To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Katastrofa rosyjskiego samolotu

ChodnikowyWilk - 2015-10-31, 11:49
Temat postu: Katastrofa rosyjskiego samolotu
Cytat:


Katastrofa rosyjskiego samolotu na Półwyspie Synaj. Maszyna lecąca z Szarm-el-Szejk do Sankt-Petersburga rozbiła niedaleko miejscowości Nachl w centralnym punkcie półwyspu. Na pokładzie były 224 osoby. Prawdopodobnie nikt nie przeżył. Ale to nie jedyna taka sytuacja w historii lotnictwa. Przypominamy największe katastrofy lotnicze w ostatnich latach.
Zobacz więcej
AFP cytuje egipskiego premiera Sherifa Ismaila, który przyznał, że rosyjska maszyna rozbiła się na Półwyspie Synaj. Wcześniej podawano, że samolot zniknął z radarów, ale udało się nawiązać kontakt z maszyną. Nie jest znana ostateczna liczba podróżujących. Część mediów podaje, że na pokładzie maszyny znajdowało się 212 pasażerów oraz członkowie załogi. Inne mówią o 224 osobach znajdujących się na pokładzie samolotu - 200 osób dorosłych, 17 dzieci i siedmioro członków załogi. Rosyjski prezydent Władimir Putin złożył już kondolencje rodzinom ofiar lotu.

Samolotem Airbus A-321 rosyjskich linii lotniczych Metrojet (wcześniej Kogalymavia) mieli podróżować rosyjscy turyści, którzy wracali z wakacji w turystycznym kurorcie Szarm-el-Szejk w Egipcie. Maszyna, która miała ponad 18 lat, kierowała się w stronę Sankt Petersburga w Rosji. Samolot zniknął z radarów po 23 minutach od startu. Jak informuje egipskie ministerstwo lotnictwa cywilnego, Airbus A321 zniknął z radarów na wysokości blisko 9,5 km. Jak podaje agencja ITAR-TASS, kapitan samolotu skontaktował się z kontrolerami ruchu lotniczego i domagał się możliwości lądowania na najbliższym lotnisku. Rosyjskie agencje RIA Nowosti i TASS informują, powołując się na egipskie źródła, że chwilę przed zniknięciem z radarów załoga zgłaszała problem techniczny.

Egipski portal internetowy "Youm7" poinformował, że wrak został znaleziony na Półwyspie Synaj. Znajduje się na obszarze, w którym egipskie siły walczą z islamistami. Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji potwierdziła utratę samolotu. Rosyjska agencja Sputnik podała, że wrak zlokalizowano niedaleko niewielkiej miejscowości Nachl w centralnym punkcie półwyspu.

Egipskie władze zarządziły powołanie sztabu kryzysowego ws. rozbicia się samolotu rosyjskich linii lotniczych. Wcześniej egipskie służby informowały o zaginięciu samolotu w cypryjskiej przestrzeni powietrznej.

Grzegorz Brychczyński: najbardziej prawdopodobny jest zamach terrorystyczny

Maszyna, na pokładzie której przypuszczalnie znajdowały się 224 osoby, leciała z Szarm-el-Szejk do Sankt-Petersburga. Samolot rozbił się niedaleko miejscowości Nachl w centralnym punkcie Półwyspu Synaj. Informację potwierdził premier Egiptu. Egipskie służby specjalne informują, że samolot prawdopodobnie został zestrzelony. Wcześniej podawano, że samolot zniknął z radarów, ale udało się nawiązać kontakt z maszyną.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl...ie-synaj/qwtrnv

WojtekVanHelsing - 2015-10-31, 12:01

Jeśli to zestrzelenie to

1. Albo była pomyłka sił Egipskich czy innych którzy myśleli, że to wrogi samolot, bardzo watpliwie

2. Islamscy terrorysci zdobyli bron przeciwpowietrza, niemal niemozliwe.

3. Izrael specjalnie rozpierdolił Ruski samolot - Możliwe, Żydzi są bezczelni, ale po co? Rosja by sie z nimi nie pierdoliła...Ale fajnie bylo by zobaczyć wojne Izralesko-Rosyjska.

