To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Sport - Siatkówka

ChodnikowyWilk - 2015-09-21, 13:25

4 set to była kompletna demolka :D Brawo :D

Śmieszne jest jednak to że nadal teoretycznie możemy zająć 3 miejsce, i odjechać z Japonii z niczym.

Szyszek - 2015-09-21, 14:09

Brawo Polska! :-D
Bałem się tego meczu. W końcu naprzeciwko siebie stanęły 2 drużyny, które nie przegrały na tym turnieju żadnego meczu. Amerykanie byli nas w stanie zatrzymać, bo to jest ostatnio mocna ekipa.

1 set dla USA. Byłem jednak spokojny. Amerykanie dali popis umiejętności i pewnie się bronili, a jeszcze pewniej atakowali. Polacy niemrawo, no ale nie pomyślałem sobie "uu, no to po nas". Miałem w głowie świadomość, że ostatnio Polacy niemrawo wchodzą w mecze i pierwsze sety są takie sobie.
2 set. Polacy rozpoczęli marsz. Kontrolowali sytuację właściwie od początku do końca. Amerykanie zaczęli się gubić.
3 set. Polacy już byli nakręceni, ale i Amerykanie się przebudzili. Najbardziej wyrównany set i do końca nie było wiadomo, kto przechyli w tym secie szalę zwycięstwa. Jednak to zadanie się udało Polakom i objęli prowadzenie w meczu!
4 set. To był po prostu popis polskiej siatkówki! Amerykanie byli już właściwie rozbici, a Polacy robili ich jak chcieli! Ostatecznie w tym secie przewaga wyniosła 10 punktów! Nic tylko bić brawo! :-D

Teoretycznie Rio może nam jeszcze odjechać, no ale w praktyce myślę, że sprawa jest jasna. Skoro Polska była w stanie pokonać równie mocną ekipę Stanów Zjednoczonych, to Japonia i Włochy też są spokojnie do ogrania. O mecz z Japonią jestem spokojny, za to mecz z Włochami prawdopodobnie będzie cięższy, bo Włosi również walczą o Rio. Ale popatrzmy na tabelę: To Polska jest jedyną niepokonaną drużyną w Pucharze Świata i w tej chwili to główny kandydat do zwycięstwa w tym turnieju. To niech inni się obawiają Polaków, a nie Polacy innych! :-D Oczywiście to nie zmienia faktu, że trzeba dawać z siebie 100%, być maksymalnie skoncentrowanym i po prostu grać swoje, a zwycięstwa przyjdą.

Davos - 2015-09-21, 19:38

Zajebiście :grimer: Wielkie brawa dla naszych za wspaniałą walkę! :)
Kurde, czemu te mecze lecą w godzinach, kiedy jestem w robocie i nie mogę ich oglądać? :wnerw:


Teraz sytuacja zrobiła się cholernie ciekawa :) Teoretycznie możemy jeszcze spaść na 3 miejsce, ale nie sądzę, żebyśmy w takiej formie przegrali z Japonią. A jeśli wygramy z Japonią to z Włochami wystarczy wtedy wygrać 2 sety, chyba że jutro Włochy przegrają z Argentyną albo USA przegra z Rosja (a jest to możliwe), wtedy awans na Igrzyska mamy już pewny. Ale mimo wszystko warto walczyć do samego końca o zwycięstwa, bo raz, że wygramy Puchar Świata, dwa, że zrobimy to w wielkim stylu, bo dotychczas tylko dwa razy zdarzyło się, żeby ktoś wygrał wszystkie mecze w PŚ (raz zrobili to Brazylijczycy, a raz Włochy), a trzy, że nasi będą jeszcze silniejsi psychicznie, wiedząc, że mogą lać wszystkich przeciwników, a to tylko dobrze na nich wpłynie przed następnymi turniejami. Zatem walczymy do końca i zgarniamy to, po co przyjechaliśmy. W końcu jesteśmy Mistrzami Świata :)

ChodnikowyWilk - 2015-09-22, 10:17

No i udało się wygrać z Japonią, choć było bardzo ciężko przez 2 pierwsze sety. Mogło być nawet już 2:0 dla Japonii, ale na szczęście nasi się obudzili, wygrali tego seta a następne już spokojnie i pewnie.

No ale jutro tak naprawdę wszystko się rozstrzygnie.

