To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Literatura - Literatura - temat ogólny.

decp - 2015-04-15, 23:36
Temat postu: Literatura - temat ogólny.
Nie ma takiego tematu dlatego zakładam.

Ostatnio zakupiłem "Ostatniego Świadka" i początek zapowiada ciekawą powieść. Zwłaszcza, że jest to książka nawiązująca do wydarzeń z 2007 roku, które miały miejsce w Nangar Khel w Afganistanie.

http://www.ostatniswiadek.pl/#0

Może ktoś z was czytał coś podobnego?

Mistress9 - 2015-04-15, 23:40

Nie, ale daj znać jak przeczytasz.

Ja ostatnio wypożyczyłam Pamiętniki Oficerów
Cytat:
Pamiętniki oficerów są książką tak niecodzienną, jak niecodzienne były drogi autorów wspomnień, zanim znaleźli się w szeregach Wojska Polskiego. Ich relacje tworzą panoramiczny obraz walk w latach okupacji, formowania się oddziałów regularnej armii, trudu codziennego, powojennego szkolenia. Pamiętniki to cząstka historii ludowego Wojska Polskiego, mały wycinek jego życia, opowiedzianego bezpretensjonalnym językiem, bez silenia się na literackość formy, ale w sposób szczery i bezpośredni. Zamieszczone w tej książce materiały to fragmenty niektórych prac, jakie otrzymała redakcja Żołnierza Wolności w wyniku ogłoszonego konkursu na pamiętniki oficerów.

decp - 2015-04-15, 23:45

Mistress9 napisał/a:
Nie, ale daj znać jak przeczytasz.

Ja ostatnio wypożyczyłam Pamiętniki Oficerów
Cytat:
Pamiętniki oficerów są książką tak niecodzienną, jak niecodzienne były drogi autorów wspomnień, zanim znaleźli się w szeregach Wojska Polskiego. Ich relacje tworzą panoramiczny obraz walk w latach okupacji, formowania się oddziałów regularnej armii, trudu codziennego, powojennego szkolenia. Pamiętniki to cząstka historii ludowego Wojska Polskiego, mały wycinek jego życia, opowiedzianego bezpretensjonalnym językiem, bez silenia się na literackość formy, ale w sposób szczery i bezpośredni. Zamieszczone w tej książce materiały to fragmenty niektórych prac, jakie otrzymała redakcja Żołnierza Wolności w wyniku ogłoszonego konkursu na pamiętniki oficerów.


Miałem się za to zabrać, tak samo z legionem... dzięki za przypomnienie. A Legion to kawał lektury, ale recenzje, jak i fragmenty, mówią same za siebie. Koniec końców to zamówię.

widzu - 2015-04-29, 23:15




Nie miałem pomysłu gdzie to wrzucić...

Love178 - 2015-12-28, 19:50

Tyle wojtek tematów o Korwinie pozakładał, a Ty nie miałeś gdzie to wrzucić? :P
decp - 2015-12-29, 23:55

A czemu by nie tu? W końcu, to temat ogólny o literaturze.
widzu - 2015-12-29, 23:58

love178 napisał/a:
Tyle wojtek tematów o Korwinie pozakładał, a Ty nie miałeś gdzie to wrzucić? :P


Połowa forum ma poignorowane tamte tematy. :v



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group