To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Zdjęcia naszych zwierzaczków :D

Davos - 2017-02-11, 01:20

:offtop:


Ascara - Twój pies jest jeszcze bardzo młody więc nie dziw się, że ma pstro w głowie :] Moje obydwa owczarki do 2 roku życia robiły szkody w domu, gdy zostawały same. Zwłaszcza pierwszy owczarek. Na ogół ja pierwszy przychodziłem do chaty i zawsze zastawałem podobny widok: rozsypany cukier albo mąka na całym dywanie, rozbełtane jajka, wyrzucone śmieci z kosza itp. Nie pomagało nawet zostawianie psa w kagańcu - raz dał radę nawet otworzyć sobie lodówkę i zjeść z talerza kotlety. W kagańcu! Do dziś nie wiemy jak on to zrobił :D Kiedyś ojciec w geście rozpaczy przywiązał psa smyczą do pianina to po powrocie zastaliśmy w tym miejscu wielką dziurę wygryzioną w dywanie :D Naprawdę trzeba było mieć dużo cierpliwości. Ale po jakimś czasie wszystko się uspokoiło, a pies stał się tak kochany i mądry, że nie wyobrażaliśmy sobie bez niego życia. Niestety mając 11 lat dorwał go rak :/
Z kolei drugi owczarek już aż takich szkód nie robił, ale kilka razy pod naszą nieobecność brał buty z przedpokoju i zanosił je na swoje posłanie, kilka z nich nawet poobgryzał, czym nauczył moją rodzinę chowania butów do szafy :D No i zdarzyło mu się też w nocy, gdy już wszyscy spali, zejść do kuchni i sprawdzić, czy w śmieciach nie zostało coś ciekawego do żarcia :PP Ale po kilku miesiącach to wszystko się skończyło i pies się wyrobił :)
Trzeba po prostu przeczekać ten okres, gdy psy dorastają i trochę wariują, a potem już jest git :]

Ascara - 2017-02-11, 01:26

Marcin - moja mama umie, jestem jakimś dziwadłem, wszyscy się tym zajadają. :D

[ Dodano: 2017-02-11, 01:28 ]
Davos - wiesz, to wszystko dlatego, że poprzedni pies był wyjątkowy. Żadnych szkód, żadnego robienia w domu. Kilkutygodniowy szczeniak piszczał do drzwi.

Mańka - 2017-02-11, 01:30

A ja nadal twierdzę że człowiek>zwierzę.

Pewnie dlatego, że w moim otoczeniu rzadko kto potrafi ułożyć psa. Jak nie szczekający non stop Berneńczyk, to obwąchujący wszystko i wszystkich Labrador... Jak ja mam wejść do domu, gdzie jest pies to jestem chora :( a i nieraz się zdarzało, że za dzieciaka goniły mnie psy, bo ktoś nie potrafił ich zamknąć na swoim podwórku :/

Davos - 2017-02-11, 01:39

Ascara napisał/a:
Davos - wiesz, to wszystko dlatego, że poprzedni pies był wyjątkowy. Żadnych szkód, żadnego robienia w domu. Kilkutygodniowy szczeniak piszczał do drzwi.


Spokojnie, ja to samo mówiłem o pierwszym psie :) Że już żaden go nie zastąpi i żaden nie będzie taki inteligentny. A okazało się, że drugi pies mu dorównał :) Dj Zorce trochę czasu :)

Zaknafein - 2017-02-11, 01:42

manciara9 napisał/a:
A ja nadal twierdzę że człowiek>zwierzę.


czlowiek = zwierze

Mańka - 2017-02-11, 01:42

Zwierzę nie mówi
Zaknafein - 2017-02-11, 01:45

dzieki nie wiedzielismy

[ Added: 2017-02-11, 00:46 ]
to wszystko zmienia

Barbra - 2017-02-11, 01:53

a człowiek nie ma milutkiego futerka

gdzie jest twój bóg teraz

Zaknafein - 2017-02-11, 01:56

Cytat:
a człowiek nie ma milutkiego futerka


niektorzy maja

ale to ze człowiek mówi w wielu przypadkach nie jest pozytywem dającym przewagę nad innymi zwierzętami xD

krojechleb - 2017-02-11, 01:57

przypomnijcie mi o tym temacie bo jestem aktualnie nadźgany a chętnie się odniosę do rozmowy i postaram się z ku;turą ale to jutro jak przypomnicie
Mańka - 2017-02-11, 02:02

Nie tylko mówi, ale logicznie myśli (oczywiście od każdej reguły są wyjątki), taką przewagę dała nam ewolucja.
Barbra - 2017-02-11, 02:04

Zaknafein napisał/a:
niektorzy maja

ludzkie futerko nie jest milutkie

Zaknafein - 2017-02-11, 02:06

krojechleb napisał/a:
przypomnijcie mi o tym temacie bo jestem aktualnie nadźgany a chętnie się odniosę do rozmowy i postaram się z ku;turą ale to jutro jak przypomnicie


właściwie nie wiem do czego tu już się odnosić, poza tym offtop w offtopie się chyba zrobił bo pierwotnie było o tym jak nasze ukochane pupile są bardziej istotne w naszych życiach niż osoby randomowe, a teraz schodzi to na jakiś tor czy ogólnie
manciara9 napisał/a:
człowiek>zwierzę.

czy na odwrót

nie wiem skąd to po co i dlaczego
fałszywy trop tak dobra taktyka w argumentacjach xD
ale zaraz i tak przyjdzie Davos i cały temat se pójdzie do kosza elo

bo juz raz nas upomnial ale oczywiscie wszyscy wyjebane :D

[ Added: 2017-02-11, 01:07 ]
Cytat:
ludzkie futerko nie jest milutkie


skad wiesz ze kazde :brwitrolhaha:

Lilith - 2017-02-11, 02:14

Pod względem biologicznym ludzie to zwierzęta, bo przecież należymy do królestwa zwierząt :D
Tyle, że ze zwierząt mamy najwyższy iloraz inteligencji, więc z automatu po prostu czujemy się ważniejsi od zwierząt.

KicerK - 2017-02-11, 02:31

manciara9 napisał/a:
A ja nadal twierdzę że człowiek>zwierzę.


Bo to ogólnie to prawda. Jest różnica między konkretnym psem a jakimkolwiek innym. To mój pies jest dla mnie ważniejszy od innych ludzi a nie każdy pies. Ogólnie jak najbardziej ludzie są ważniejsi od zwierząt, sprawa jest inna jeśli chodzi o konkretne zwierzęta domowe.

krojechleb - 2017-02-11, 10:55

Zaknafein, no racja nie ma się do czego odnosić :) powiedziałem już co miałem powiedzieć nie wiem nawet co mi przyszło do głowy po pijaku i dlaczego tego nie napisałem
ZSK - 2017-02-12, 19:53

Barbra napisał/a:
ludzkie futerko nie jest milutkie


Nie dotykałaś mojej brody

ChodnikowyWilk - 2017-02-12, 20:01

I jego łoniaków
Moris299 - 2017-02-12, 22:40

ChodnikowyWilk napisał/a:
I jego łoniaków


skąd wiesz?

L - a - 2017-02-12, 23:33

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Nie dotykałaś mojej brody

Męski zarost ponad wszystko <3

Kot nie widział mnie 3 dni, za chwilę wlezie mi na głowę (jakbym nie była dostatecznie rozczochrana po 7h podróży)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group