To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Polski Bus został zmuszony by zawiesić połączenie

Mistress9 - 2015-08-13, 14:13
Temat postu: Polski Bus został zmuszony by zawiesić połączenie
Tak właśnie wygląda wolny rynek w Polsce :kick:

CAŁY ARTYKUŁ

Cytat:
Stowarzyszenia reprezentujące przewoźników konkurencyjnych względem firmy Polski Bus wniosły do organu administracji publicznej – Samorządowego Kolegium Odwoławczego skargę, za pośrednictwem której wyrazili, iż przez działalność Polskiego Busa upadają firmy przewozowe, bowiem nie są w stanie sprostać konkurencji. Zdaniem stowarzyszeń cierpią na tym pasażerowie, ponieważ upadający przewoźnicy likwidują połączenia. Do tej argumentacji przychylili się urzędnicy SKO i nakazali Polskiemu Busowi zlikwidować połączenie.

macbed - 2015-08-13, 14:21



JankielKindybalista85 - 2015-08-13, 14:40

Tu akurat ta koza nie na miejscu. Sprawa jest grubo pojebana.
macbed - 2015-08-13, 14:43


Wklejam dla tradycji, rzeczywiście sprawa bardziej pojebana od kozy

Love178 - 2015-08-13, 15:25

Warszawa-Lublin-Rzeszów. Całe szczęście w te regiony nigdy nie jeżdżę
Szyszek - 2015-08-13, 18:56

Ja też nie jeżdżę w te regiony. Aczkolwiek ta sprawa jest kompletnie chora. Jak się dorobili, to niech mają i jeżdżą, a nie, że "zbyt konkurencyjna"...

Ale z drugiej strony można powiedzieć, że zrobili tam Polskiemu Busowi darmową reklamę.

JankielKindybalista85 - 2015-08-13, 19:09

Pewnie lokalni busikarze co to mają 15 miejsc a wożą po 30 pasażerów w puszcze posiadającej klimę tylko wtedy gdy proces rdzewienia karoserii osiągnął apogeum poszli z płaczem do lokalnego kacyka PSL, ten poszedł do nadzorującego go barona, baron do 3ch posłów wybranych z listy PSLu w Lubelskiem, albo chociaż do odpowiednich wicewojewodów, a ci do odpowiedniego urzedu, który wydał odpowiednią decyzję. Jakoś np. Biedronek to całe SKO nie uzna za "przesadnie konkurencyjne" w stosunku do warzywniaków z blachy falistej dorabiających sobie opychaniem taniego winiacza na zeszyt... Zresztą, nawet jeśli kulisy sprawy były totalnie czyściutkie, nie takie jak sugeruję, to i tak karanie kogoś bo sie okazał za dobry w skali lokalnej to absurd. Niby sprawa busa w Polsce B ale tym bardziej wali jakąś popierdoloną systemową patologią. I właściwie co to kurna jest to SKO i na chuj coś takiego w ogóle istnieje (bo przecież nie po to, zeby dawac pracę krewnym i znajomym luminarzy PSLu, prawda?) i jakim prawem wydaje takie decyzje? Przecież to organ samorządowy a nie element władzy sądowniczej...

Z drugiej strony: jebać Polskiego Busa. jechałem do Wrocka w tamtym tygodniu i nie rozdawali soczków i ciasteczek na trasie a wcześniej przez 2 lata to robili. Zachciało im się oszczędzać na komforcie pasażerów na trasie między metropoliami po to, żeby przeznaczać środki na pognębienie Januszy Smolbiznesu na ścianie wschodniej, to teraz kurwa mają! :-D :troll:

Nadir - 2015-08-13, 19:13

Zajekurwabiście... Czasami zdarzało mi się korzystać z tego połączenia, a tu taka "urocza" wiadomość. Mój kraj taki piękny...
Love178 - 2015-08-13, 21:21

JankielKindybalista85 napisał/a:
Z drugiej strony: jebać Polskiego Busa. jechałem do Wrocka w tamtym tygodniu i nie rozdawali soczków i ciasteczek na trasie a wcześniej przez 2 lata to robili.

No, jak zobaczyłam, że już nie rozdają, to pomyślałam, że w takim razie finansowo im się ostatnio gorzej powodzi, a tamci im jeszcze zbyt dobrze obroty zarzucają...

I ja podróżuję wyłącznie Polskim Busem. Nie ma siły, która by mnie na tę chwilę wcisnęła do pociągu, jakby to chodziło o połączenie Gdańsk-Kraków, to bym po prostu nie pojechała :/

Szyszek - 2015-08-13, 21:26

Ja być może też bym dojeżdżał Polskim Busem do siebie, ale niestety do Ciechanowa nie kursują i jeżdżę pociągami. Ale jak czasem przyjeżdżam z Gdańska do Warszawy to wybieram Polski Bus. Tym samym środkiem transportu przywiozłem się z Warszawy (trzeba było dojechać do Ciechanowa, by wziąć tatę i podjechać do stolicy) do Zakopca i z powrotem i jechało mi się dobrze! Ale nie pamiętam, czy rozdawali soczki (bo większość trasy spałem). A nawet, jeśli nie, to przecież świat się nie kończy na soczkach i słodkich bułkach!
Love178 - 2015-08-13, 21:30

No nie no, te bułki były naprawdę dobre

[ Dodano: 2015-08-13, 21:31 ]
i dlaczego nie wspominamy o lodach?

KicerK - 2015-08-13, 21:32

Jak ostatnio jechałem to dawali ciastka i wodę.
Moris299 - 2015-08-13, 21:34

ej ja jechałem tyle razy i nic mi dali...
Antlion - 2015-08-13, 21:54

Szkoda, sam nigdy nie jechałem :(
Mistress9 - 2015-08-14, 10:21

Ja jechałam ostatnio do Warszawy z Rzeszowa i z powrotem. Nic nie rozdawali xd


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group