To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Plucie na groby

Mistress9 - 2015-02-07, 12:12
Temat postu: Plucie na groby
Kurde za duże, żeby wrzucić bezpośrednio jako obrazek.

http://i.imgur.com/eFP6GSY.jpg

Mackers - 2015-02-07, 12:14

Chamstwo chamstwem nie zwalczysz.
Mistress9 - 2015-02-07, 12:14

W związku z powyższym, mam pytanie - co o tym sądzicie? Tutaj jeszcze link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=7rE8E89zfxo
ChodnikowyWilk - 2015-02-07, 12:16

Tak się kończy wrzucanie do internetu zdjęć, adresów itp. Plucie na groby to czyn godny potępienia, ale bez przesady, ten co opublikował w sieci jej adres wcale jej nie lepszy.
Antlion - 2015-02-07, 12:17

Mackers napisał/a:
Chamstwa chamstwem nie zwalczysz.

Ale można je w ten sposób utemperować :spiderman:

RudaMaupa - 2015-02-07, 12:26

Wywłoka jak wywłoka, ale obserwujcie, co jej teraz będą robić. Widzę, że z fb znikają konta również rodziny tej dziewczyny, co oznacza, że nagle wszyscy poczuli, że bezkarnie mogą dręczyć kogokolwiek.

Odpowiedzialność tej dziewczyny przed władzą, tak. Ale samosądom w taki sposób mówię "nie", szczególnie, że po poziomach wypowiedzi wygląda na to, że same gimby ją śledzą.


Dziewczyna idiotyzm odwaliła, ale spierdolenie jej życia jest nieadekwatne. Jak wzorców z domu nie wyniosła, to ją wyrok nauczy, ale czy odpowiedzą ma być jej strach przed tym, by gdziekolwiek się pokazywać? Podpaliła kogoś? Jakoś nieproporcjonalny ten lincz.

W każdym razie teraz jej mi żal, bo widać, że z ludzi bydło wychodzi, jak tylko poczują, że mogą się usprawiedliwić. Ona kretynka, ale internauci takie same barany.

Marcin55522 - 2015-02-07, 12:32

Mi jej nie szkoda. Niech jej ludzie teraz dom oblegają :D
Zabek05 - 2015-02-07, 12:33

Marcin55522 napisał/a:
Mi jej nie szkoda.


:piwo:

Antlion - 2015-02-07, 12:35

Tak w sumie, to co chcieli w ten sposób pokazać? Chcą ją umieścić w odosobnieniu, czy jak? Chyba wystarczyłoby, żeby dowiedziała się że zrobiła źle :/
c1ick - 2015-02-07, 12:37

RudaMaupa napisał/a:
Odpowiedzialność tej dziewczyny przed władzą, tak. Ale samosądom w taki sposób mówię "nie", szczególnie, że po poziomach wypowiedzi wygląda na to, że same gimby ją śledzą.

Dostałaby grzywnę i za rok by już o tym nie pamiętała. Dlatego myślę, że lepiej zrobić tak, żeby pamiętała o tym baaaardzo baaaaaaaardzo długo ;)

Davos - 2015-02-07, 12:39

Co za szmata. Debil, który to filmował i opublikował, też nie lepszy :/

Co do upubliczniania danych osobowych - nie jest to zbyt eleganckie, a i nie do końca zgodne z prawem. Ale nie jest mi tej dwójki żal ani odrobinę. Kto sieje wiatr, zbiera burze. Oni będą teraz zbierać owoce swojego kretyńskiego zachowania.

RudaMaupa - 2015-02-07, 12:39

Antlion, ludzie kochają takie rozrywki. Walki gladiatorów, kamienowanie, lincz... Wiadomo, w kupie każdy jest anonimowy, więc się nie boją.

W takich sytuacjach wypadałoby pamiętać o zdaniu:"kto z was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień". Ale komu by się chciało...
Przesadzona reakcja, zdecydowanie. Tym bardziej, że widziałam informację, że rodziny osób pochowanych w oplutych grobach już się zbierają przeciwko niej. Zawiadomienia do odpowiednich organów też część osób powysyłała. I wystarczy. I tak będzie pogardzana, nie trzeba jej do tego odbierać azylu we własnych domu...

