To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Rozkminy

macbed - 2020-09-13, 06:20

postaw mu kuwetę i wytresuj
icywind - 2020-10-08, 20:06

Nie ogarniam podziału na rowery damskie i męskie. Kobiety i Davos muszo nie mieć górnej ramy, żeby móc jeździć w sukience (kto kurwa jeździ w sukience, spodnie sobie ubierzcie) i ok. Ale dlaczego mężczyzna potrzebuje ją mieć, żeby rower był "męski"? Do czego to kurwa służy, do niczego, tylko jest niewygodne jak się jeździ w mieście i trzeba przystawać co chwila. Zresztą nawet bez tego po chuj masz ciężej wsiadać jak możesz łatwiej. Nie ogarniam tego tak samo jak jogurcików dla mężczyzn ale ich przynajmniej nie otwiera się ciężej od damskich dla samej męskości

[ Dodano: 2020-10-08, 20:09 ]
Bo kupiłem rower i po przyzwyczajeniu do wsiadania na miejskie żałuję, że nie kupiłem z "damską" ramą xD

macbed - 2020-10-08, 20:12

chyba damska rama jest po to żeby nie odsłaniać psiochy/majciochów jak wsiadasz na rower w spódnicy
przynajmniej zawsze tak myślałem

icywind - 2020-10-08, 20:13

macbed napisał/a:
chyba damska rama jest po to żeby nie odsłaniać psiochy/majciochów jak wsiadasz na rower w spódnicy

No jest, napisałem.
Ale po co jest męska

JankielKindybalista85 - 2020-10-08, 20:13

Interesujące spostrzeżenia. Dużo pedałuję po Krakowie i odpowiedzi nie znam. Chyba jest tak dlatego że to jest tak jak pan Jezus powiedział.
macbed - 2020-10-08, 20:18

w sumie internet zna odpowiedź na PRAWIE każde pytanie, więc na to też

Cytat:
Chodzi tutaj oczywiście o to, jakie wymagania odnośnie sztywności konstrukcji stawia się przed rowerem. Model crossowy służy do jazdy rekreacyjnej – nie musi być aż tak sztywny jak rower górski, ponieważ rama nie ma do czynienia z tak dużymi przeciążeniami. Dlatego w przypadku tego typu rowerów można projektować modele damskie znacznie bardziej wygodne, z wyjątkowo niskim przekrokiem. Ba! Tego typu rowery coraz częściej wcale nie są też traktowane jako typowo damskie – niskie ramy w rowerach trekkingowych bardzo często wybierają osoby, które poszukują po prostu łatwiejszego zsiadania z roweru, bez podziału na płeć.

https://kross.eu/pl/rower-damski-i-meski-roznice-w-budowie-ramy


Cytat:
Żyjemy w czasach, kiedy wszystko jest pozornie zindywidualizowane... Rama roweru to jego najważniejsza część, dlatego nie warto szukać tu półśrodków. Na rynku pojawiły się przeznaczone specjalnie dla kobiet, i słusznie. Kobiety mają statystycznie nieco inną budowę ciała niż mężczyźni, więc i ramy powinny mieć nieco inne. Niby wszystko pięknie, ale rzeczywistość nijak się ma do statystyk. Może się zdarzyć, że ktoś wpasuje się w środek statystyk i będzie miał odpowiedni rower, ale co jeśli jest skrajnym przypadkiem w tabeli? Cytując klasyka: “to, co dla Ciebie jest sufitem, dla mnie jest podłogą". Nie da się zbudować ramy dla wszystkich. Żeby nie być gołosłownym, podam przykład z mojej pracy... Dwie zawodniczki, obie 166 cm wzrostu i 55 kg wagi, ramy proponowane przez producentów S. Niby wszystko jasne, zamawiam dwie S-ki i po kłopocie... Nic bardziej mylnego. Mimo że obie dziewczyny mają 166 cm, to już długością nóg diametralnie się różnią. W tym przypadku 9 cm rozbieżności w długości kończyn dolnych oznacza, że korpus jest również w obu przypadkach zupełnie inny. I co teraz? W dawnych czasach można było zamawiać ramy szosowe (MTB jeszcze nie istniało) w różnych wysokościach, ale i długościach, obecnie mamy tylko jeden wariant. Zatem nie można powiedzieć "dziewczyno, bierz damski, bo on jest dla ciebie stworzony". Zarówno damskie, jak i męskie rowery, są zbudowane w oparciu o dane statystyczne, a jak coś jest do wszystkiego, to jest do... niczego. Może się okazać, że facet wpisze się idealnie w damskie statystyki i odwrotnie. Nie ma zatem idealnych ram dla kobiet, ale są te statystycznie bardziej dopasowane :) ”.

