To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Humor - Humor studencki

Love178 - 2017-11-09, 11:15

Jeśli Cię to pocieszy, to nasi rodzice to normalnie w liceum mieli :bag:
Lilith - 2017-11-09, 11:17

Love178, doskonale wiem. Tyle że moja mama nie musiała zdawać matury z matematyki i ona się tego tylko na sprawdzian nauczyła i tyle.
Love178 - 2017-11-09, 11:18

No to tak jak na studiach, też się uczysz na kolokwium :troll:
Całkiem_Dobry_Chłop - 2017-11-09, 16:02

Pochodna na ekonomii jest dużo łatwiejsza od pochodnej na matmie na poziomie uniwersyteckim, więc bez obaw ;)
Love178 - 2017-11-09, 16:16

No, w sumie to tam chyba tylko szukacie ekstremów (na ekonomii)
Barbra - 2017-11-09, 22:28

pewnie będą pochodne wielomianów a to jest prostsze niż gimnazjalna geometria

naprawdę

Love178 - 2017-11-09, 22:41

A my dwa dni temu po rocznej przerwie nagle nie potrafiliśmy babce podać pochodnej od x^(-1) xDD Wstyd xDD Nie powinnam się przyznawać
macbed - 2017-11-09, 22:41

Love178 napisał/a:
x^(-1)

dlaczego ja myślałem że to jest emotka

Love178 - 2017-11-09, 22:42

Ale faktycznie, oni pewnie nie będą wyprowadzać tych pochodnych tylko dostaną gotowy wzór i to tylko na wielomiany :crazy: To tak jakby nic nie liczyć

[ Dodano: 2017-11-09, 22:43 ]
macbed napisał/a:
Love178 napisał/a:
x^(-1)

dlaczego ja myślałem że to jest emotka

Osoba, która umarła od nowotworu na brodzie. Najpotrzebniejsza emotka ever

JankielKindybalista85 - 2017-11-09, 22:45

Love178 napisał/a:
pochodnej od x^(-1)

Ja oczywiście nie mam zielonego pojęcia co to jest. Ale mi nie wstyd bo na 99% nie miałem tego w szkole. A późniejsze zycie nie sprawiło, że uznałem za potrzebne się tego dowiedzieć.

Moris299 - 2017-11-09, 23:17

JankielKindybalista85 napisał/a:
Love178 napisał/a:
pochodnej od x^(-1)

Ja oczywiście nie mam zielonego pojęcia co to jest. Ale mi nie wstyd bo na 99% nie miałem tego w szkole. A późniejsze zycie nie sprawiło, że uznałem za potrzebne się tego dowiedzieć.


:clap:

Barbra - 2017-11-09, 23:24

wiemy janek
JankielKindybalista85 - 2017-11-10, 00:06

Barbra napisał/a:
wiemy janek

Nie wiń mnie, wiń polski system edukacji po reformie Buzka.

A tak właściwie to co to jest? Albo inaczej: do czego może posłużyć przeciętnemu Jankielowi w codziennej egzystencji? Tak z ciekawości.

Barbra - 2017-11-10, 00:12

czy wszystko musi być przydatne w codziennej egzystencji

po co oglądasz te swoje filmy

JankielKindybalista85 - 2017-11-10, 00:14

Barbra napisał/a:
czy wszystko musi być przydatne w codziennej egzystencji

Nie wszystko. Część rzeczy może sprawiać najzywklejsza przyjemność. Jak mi filmy a tobie matematyka. Ale ponieważ mi matematyka przyjemności nie sprawia więc potrzebuję innych powodów, żeby wyrazić nią zainteresowanie, dokładnie tak samo jak ty nie obejrzysz każdego filmu. A teraz napij się mleka, będziesz wielka.

Barbra - 2017-11-10, 00:19

pochodne są bardzo przydatne w fizyce a przez to inżynierom i naukowcom no ale to nie jest argument dla ciebie ale np możesz rozumieć matematyczne obrazki na kwejku
JankielKindybalista85 - 2017-11-10, 00:23

Barbra napisał/a:
pochodne są bardzo przydatne w fizyce

np możesz rozumieć matematyczne obrazki na kwejku


1. To całkiem możliwe, że widziałem je tysiące razy. Czytam sobie coś zajebiście ciekawego z fizyki, czytam, czytam i dochodzimy do sekcji, w której to, co wcześniej zostało napisane jest przedstawione językiem matematyki. No i całą przyjemność szlag trafia.

2. To jest niezły argument. Przyznaję, że przez takie właśnie obrazki przestałem wchodzić na kwejka.

widzu - 2017-11-10, 11:50

Pochodne są potrzebne na przedmiotach wykorzystujących statystykę i ekonomię. Dlatego są na przedmiotach statystycznych i ekonomicznych. Jankiel nie ma styczności z branżą statystyczną i ekonomiczną (a przynajmniej nie w takim stopniu że na ich potrzeby musi obliczyć coś ponad PIT) to nie wykorzystuje. Proste.
Love178 - 2017-11-10, 17:33

JankielKindybalista85 napisał/a:
Barbra napisał/a:
wiemy janek

Nie wiń mnie, wiń polski system edukacji po reformie Buzka.

A tak właściwie to co to jest? Albo inaczej: do czego może posłużyć przeciętnemu Jankielowi w codziennej egzystencji? Tak z ciekawości.

Kiedy na przykład jedziesz samochodem, to poruszasz się z pewną prędkością. Jest to prędkość liniowa i niby fajnie, ale nie poruszasz się po linii tylko po łuku, bo Ziemia jest przecież okrągła. Więc teoretycznie prędkości, którymi się poruszasz, powinny być wyprowadzane z zawiłych dużo trudniejszych funkcji i odpowiednio do tego definiowane, ale dzięki pochodnym można zlinearyzować nasz układ i zobaczyć, że w stosunku do stanu rzeczywistego odchyłka od normy jest tak mała, że możemy pozostać przy naszych prostych rozwiązaniach i czuć się bezpiecznie (np. nie ma sytuacji, że jedziemy w daleką podróż i nagle zużyliśmy więcej paliwa niż zakładaliśmy, bo postanowiliśmy zignorować kulistość Ziemi w naszych założeniach - już sam sposób, w jaki definiujemy prędkość pokazuje, że tak możemy, bo jest ona przecież pochodną). Ty co prawda sam nie musiałeś tworzyć modelu ani go udowadniać, ktoś już to zrobił za Ciebie i Ty się nauczyłeś jego gotowej postaci. Generalnie żyjesz w świecie zbudowanym na pochodnych.

[ Dodano: 2017-11-10, 17:34 ]
widzu napisał/a:
Pochodne są potrzebne na przedmiotach wykorzystujących statystykę i ekonomię

Oraz na automatyce, mechanice, w elektrotechnice, w mechanice płynów, w motoryzacji...

ZSK - 2017-11-10, 17:38

W budownictwie...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group