To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Zapytaj usera - Zapytaj Ascarę

Moris299 - 2014-12-13, 13:52


JankielKindybalista85 - 2014-12-13, 13:57

Ascara toczeń i sarkoidoza to były dwie najpopularniejsze choroby w Housie. W każdym odcinku co najmniej jedna z nich musiała sie pojawić jako jedna z głównych opcji. A czasem obie i dopiero był szoł. Pojawiały się tak często że z samego tego faktu miałem niezły ubaw. Zwłaszcza że wcześniej o tych chorobach nawet nie słyszałem. house to był strasznie durnowaty serial. Ale śmiszny. Wolałem od Na dobre i na złe. :-D
widzu - 2014-12-13, 14:05

JankielKindybalista85, a tak z ciekawości, czy kiedykolwiek był to toczeń? :-D
JankielKindybalista85 - 2014-12-13, 14:05

Z tego co pamiętam to raz. Sarkoidoza nigdy. :haha:
Ascara - 2014-12-14, 01:08

ChodnikowyWilk napisał/a:
Hmm, to ja mam pytanie które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Jaka jest faktyczna szkodliwość aspartamu, czyli tego syntetycznego słodzika dodawanego do napojów light?

Z jednej strony czytam newsy jakoby badacze nie stwierdzili żadnej jego szkodliwości, z drugiej strony odmienne zdanie ludzi w komentarzach i linki do alternatywnych "badań" które miały wykazać że aspartam jest rakotwórczy i że to trucizna.

Trochę się tego boję, bo codziennie wypijam z litr albo i więcej Coli Light :|


Sorry, Wilczku, ale biochemia była taaaak dawno :haha: Jak będę mieć okazję to sprawdzę w jakimś mądrym podręczniku.
Ale generalnie cola light w niczym nie jest lepsza od zwykłej, jeśli idzie o kaloryczność :D

Mackers napisał/a:
Czy miałaś już praktyki? Albo zajęcia na żabach?


Praktyki są co roku w wakacje przez 4 tygodnie. Po pierwszym roku byłam pielęgniarką na praktykach (zastrzyki, kroplówki, pobieranie krwi, podmywanie tyłków itp.), po drugim tydzień na Izbie Przyjęć a 3 u rodzinnego, głównie jako obserwator.
Na żabach - tak. Na fizjologii. Zadanie polegało na wypreparowaniu żabiego serca, ale tak, żeby żaby przy tym nie zabić (nie było to łatwe). Jak już się to osiągnęło, na bijące serce polewało się kropelki różnych środków, aby sprawdzić, jak działają one na krążenie.
Na innych zajęciach odmóżdżonej żabie (z przeciętym rdzeniem, tak że nic nie czuła) moczyło się nogi we wrzątku, kwasie itp., aby sobie udowodnić, że odruchy rdzeniowe nie zależą od mózgu.

widzu napisał/a:
O, i ja mam pytanie.

Przez te wszystkie lata zabraniali łączyć leki z paracetamolem z lekami z ibuprofenem, bo to podobno się "gryzie" i jest szkodliwe. Więc jak wygląda sprawa z Metafenem? Jakieś inne dawki tam są czy co?

Tego jeszcze nie miałam niestety na farmie, a nie chcę kombinować i wymyślać. :oops: Jak się dowiem, to powiem!

narabanydrwal napisał/a:
Gdzie można kupić chloroform?

Nawet jakbym wiedziała, to tego typu wiedzy się nie rozpowszechnia :D

matheus3004 napisał/a:
Też mam pytanie, a mianowicie: Czy przy spożywaniu odpowiednich ilości owoców
i warzyw uzupełnianie diety jest konieczne?

Większości witamin i minerałów nie... Suplementy to w ogóle jest dziadostwo, te sztuczne witaminy łatwo przedawkować, do tego nie są pełnowartościowe. Lepiej spożyć je w wersji naturalnej. Ale warto wiedzieć, że takiej wit. D nie ma praktycznie w warzywach i owocach, także w mleku ilości są niewielkie. Główne jej źródło to nasza własna skóra, która wytwarza ją pod wpływem słońca. U osób, które nie bywają na słońcu oraz u wszystkich (!) zimą zaleca się jej suplementację.
Ciekawe jest też, że wbrew pozorom i plotkom żelaza nie ma w szpinaku, a raczej jest, ale bezwartościowe. Przyswajalne dla człowieka żelazo jest jedynie w produktach mięsnych, zwłaszcza w wątróbce ( :rzyga: ).