https://magazynbike.pl/2014/04/18/geo-czy-podzial-na-modele-damskie-i-meskie-ma-sens/

Lilith - 2020-10-08, 20:18

Dostałam na komunię męski rower:



Jeździłam nim cały czas, póki nie poszłam na studia. Obecnie ten rower ma koła niezbyt sprawne, ale bym wymieniła i jeździła nim nadal, bo ten rower jest mimo wszystko dobry.

ChodnikowyWilk - 2020-10-08, 20:46

Na damskim rowerze nie dało się przyczepić bidonu żeby nie zawadzać o niego nogami przez te ramę. Na męskim nie ma takiego problemu. Dyskryminacja
Davos - 2020-10-08, 20:49

Ciekawa rozkmina.
A wniosek jest jeden: trzymaj się ramy to się nie posramy.

Antybristler - 2020-10-08, 21:14

Ja z rowerami to zawsze miałem traumę bo były dla mnie za wysokie :sadangel:
icywind - 2020-10-08, 22:22

Antybristler napisał/a:
Ja z rowerami to zawsze miałem traumę bo były dla mnie za wysokie

:hug:

[ Dodano: 2020-10-08, 22:23 ]
Ja teraz mam taki


[ Dodano: 2020-10-08, 22:26 ]
Fajne, że światła przednie i tylne są zasilane prądnicą kole i już w zestawie. Nawet jak się nie ma zamiaru po nocach jeździć to imo warto mieć. 21 przerzutek i 4 dźwignie do ich zmieniania to jest dla mnie absurd xD może trzeba było kupić typowo miejski

JankielKindybalista85 - 2020-10-08, 22:44

Prądnica spoko patent, dużo jeżdżę po nocy to by mi się przydało
A z przerzutkami trochę przerost formy nad treścią. Ja mam używańca w układzie 3 przód i 9 tył i mi wystarcza aż zanadto a jeżdżę czasem na pojebane surwiwale. A najlepsze jest to, że ze trzy osoby chciały ode mnie ten rower kupić za 1000-1200 bo jak na używany zajebisty a ja go przejąłem od ówczesnego "szwagra" bo kupił sobie nowy rower, o profilu dużo bardziej szosowym niż "górskim" a ten mi dał bo wisiał mi dwie stówki a nie miał gotówki oddać. Czyli bym co nieco zarobił. Ale nie miałbym wtedy roweru.

icywind - 2020-10-11, 18:52

Gdyby stworzyło mnie Apple byłbym iCywind czy iIcywind? :troll:
Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-10-11, 18:55

AnI to anI to. Nazwaliby cię iGay.
icywind - 2020-10-11, 18:57

:ziew:
JankielKindybalista85 - 2020-10-11, 20:28

Na iGay można by go było kupić, ale jak by się nazywał?
widzu - 2020-10-11, 20:28

iNdrzej
Nadir - 2020-10-11, 21:11

iSer
icywind - 2020-10-11, 21:13

widzu napisał/a:
iNdrzej

ein Drzej?

Lilith - 2020-10-11, 21:28

iGrindr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group