Marcin55522 - 2015-09-22, 13:58

Ktoś wstaje o 3 w nocy oglądać mecz? :-D
ChodnikowyWilk - 2015-09-22, 14:17

Ja juz sobie nastawilem budzik, tak waznego meczu nie mozna przespac :D

[ Dodano: 2015-09-23, 12:01 ]
No i po zawodach prawdopodobnie. Przegraliśmy z Włochami 1:3, i jeśli USA wygra z Argentną (co jest niemal pewne) to wylądujemy na 3 miejscu z niczym, mimo wygrania 10 meczów. Trochę to smutne, ale tak to się ułożyło niestety :/

Davos - 2015-09-23, 14:37

USA wygrało z Argentyną 3:1, a tym samym Polska spadła na 3 miejsce i została z niczym :/

Jestem wkurzony i rozczarowany. Wielka szkoda, ze nie daliśmy rady Włochom bo wtedy skończylibyśmy PŚ na 1 miejscu. Ale nawet przegrywając 2:3 mielibyśmy awans na igrzyska. Zabrakło nam jednego seta :/
No i zemścił się też ten stracony punkt z Iranem. Ale do cholery, jesteśmy drużyną, która rok temu została mistrzem świata, a w tegorocznym PŚ wygrała 10 na 11 meczów, a i tak nie mamy awansu na igrzyska! Ten system kwalifikacji jest pokurwiony i tyle mam do powiedzenia :/

c1ick - 2015-09-23, 15:27

Nie znam się i nie interesuję siatkówką, ale jak usłyszałem, że wygrali 10 na 10 meczów, a potem przegrali z Włochami i przez to nie pojadą na Igrzyska na 99% to WTF?
BEZ SENSU KURWA :D
Patrząc przez pryzmat piłki nożnej to to jest chore :??:

ChodnikowyWilk - 2015-09-23, 15:35

no juz tam chuj z tym pucharem swiata, po prostu 3 druzyny mialy po 1 porazce, i ktos musial byc 3. Ale to co pisal Davos, ze najlepsza druzyna na globie i mistrz swiata nie ma kwalifikacji, to jest kpina.

I tak sie teraz zastanawiam czy nie madrzej bylo ten ps odpuscic. awans do rio mozna wywalczyc w pozniejszych turniejach, a niedlugo mistrzostwa europy.

Marcin55522 - 2015-09-23, 15:41

Jakieś pizdy ustalały te godziny. Polska z czołówki miała najmniej odpoczynku, ale z tego co wiem to są jeszcze inne sposoby na dostanie się na igrzyska.
Szyszek - 2015-09-23, 18:59

Rozczarowanie. Iść jak burza, by przez jedno niepowodzenie zostać z niczym... Jestem zły. I to nawet nie na formułę, że 2 pierwszych z PŚ przechodzi, no ale ze względu na to, że mistrzowie świata teoretycznie mogą nie wystąpić na IO. Jałowe to trochę, że mistrzowie świata, którzy de facto z formy nie wyszli, muszą drżeć o to, czy będą jechać do Rio, czy nie.

Aczkolwiek co się odwlecze, to nie uciecze i sądzę, że mimo wszystko Igrzyska będą dla nas. Jak się nie udało na Pucharze Świata, to kiedy indziej.

macbed - 2015-09-23, 23:23


No chyba ich musimy szanować z tym systemem...

Davos - 2015-10-14, 22:40

Widziałem, ze Wilku i Szyszek już poruszyli ten temat na sb, ale tutaj cisza...

No więc trwają obecnie Mistrzostwa Europy mężczyzn. Obecnie na etapie ćwierćfinałów. I niestety dla nas już dłużej nie potrwają bo przegraliśmy 2:3 ze Słowenią :/
Trochę żenua :/ Ja rozumiem zmęczenie fizyczne po morderczym Pucharze Świata, do tego bardzo kiepska organizacja mistrzostw i konieczność podróżowania przez naszych autokarem kilka godzin w ciągu nocy, a przez to brak snu... I gdybyśmy przegrali z Włochami albo Rosją to ok, można by było przeboleć. Ale ze Słowenią?? To przecież siatkarski przeciętniak :/ Nie oglądałem tego meczu, zdażyłem zobaczyć jedynie końcówkę tie-breaka, ale skoro 1 set przegraliśmy do 17, a drugi do 19 to znaczy, że gra musiała być naprawdę bardzo słaba. Co się stało z naszymi orłami??
Miałem nadzieję, że sobie elegancko w sobotę obejrzę naszych w akcji w półfinale, a dzień później w finale albo ewentualnie w meczu o 3 miejsce, a tymczasem odpadliśmy z ogórkami już w ćwierćfinale :frusty:

Tyle dobrego, że ten turniej i tak nie dawał żadnej kwalifikacji na igrzyska, nawet zostanie mistrzem Europy by nam nie załatwiło przepustki do Rio, zatem zostaje nam walka w turniejach kwalifkacyjnych w przyszłym roku...

Szyszek - 2015-10-14, 22:56

Hmm... Słowenia może nie jest potęgą, ale też nie nazwałbym jej jakimiś ogórkami. Zwłaszcza, że dzisiaj grali naprawdę dobrze. A Polska... no cóż... Widać, że szczyt formy był przygotowany na PŚ (który zakończył się dla nas porażką, bo nie udało się wywalczyć przepustki do Rio. A wszystko przez jedną wpadkę w ostatnim meczu...), a teraz już wkrada się zmęczenie, związane też z perypetiami podczas ME. Były dzisiaj przebłyski, no ale niestety też mnóstwo błędów, które Słoweńcy potrafili wykorzystać (choć ich gra też nie była bezbłędna)
W ogóle o tych ME można powiedzieć, że przez ten kalendarz zatraciły prestiż. W teorii brzmi dumnie: Czempionat Starego Kontynentu, najlepsze ekipy Europy! A w praktyce to wygląda tak, że większość drużyn jakby swój szczyt formy celowała w PŚ. A jeszcze wcześniej LŚ i w sumie to jest taka "kolejna impreza z rzędu".