JankielKindybalista85 napisał/a:
Ascara toczeń i sarkoidoza to były dwie najpopularniejsze choroby w Housie. W każdym odcinku co najmniej jedna z nich musiała sie pojawić jako jedna z głównych opcji. A czasem obie i dopiero był szoł. Pojawiały się tak często że z samego tego faktu miałem niezły ubaw. Zwłaszcza że wcześniej o tych chorobach nawet nie słyszałem. house to był strasznie durnowaty serial. Ale śmiszny. Wolałem od Na dobre i na złe. :-D

Rozumiem :D Nigdy nie oglądałam House'a. :oops:
Z tym, że toczeń i sarkoidoza nie są wcale tak rzadkimi chorobami, poza tym śmieszne takie deliberacje, bo są łatwo rozpoznawalne... Sarkoidoza wychodzi (przynajmniej najczęstsza postać płucna) już w samym RTG, ma tak charakterystyczny obraz, że nawet ja bym ją rozpoznała, taka kaszka. :D


Toczeń też jest charakterystyczny - podstawowy objaw to obrzęk w kształcie motyla (chociaż mi bardziej przypomina jakąś ważkę czy coś :P ) na twarzy.

ChodnikowyWilk - 2014-12-14, 07:05

Jak to nie jest lepsza, przeciez light jesli dobrze pamietam, na 100ml ma moze z 1kcal, a zwykla cola duzo, duzo wiecej.
JankielKindybalista85 - 2014-12-14, 13:43

No proszę. Ascara przez internety diagnozuje zanim studia skończyła i mówi ze to prosta rzecz a z House'a jakiegoś geniusza zrobili bo sarkoidozę sugerował. Telewizja kuamie!
widzu - 2014-12-14, 13:44

JankielKindybalista85 napisał/a:
z House'a jakiegoś geniusza zrobili bo sarkoidozę sugerował


Bo robił to bez RTG. :smile:

Moris299 - 2014-12-14, 13:45

Moja nauczycielka ma Toczeń i moja ciocia też i moja nauczycielka mówi, że jak się ma tocznia to zostało człowiekowi max 15lat życia - prawda to?
Antybristler - 2014-12-14, 13:55

O, może powiesz mi coś ciekawego o moim rentgeniku :D
http://i.imgur.com/keR0zz8.jpg
I czy nie ma tam raka ;o

ZSK - 2014-12-14, 13:58

Antybristler napisał/a:
O, może powiesz mi coś ciekawego o moim rentgeniku

Spora macica, jajowody drożne. Jak dla mnie ok ;)

Davos - 2014-12-14, 14:01

No, Antek wreszcie wrzucił zdjęcie czegoś innego niż swoja twarz :-D
Barbra - 2014-12-14, 14:07

widzę wątrobę! :muk:
JankielKindybalista85 - 2014-12-14, 14:10

Antek może i nie wzbudzasz spodziewanego zachwytu kiedy wrzucasz swoje słit focie ale wnętrze masz naprawde piękne! :haha:
Mackers - 2014-12-14, 14:12

Kości miedniczne z metkami rozdawali? :P
Zaknafein - 2014-12-14, 14:20

Antek jak zwykle seks bomba
brzozik70043704352251515 - 2014-12-14, 14:34

super zdjecie Antek :git:
Barbra - 2014-12-14, 14:41

jak dużo komentarzy ;ooo
Marcin55522 - 2014-12-14, 15:51

Nowa fryzura? ^_^
Zaknafein - 2014-12-14, 17:46

A jeszcze pytanie medyczne. Dlaczego, gdy mi wypadł obojczyk to po nastawieniu go ten ziomek co mnie naprawił powiedział, że mogę to gówno zdjąć co mi łapę usztywnia po 3 dniach a jak poszedłem do doktora to hindus mnie się zapytał, czemu tego nie noszę, bo powinienem to miesiąc nosić bo jest ryzyko, że mi znowu wypadnie
?
Oczywiście posłuchałem tego co mi nastawił xD
Nie mógłbym jak pieprzony kaleka łazić z tym czymś przez miesiąc.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group