To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Filmy i seriale - Polecanie filmów

widzu - 2021-11-21, 10:47

ZSK, rasa kosmitów-idiotów z Kapitana Bomby
ZSK - 2021-11-21, 19:58

Aaa, nie oglądałem. Dzięki za wyjaśnienie :piwo:
JankielKindybalista85 - 2021-12-09, 11:54

A może to był skurwol? Albo, co gorsza, kutanoid.
Davos - 2021-12-26, 23:00

Ktoś już oglądał nowego Matrixa? Jakie wrażenia? Bo mi szczerze mówiąc za bardzo nie podszedł. Zbyt przekombinowany i poszatkowany pod względem fabuły. Efekty złe nie były, ale ogólnie to wyszedł trochę odgrzewany kotlet. Średnio mi się podoba ta moda na robienie po wielu latach kontynuacji filmów, które już miały zamkniętą historię. Wolałem wcześniejsze części Matrixa, zwłaszcza jedynkę. No ale czego się nie robi dla wzbudzenia w widzach nostalgii i wyciągnięcia od nich dodatkowej kasy :PP
JankielKindybalista85 - 2021-12-27, 12:22

Zignorowałem go z premedytacją. Dla mnie matrix tylko ten pierwszy. Już dwójka i trójka były chujowe. A nawet gdyby nie to do holyłuckiej manii robienia prequeli, sequeli, rebootów i ogólnie nowych wersji starego dobrego (a zauważyliście że kradną i kaleczą głównie rzeczy z lat 80tych i 90tych? Co wam to mówi o tym, które czasy były #apogeumludzkiejcywilizacji?) podchodzę z bazową wrogością.
widzu - 2021-12-27, 13:43

JankielKindybalista85 napisał/a:
Co wam to mówi o tym, które czasy były #apogeumludzkiejcywilizacji


Ja bym postawił na moment okiełznania ognia, wynalezienia koła i rozpoczęcia osiadłego trybu życia przez ludzkość :roll:

icywind - 2021-12-27, 15:49

widzu napisał/a:
rozpoczęcia osiadłego trybu życia przez ludzkość

To był największy błąd w dziejach

ChodnikowyWilk - 2021-12-27, 20:28

Osiedli ale na laurach
Davos - 2021-12-27, 22:23

JankielKindybalista85 napisał/a:
Zignorowałem go z premedytacją. Dla mnie matrix tylko ten pierwszy. Już dwójka i trójka były chujowe. A nawet gdyby nie to do holyłuckiej manii robienia prequeli, sequeli, rebootów i ogólnie nowych wersji starego dobrego (a zauważyliście że kradną i kaleczą głównie rzeczy z lat 80tych i 90tych? Co wam to mówi o tym, które czasy były #apogeumludzkiejcywilizacji?) podchodzę z bazową wrogością.


Ano właśnie. Z tych filmowych powrotów po latach, które wg mnie były udane, kojarzę chyba tylko Rocky'ego Balboa z 2006 roku (aczkolwiek i tak nadal wolę części 1-5). Reszta albo słaba, albo bardzo słaba. Szkoda, że dobrą markę tak często próbuje się spieniężyć do granic możliwości, nawet kosztem jej zniszczenia.

JankielKindybalista85 - 2021-12-28, 00:39

Spieniężyć to jedno, ale wrzucanie starych formatów do woka woke culture to jeszcze coś innego. To dopiero wychodzą potworki. Skok na kasę + natrętne ideolo. Przepis na katastrofę.
Moris299 - 2022-02-14, 12:26

obczajcie komentarze xD

https://www.youtube.com/watch?v=v7v1hIkYH24

Davos - 2022-02-17, 08:41

Piękna akcja :D
JankielKindybalista85 - 2022-02-18, 14:34

Myślę że każdy z nas zna kogoś kto by się soczyście zesrał potępieniem tej akcji.
Saskia - 2022-02-23, 09:50

Z ciekawych filmów:
Sekretne życie Waltera Mitty. Włączyłam od tak, by coś leciało w tle i obejrzałam chyba jeden z bardziej pozytywnych i ciekawszych filmów.
Lighthouse. Forma - genialna, gra aktorska też. Podsumowanie, że "jakby Edgar Allan Poe stworzył komedię na podstawie lśnienia, gdzie obaj bohaterowie są Jackiem Torrencem" jak najbardziej na miejscu ;)
Śmierć na Nilu - chyba lepsze niż "Orient...".

JankielKindybalista85 - 2022-02-26, 16:21

6, 8, 6.

[ Dodano: 2022-04-27, 20:33 ]
"Northman" (w sensie "Wiking") Eggersa solidne 7,5/10. Fabuła byle jaka - Hamlet Barbarzyńca, by streścić w dwóch słowach - dialogi sztywne jak rany boskie, czuć że typowi, zwłaszcza w pierwszych dwóch partiach filmu, producenci kazali wyciąć najmarniej pół godziny, ale zdjęcia, dźwięk, muzyka, reżyseria, KLIMAT są zajebiste. Film ideolo do kina - wodotryski graficzne i dźwiękowe, które nawet najlepszy telewizor okaleczy no i przede wszystkim ten klimat, stanowiący 60% wartości filmu, a który reklamy ILADIAN DAJREKT PLUS zabiją podczas oglądania za 5 lat na Polsacie. Lubisz takie klimaty? To marsz do kina. W tv to będzie max 4/10.

[ Dodano: 2022-04-27, 20:36 ]
Zresztą Eggers to reżyser którego głównym skillem jest robienie klimatu. Saskia post wyżej poleciła jego wcześniejszy film - Lighthouse, a i jeszcze wcześniejszy, jego debiut: "Czarownica: bajka ludowa z Nowej Anglii" to był pierwszy od bardzo dawna film, który można by nazwać horrorem, przy którym nie czułem żeżuncji, a nawet wręcz przeciwnie. Robert Eggers - lubię typa.

Dead_Laugh - 2022-05-02, 13:03

JankielKindybalista85 napisał/a:
Zresztą Eggers to reżyser którego głównym skillem jest robienie klimatu.


Bardzo się zgadzam. Zresztą co tam Czarownica. Lighthouse jest niesamowitym majstersztykiem, klimat grozy i koszmaru bardzo umiejętnie wprowadzony. Miejscami czułem też w tym wszystkim bardzo lovecraftowy styl grozy i wszechogarniającego szaleństwa.

Ogólnie ze studia A24 jest dużo świetnych filmów z bardzo dobrym klimatem.

Saskia - 2022-05-19, 14:14

Obejrzałam Czarownicę, ale dla mnie najbardziej przerażający w tym horrorze był napis na końcu...
Jest fajny. Straszy niepewnością i klimatem, przeraża cię bardziej niż strachy to, co się dzieje na ekranie, relacje międzyludzkie. Czujesz bardziej chyba wściekłość na coraz to kolejne postaci.

Dead_Laugh - 2022-05-28, 04:55



Co do Czarownicy - rozśmieszyło mnie to trochę xD

ChodnikowyWilk - 2022-06-02, 17:36

Tutaj grafika jak Christian Bale przechodził metamorfozy do ról, jestem pod ogromnym wrażeniem, to jest kameleon jebany


Davos - 2022-06-03, 09:47

O skubany, różnica 51 kg między najmniejszą a największą wagą :O
To się nazywa poświęcenie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group