No trudno. Trzeba przełknąć gorzką pigułkę i walczyć dalej! Cel główny to wywalczenie awansu do Rio. No a jak już się uda, to sam start na Igrzyskach.

[ Dodano: 2015-10-17, 19:19 ]
Davos, ty nazwałeś Słoweńców ogórkami, a tu się okazuje, że są to medaliści tych ME! ;) Słowenia pokonała Włochów i ma już na pewno co najmniej srebrny medal! A może powalczą o złoto?

Teraz tylko Słoweńcy muszą czekać, z kim im przyjdzie walczyć w finale. Czy to będą Bułgarzy, czy może Francuzi? Początek drugiego meczu o 19:45.
Jednak i tak, niezależnie od tego, kto w tym finale zagra, życzę Słowenii złota! Niech sprawi niespodziankę ;)

ChodnikowyWilk - 2015-10-17, 19:51

O kurde tego sie nie spodziewalem i chyba nikt sie nie spodziewal. Druzyna z nikad gra w finale me! To juz mozna nazwac ogromna sensacja.

Bede im kibicowac zeby wygrali :)

Davos - 2015-10-18, 01:17

Szyszek napisał/a:
Davos, ty nazwałeś Słoweńców ogórkami, a tu się okazuje, że są to medaliści tych ME!


Widziałem i biję się w pierś za te "ogórki" :) Dzisiejszym meczem z Włochami udowodnili, że zwycięstwo z nami nie było mieszanką szczęścia i przypadku. Słoweńcy naprawdę grają niezłą siatkówkę! I pokonali w fazie pucharowej kolejną siatkarską potęgę! Swoją drogą jakoś tak lżej na duszy się robi, gdy okazuje się, że Polacy przegrali z dobrą drużyną, a nie z jakimiś słabiakami ;)
Też za nich będę trzymać kciuki w finale :) A zmierzą się oni z Francją, która pokonała dziś Bułgarię 3:2. Co ciekawe, Słowenia przed mistrzostwami Europy grała z Francją towarzysko i wygrała :D Czyli są w stanie zdobyć złoto. Będą niezłe jaja, jeśli im się to uda :D
Ciekawi mnie tylko, czy Słoweńcy na stałe wejdą do siatkarskiej elity czy te mistrzostwa będą ich chwalebnym, ale jednak tylko epizodem? W 2007 roku mistrzostwo Europy zdobyła Hiszpania, ale później nie potrafiła już w żadnym turnieju powalczyć o medale.

[ Dodano: 2015-10-18, 23:25 ]
No i jednak w finale Słoweńcy nie dali rady. Przegrali z Francją 0:3, ale drugi i trzeci set kończyły się wynikami 29:27 więc widać, że walka była bardzo zacięta. Brawa dla Francji za pierwsze w historii złoto w ME, ale przede wszystkim gratulacje dla Słowenii za pierwszy w historii medal i za sprawienie na tym turnieju ogromnej sensacji.

Trzecie miejsce dla Włochów, którzy wygrali z Belgią 3:1.

Szyszek - 2015-10-18, 23:40

:1m: Francja
:2m: Słowenia
:3m: Włochy

Słoweńcy bronili się jak mogli, ale Francuzi byli za mocni. Przede wszystkim wykończył ich Ngapeth i to Francja się może cieszyć ze złota!
Słoweńcy zaś sprawili ogromną niespodziankę i wcisnęli się między mocne ekipy, zaznaczając przy tym swoją dobrą dyspozycję na tym turnieju. Ta drużyna mnie najbardziej zadziwiła, dlatego to jej składam największe gratulacje :D
A brąz dla Włochów. Włosi są mocni i udowodnili to również i tym razem.

No to koniec ME. Polacy niestety bez medalu. Forma troszkę opadła po PŚ, na dodatek trafili na rewelacyjnych Słoweńców. No cóż, następnym razem będzie lepiej ;)

Davos - 2015-10-18, 23:47

Teraz najważniejsze, żeby nasi wywalczyli przepustkę na igrzyska. Jeśli tego dokonają, będzie im można wybaczyć tę małą wpadkę na mistrzostwach Europy ;)
macbed - 2015-10-18, 23:49


Wpadką jest system punktowania... Polacy spisali się znakomicie...

Davos - 2015-10-18, 23:54

W ćwierćfinale zagraliśmy słabo. Szczególnie w pierwszym i drugim secie. Nie ujmując nic Słoweńcom, ten mecz nam zwyczajnie nie wyszedł. Gdybyśmy mieli formę z Pucharu Świata to pewnie dziś cieszylibyśmy się z medalu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group