To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Całkowity zakaz aborcji

Mormegil - 2015-09-15, 19:00

Refleksja:
1. «głębsze zastanowienie się nad czymś, wywołane silnym przeżyciem»
2. «myśl lub wypowiedź, będąca wynikiem takiego zastanowienia się»
3. filoz. «zwrócenie się podmiotu myślącego ku własnej aktywności»
4. filoz. «czynnik aktu świadomości stanowiący o tym, że spełniając go, uprzytamniamy sobie jego zachodzenie»
Twój argument (dotyczący Breivika) jest inwalidą.

Dawidiusz92 - 2015-09-15, 19:45

WojtekVanHelsing napisał/a:
Wielu inwalidów nie przypomina za bardzo ludzi, wielu ludzi nie odczuwa bolu (taka choroba), nalezy ich zabic?


Jak zauważyłeś, analgezja, to choroba. Inwalidztwo to niesprawność. Pomimo tych schorzeń to są ludzie. Patrzy się na wiek i moment rozwoju. Większość ludzi w wieku np. 20 lat jest zdrowa, niewielka ilość to inwalidzi czy osoby z innymi schorzeniami.
Choroba nie powoduje, że jest się człowiekiem, czy nie. Patrzysz na to zbyt "sztywno".

WojtekVanHelsing - 2015-09-15, 21:16

Dawidiusz92 napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
Wielu inwalidów nie przypomina za bardzo ludzi, wielu ludzi nie odczuwa bolu (taka choroba), nalezy ich zabic?


Jak zauważyłeś, analgezja, to choroba. Inwalidztwo to niesprawność. Pomimo tych schorzeń to są ludzie. Patrzy się na wiek i moment rozwoju. Większość ludzi w wieku np. 20 lat jest zdrowa, niewielka ilość to inwalidzi czy osoby z innymi schorzeniami.
Choroba nie powoduje, że jest się człowiekiem, czy nie. Patrzysz na to zbyt "sztywno".


To sie miesci w twojej definicji "nieczłowieka"

Mackers - 2015-09-15, 21:17

Ach, te kontrowersyjne poglądy.
#justwojtekthings

Dawidiusz92 - 2015-09-15, 21:32

WojtekVanHelsing, prościej Ci tego nie wytłumaczę. Dla mnie chora osoba jest człowiekiem, ale zarodek już nie, jeszcze nie.
decp - 2015-09-15, 22:14

ChodnikowyWilk napisał/a:
Davos napisał/a:
Ani nie zaostrzać, ani łagodzić.
Tzw. "kompromis aborcyjny" jest sensownym rozwiązaniem. Niczego lepszego tu się wymyślić nie da.


:piwo:


Dokładnie.
I wielu pewnie mnie zjedzie, wkurwi się ale... jak ktoś uprawia seks (nie licząc oczywiście gwałtów) to jest też na tyle dorosły, aby wychowywać dziecko/dzieci. Trafi się ciąża? Było się zabezpieczać, jeśli to nie planowane. A teraz to się przygotujcie na wychowanie.

Mormegil - 2015-09-15, 22:16

W pełni się z Tobą zgadzam, decp.
Barbra - 2015-09-15, 22:46

decp napisał/a:
jak ktoś uprawia seks (nie licząc oczywiście gwałtów) to jest też na tyle dorosły, aby wychowywać dziecko/dzieci.


no nie do końca, chłopcy mogą uprawiać seks od jakichś 13 lat a chyba nie powiesz mi że są wystarczająco dorośli żeby wychowywać dzieci

do tego naprawdę nie trzeba żadnych większych umiejętności ani dojrzałości

Mackers - 2015-09-15, 22:48

Barbra napisał/a:
no nie do końca, chłopcy mogą uprawiać seks od jakichś 13 lat a chyba nie powiesz mi że są wystarczająco dorośli żeby wychowywać dzieci



do tego naprawdę nie trzeba żadnych większych umiejętności ani dojrzałości

Jeśli trzynastolatek poderwał niezłą pannę, to ma ogromne umiejętności.

Mormegil - 2015-09-15, 22:49

Jeśli trzynastolatek robi komuś dziecko, to jest takim głąbem, że i za 20 lat nic się nie zmieni.
Mackers - 2015-09-15, 22:52

Mormegil napisał/a:
trzynastolatek [...] jest takim głąbem

Gimbazjalista.

Dawidiusz92 - 2015-09-15, 22:52

Mackers, gorzej jak panna ani dobra ani mądra.
Mormegil - 2015-09-15, 22:53

Nie każdy trzynastolatek jest gimbusem (na szczęście).
Mackers - 2015-09-15, 22:53

Żeście potraktowali mój post poważnie jak admini elektrody...
Mormegil - 2015-09-15, 22:54

Nie do końca. Wtedy już byś miał warna.
decp - 2015-09-15, 23:17

Mormegil napisał/a:
Jeśli trzynastolatek robi komuś dziecko, to jest takim głąbem, że i za 20 lat nic się nie zmieni.

Dokładnie. Rodzić też takiego musi przypilnować i wychować. Moi rodzice dali radę. Raz miałem okazję skorzystać, że tak to ujmę, bo na sylwku taka jedna się przywiązywała do mnie. Ale nie... trochę pomyślunku i wstrzemięźliwości. A byłem wtedy gimbem.

Barbra - 2015-09-15, 23:32

no kurde gratuluję decp to nie lada wyczyn :D jasne że seks w wieku 13 lat to patologia ale tylko mówię że się da i niektórzy się decydują i w sumie już nie pamiętam o czym chciałam pisać xD
V - r - 2015-09-15, 23:35

decp napisał/a:
się przywiązywała do mnie


BDSM?

decp - 2015-09-15, 23:41

Barbra napisał/a:
no kurde gratuluję decp to nie lada wyczyn :D jasne że seks w wieku 13 lat to patologia ale tylko mówię że się da i niektórzy się decydują i w sumie już nie pamiętam o czym chciałam pisać xD


No cóż, dałem radę. A potem chyba miała focha na mnie. Taka sytuacja mi się później nie powtórzyła.

V - r napisał/a:
decp napisał/a:
się przywiązywała do mnie


BDSM?


Na szczęście nie.

WojtekVanHelsing - 2015-09-16, 06:56

Dawidiusz92 napisał/a:
WojtekVanHelsing, prościej Ci tego nie wytłumaczę. Dla mnie chora osoba jest człowiekiem, ale zarodek już nie, jeszcze nie.


A jak ni wygląda jak człowiek i nie potrafii myśleć w taki sposób jak człowiek? Czy sparalizowane niemowle będzie można zabić?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group