Lilith - 2023-08-19, 21:57

JankielKindybalista85 napisał/a:
Lilka, które filmy Kubricka sobie Antek zaserwował?

Odyseja Kosmiczna, Mechaniczna Pomarańcza i Lśnienie.
Ja obejrzałam dwa pierwsze tytuły. Oba przereklamowane w opór, ale to pierwsze jedynie technicznie na bardzo wysokim poziomie.

ChodnikowyWilk - 2023-08-19, 22:47

Odyseja to taki film co się go ocenia na 10 albo 1, albo zasypiasz podczas seansu albo walisz konia. Ja spałem
RudaMaupa - 2023-08-22, 12:36

Wydaje mi się, że "Mechaniczna pomarańcza" może po prostu już aż tak nie razić po oczach, w końcu to staroć okrutna. Czytałam to jeszcze w wersji z rosyjskobrzmiącym slangiem. Ale rozumiem, niestety każdy ma prawo do własnej opinii. :P

ChodnikowyWilk napisał/a:
Odyseja to taki film co się go ocenia na 10 albo 1, albo zasypiasz podczas seansu albo walisz konia. Ja spałem

Znajdź kogoś kto wali konia, ale nie ma swojego, i obejrzyj z nią jeszcze raz. :brwi:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group