To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Literatura - Polecanie książek

Lilith - 2018-02-24, 16:44

O, nazwa kontrowersyjna, a ja lubię kontrowersje. Pewnie ogarnę. Ale dopiero, jak również wszystkie swoje sprawy poukładam.
JankielKindybalista85 - 2018-02-24, 18:09

manciara9 napisał/a:
A właśnie, że nie - Finkelstein jest starozakonny :PP

Przestań jeść borufki bo nie wyczuwasz aronii Manieczko.

Mańka - 2018-02-24, 20:08

JankielKindybalista85 napisał/a:
manciara9 napisał/a:
A właśnie, że nie - Finkelstein jest starozakonny :PP

Przestań jeść borufki bo nie wyczuwasz aronii Manieczko.


Trafiłeś, bo akurat owoce leśne lubię :troll:

JankielKindybalista85 - 2018-02-24, 20:58

Polecam zatem "Leśny dzban". Flagowy produkt sławnej w początkach XXI wieku polskiej winnicy H2SO4. A, i książkę też polecam. A w temacie z pozycji polskich całkiem nieźli są jeszcze "Żydzi" Zychowicza i "Krew na naszych rękach?" Lisickiego.

Autorzy nieprzypadkowi, bo tak, owszem, lubiłem ekipę dawnego "Uważam rze" zanim Kurwiszon Hajdarowicz rozjebał to czasopismo w ramach wylizywania odbytu Tuskowi i walki o wolność słowa i pluralizm mediów w Polsce. Wyłoniły się z tego "Sieci" i "Do Rzeczy". I o ile "Sieci" to totalne oszołomy, coś dla PiSu takiego jak dla PO "Lisweek", że rzygac się chce jak się to czyta, to "Do Rzeczy" często czytuję i lubię. Choćby dlatego, ze polecają tam często dobre książki i sami całkiem niezłe pisują.

WojtekVanHelsing - 2018-03-11, 19:16

Zna ktoś coś podobnego do Opowieści z Narnii?
widzu - 2018-03-11, 19:25

To zależy. Bardziej interesuje Cię motyw walki o fantastyczny świat, portali do innych miejsc czy ogólnie "dzieci przeżywają przygodę"?
WojtekVanHelsing - 2018-03-11, 19:31

Świat fantastyczny-przygodowy oparty mocno na chrześcijaństwie (pewnie ktoś zaraz napisze "Biblia"...), nie tak wprost, ale tak, że każdy się raczej połapie (jak w przypadku opowieści z Narnii).
widzu - 2018-03-11, 19:42

Z chrześcijańskim światem mnie zagiąłeś.

Znam parę książek z motywem "wędrówki" po innym świecie, ale raczej żaden z nich nie był światem chrześcijańskim...


Może Mroczne Materie?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mroczne_materie

WojtekVanHelsing - 2018-03-11, 19:44

Nie chodzi mi o takie chrześcijaństwo wprost tylko coś na wzór Opowieści z Narnii gdzie nie ma w kołko mowy o Chrystusie, Kościele itd. ale za to trudno się nie zorientować, że np. Aslan to wciele Jezusa.
widzu - 2018-03-11, 19:53

Może "Trylogia kosmiczna" autora "Narnii"?

Ale osobiście nie czytałem, więc nie mogę Ci nic o tym powiedzieć.

Ewentualnie jeszcze przyjrzyj się tym Materiom.

WojtekVanHelsing - 2018-03-11, 20:01

widzu, Mroczne Materie w sumie mialem kiedys czytac.
Trylogie Kosmiczną też, oprócz Narnii przeczytałem też "Listy starego diabła do młodego" Lewisa, ale jednak Narnii nie przebija.

widzu - 2018-03-11, 20:06

A z książek bardziej czysto religijnych (coś w stylu Quo Vadis, Ben Hura może?) dużo osób mi polecało "Szatę" Douglasa
WojtekVanHelsing - 2018-03-11, 21:04

Ben Hura właśnie miałem przeczytać (oglądalem film, ten z lat 50 z Hestonem) - m.in. o takie książki mi chodzi, gdzie wiara jest w tle, a nie wprost, jzu nawet nie musi być fantastyka.
krojechleb - 2018-03-11, 21:14

Wiedźmin by pasował tylko nie bardzo chrześcijański
widzu - 2018-03-11, 21:15

WojtekVanHelsing, no to Szata może Ci pasować, bo to historia tego żołnierza co wygrał szatę Jezusa w kości
WojtekVanHelsing - 2018-03-11, 21:54

widzu, Wiem o czym jest, nie miałem co robic teraz to sobie film znalazlem.
Ksiazke mam zamiar przeczytac.

Davos - 2018-03-11, 23:45

Wojtek, bardzo możliwe, że czytałeś, ale na wszelki wypadek napiszę: Władca Pierścieni. Jest fantastyka, jest przygoda, jest motyw wędrówki, no i są wplecione dosyć subtelnie nawiązania do chrześcijaństwa. A sam Tolkien przyjaźnił się z C. S. Lewisem, obydwaj często się spotykali i inspirowali wzajemnie więc jeśli Narnia Ci przypasowała, to WP najprawdopodobniej też Ci się spodoba.
WojtekVanHelsing - 2018-03-12, 15:50

Kiedys przeczytalem pierwszą część Władcy Pierścieni (dawno temu).
Tolkien nawet wypominał Lewisowi, że odniesienia do chrześcijaństwa w Narnii są zbyt wprost pokazane - przeczytam raczej w przyszlosci.

krojechleb - 2018-07-19, 15:29

Nicholas Pileggi " Wiseguy Life in a Mafia Family", polskie wydanie nosi tytuł " Chłopcy z Ferajny". Na podstawie tej książki powstał film, świetna książka i w dodatku najtańsza jaką kupiłem bo za 10 zł na olx. Polecam :git:
JankielKindybalista85 - 2018-08-04, 22:55

krojechleb napisał/a:
Nicholas Pileggi " Wiseguy Life in a Mafia Family", polskie wydanie nosi tytuł " Chłopcy z Ferajny". Na podstawie tej książki powstał film, świetna książka i w dodatku najtańsza jaką kupiłem bo za 10 zł na olx. Polecam :git:

Bardzo fajna książka. Ale jednak to jeden z nielicznych przypadków, gdzie od ksiązki film jest zdecydowanie lepszy. Co nie świadczy xle o książce, tylko tak dobrze o filmie.

A ja polecam to:
http://lubimyczytac.pl/ks...udnych-twarzach
Książka niby piłkarska, bo faktów o futbolu są tam całe tony ale jednocześnie opis społeczno-polityczny historii Argentyny. Pięknie się to zazębia bo dla Argentyńczyków piłka nożna jest czymś o wiele ważniejszym dla kultury i tożsamości narodowej niż dla nas. Jak ktoś lubi ksiażki sportowe i/lub reportaże o dalekich krajach to polecam serdecznie.

Ps. okładka jest po prostu epicka. :haha:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group