macbed - 2015-10-31, 12:07


Ja pierdolę, wyjdź

Moris299 - 2015-10-31, 12:19


Love178 - 2015-10-31, 13:13

To aż boli, że dzisiaj pewnie znowu jakiś uczciwy i przykładny człowiek zginie w głupi sposób, typu przez potrącenie na jezdni, zamiast wojtka =_=
ChodnikowyWilk - 2015-10-31, 13:49

Moris299 napisał/a:
Cytat:
fajnie bylo by zobaczyć wojne
weź się jebnij


Ja powiem dosadniej, weź się rozpędź i pierdolnij o ścianę

widzu - 2015-10-31, 18:17

WojtekVanHelsing, poczekaj rok i się zaciągnij na front. :p
WojtekVanHelsing - 2015-10-31, 23:22

Wrogów mi nie szkoda, im slabsza Rosja tym lepiej.

A tak w sumie, każdy mówi, że to ISIS...

W sumie teraz maja przejebane 1000 razy mocniej niz mieli wczesniej...

Troche mi przypominaja w dzialaniach Polaków, w Polsce za zabicie jednego Niemca zabijano 50 Polaków, Ak i tak nie wachala sie zabijac Niemcow

Davos - 2015-11-01, 01:08

Ten samolot leciał poza zasięgiem ISIS więc to raczej wina złego stanu technicznego. Tym bardziej, że ponoć pilot przez ostatnie kilka lotów zgłaszał problemy z silnikiem.
Szkoda ludzi...

WojtekVanHelsing - 2015-11-01, 01:27

NIe zgineli tam Polacy, to mi lata kolo chuja.
Antybristler - 2015-11-01, 01:33

Cytat:
to mi lata kolo chuja

Schlebiasz sobie :D

Barbra - 2015-11-01, 10:08

a jakby zginęli Polacy członkowie partii razem?
WojtekVanHelsing - 2015-11-01, 10:27

To bym sie cieszył
Mackers - 2015-11-01, 11:05

A gdyby zginął ktoś z twojej rodziny, kto popiera partię razem?
macbed - 2015-11-01, 12:18


A jakby się okazało, że Hitler popierał partię razem?

WojtekVanHelsing - 2015-11-01, 12:22

Nie pawam zbyt dużą sympatią do większości członków mojej rodziny, w sumie wisi mi los wszystkich oprocz mamy i dziadkow ze strony mamy.

[ Dodano: 2015-11-01, 12:25 ]
macbed, Hitlera nigdy nie popierałem, nie popieram i nie będę popierał, ktoś kto uważa, że fakt popierania koncepcji sojuszu Polsko-Niemieckiego i wspólnego ataku na ZSRR (najlepsze wyjscie dla Polski i swiata) czyni mnie HItlerowcem to niesłychany debil który nie potrafi myśleć ani obiektywnie, ani logicznie ani tymbardziej politycznie, bez emocji, taki ktoś nawet nie powinien sie o tym wypowiadac.

Drugą sprawą jest to, ze NSDAP i Razem niewiele rożniły sie w kwestiach gospodarczych, sam Hitler od Zanberga tez niewiele sie róznił, Hitler był niewiele normalniejszy pod wzgledem pogladow i był inteligentny, Hitlera trudno nie podziwiać mówiąc obiektywnie, natomiast Zandberg to idiota. Ale Żydowski socjalista to Żydowski socjalista.

macbed - 2015-11-01, 12:28



WojtekVanHelsing - 2015-11-01, 12:33

Sugerujesz, że lubie Hitlera, nie podajesz argumentów a teraz wrzucasz gif z jakims murzynem

Wypierdalaj XD



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group