[ Dodano: 2015-02-07, 12:41 ]
Tylko że wiecie co... W takich nagonkach trudno się zatrzymać. Tylko czekać na pobicie. Na listy z pogróżkami. Na traktowanie jak szmatę. Jeśli się targnie na życie, to też bardzo dobrze, nie?

Nienawidzę takich dziewczyn jak ona, ale w takiej sytuacji stanę zawsze za człowiekiem który jest sam przeciwko wściekłemu motłochowi.

c1ick - 2015-02-07, 12:43

Davos napisał/a:
Co do upubliczniania danych osobowych - nie jest to zbyt eleganckie, a i nie do końca zgodne z prawem.

Nie znam się na prawie, ale czy nadesłanie linku do jej profilu na facebooku to działanie niezgodne z prawem? :P Tak samo z tym adresem - sama go podała w sumie :D

[ Dodano: 2015-02-07, 12:45 ]
RudaMaupa napisał/a:

Tylko że wiecie co... W takich nagonkach trudno się zatrzymać. Tylko czekać na pobicie. Na listy z pogróżkami. Na traktowanie jak szmatę. Jeśli się targnie na życie, to też bardzo dobrze, nie?

Tutaj masz rację. Takie sytuacje często wymykają się spod kontroli.

Barbra - 2015-02-07, 12:48

Rudziaszek napisał wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie, ludzie którzy teraz się na niej wyżywają nie są lepsi od niej
Antlion - 2015-02-07, 12:52

Powinno się skończyć na pozwie, ale znając ludzi cała jej okolica która ma dostęp do internetu zapamięta jej to na bardzo długo.
Davos - 2015-02-07, 12:52

Ruda, ten "wściekły tłum" jest głównie w internecie więc jedyne co jej mogą zrobić to napisać parę niemiłych słów na fb. Co najwyżej usunie profil i tyle. Ja jestem realistą i nie wierzę, żeby nagle w Częstochowie zorganizowała się jakaś straż obywatelska, która będzie urządzać demonstracje pod jej domem ;) Być może ktoś ją zaczepi na ulicy i powie kilka cierpkich słów, jeżeli ją rozpozna. I może dostanie opieprz od rodziców/nauczycieli. A to akurat jej się przyda. I tyle.

Mam tylko nadzieję, że prokuratura na żądanie rodzin wniesie akt oskarżenia, a sąd nie umorzy tego ze względu na "znikomą szkodliwość społeczną". Sam jestem ciekaw, jak to plucie będzie zinterpretowane. Chciałbym wiedzieć, jak ta sprawa się skończy.
A rodziny powinny się skrzyknąć i napisać jeszcze pozew do sądu cywilnego o naruszenie dóbr osobistych.

RudaMaupa - 2015-02-07, 12:54

O tak, konsekwencje prawne powinny być wyciągnięte. I prace społeczne na zaniedbanych grobach wojskowych.
V - r - 2015-02-07, 12:56

Za życia zostawcie ich w spokoju. Jak umrą, to w odwecie oplujemy ich groby :]
Mistress9 - 2015-02-07, 12:57

Ja tylko wrzucam to, co znalazłam :D Nie popieram tej dziewczyny, ale też nie jestem za jakimiś 'samosądami'. Chociaż według mnie mam nadzieję, że czegoś się nauczy po tym wszystkim.
Love178 - 2015-02-07, 15:05

Akurat to, że jest atakowana w internecie to jest poważne i nie powinniśmy mówić, że tylko odbierze parę nieprzyjemnych wiadomości i to po niej "spłynie", bo nawet nie wiemy jaka ta dziewczyna jest. Teraz duża część naszego wizerunku znajduje się w internecie, więc taki głupi atak gimbów może zaszkodzić jej bardziej niż to, że ktoś by ją zaczepił na ulicy i zwyzywał.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group