To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Samopomoc - Spadki fpsów

KicerK - 2014-11-22, 00:31
Temat postu: Spadki fpsów
Hej! Od długiego czasu mam spadki fpsów w każdej możliwej grze, no może po za tymi bardziej starymi. Wygląda to tak, że mam normalne 60 fps, a co jakiś czas zależnie od gry mniej więcej co 2-5 sek. fpsy spadają DO 10-30(też zależy od gry, w niektórych bardziej spadają w niektórych mniej) Te spadki fpsów są zawsze w mniej więcej równych odstępach czasu. I jest to problemem dlatego, że mój komputer akurat powinien sobie z tym poradzić i nie powinien robić takich spadków, ale w zasadzie to tak bardzo się nie znam dlatego też z resztą się do was z tym zwracam. Może źle szukałem, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć rozwiązania tego problemu.

Piszcie co mam podać bo w zasadzie to nie wiem :bag:

Mój komp:
http://scr.hu/1h6l/s2g22

Zrobiłem po prostu screena z moich parametrów, bo nie jestem w tym zbytnio obeznany ;-;

Moris299 - 2014-11-22, 00:53

Hmm ja bym spróbował reinstall sytemu jeśli to nie pomoże to może być coś z kartą graficzną.

Jak przeglądasz neta to żadnych zamuleń nie łapie?

KicerK - 2014-11-22, 01:31

Z przeglądaniem neta nie ma czegoś takiego.

Reinstall systemu wolałbym zrobić jeśli nie znajdzie się inne wyjście

Moris299 - 2014-11-22, 01:33

Od jak dawna masz ten komputer?
KicerK - 2014-11-22, 01:38

Około 3,5 roku
d - n - 2014-11-22, 01:38

Oj ludzie, kto proponuje reinstall na samym początku :roll:

Na początek to może podaj w co za grach występują te przycięcia, sprzęt też wiekowy bo procesor dobiega 5 a karta 4 lat.

Zaciągnij CrystalDiskInfo i zrób SS z odczytami dysków jakie posiadasz tylko żeby było widać kolumnę w HEX.

Jak to zrobisz to napisze co dalej.

KicerK - 2014-11-22, 17:16

http://scr.hu/1h6l/3b7qt


O to chodzi?

[ Dodano: 2014-11-22, 17:23 ]
A jeśli chodzi o gry to problemy są w praktycznie wszystkich. Chociaż w Lolu chyba nie mam, albo nie zwracałem uwagi. Ale np. w starcrafcie 2 tak się dzieje, ostatnio grałem też w Alan Wake to mi spadały do 30 ciągle. W skyrimie spadały, w falloucie nv też. W praktycznie wszystkim. Fpsy spadają i od razu wracają do normy, więc ogólnie gra chodzi ładne ale co te 2-5 sek spadają i wracają do 60. Takie krótkie ścinki co chwilę.

d - n - 2014-11-22, 17:33

Tak o to chodziło, wszystko ok z dyskiem no może poza czujnikiem temperatury bo obecnie to co pokazuje to w 20 krotnie mniejszej temperaturze żelazo i nikiel rozpada się na hel i neutrony :D

Dobra to teraz zaciągnij Furmark-a odpal go by podchodził z 10min i zrób SS z wykresem i wszystkimi danymi jakie wypluje.

decp - 2014-11-22, 17:37

Hmm może też zrób defragmentację, powyłączaj niepotrzebne programy.
Może to też być tak że po prostu podzespoły są już stare. Np. mój komp jest już cały do wymiany, bo grając takiego TF2 jeszcze dwa lata temu było spoko, a teraz tnie mi się czasem. I to wkurza. Mam zużytego kompa.

monjiczq - 2014-11-22, 17:46

Tak
KicerK - 2014-11-22, 18:25

Jeśli to to to tak to wygląda

http://scr.hu/1h6l/k7sjs

d - n - 2014-11-22, 19:00

Temperatura trochę wysoka, logi mi są potrzebne albo zrób tak jak ja na SS poniżej potrzebne mi wiedzieć jakie masz napięcie pod obciążeniem na +12, wykonaj ze 3-4 SS podczas trwania testu.



[ Dodano: 2014-11-22, 19:09 ]
Moment pomyliłem programy FurMar nie ma wykresów tylko Occt ;P \

Odpal Occt i podeślij skrina bo będzie prościej i czytelniej niż bawienie się z Aida

KicerK - 2014-11-22, 19:28

A jak to sprawdzić? Pobrałem ten program to masz na screenie, ale w wersji trial nie można zobaczyć przy +12 nic.
Mackers - 2014-11-22, 19:31

Kicerk, może nie przeczytałeś edytowanej wiadomości?
KicerK - 2014-11-22, 19:59

Racja. Nie doczytałem edytowanej wiadomości. Zobaczę z tym occt
d - n - 2014-11-22, 20:01

3maj wersje portable z odczytami dla +12V
DropBox

I odpal Occt bo zakładam że miernika cyfrowego nie masz(tak by było najlepiej) i nie będziesz wiedział jak się wpiąć.

KicerK - 2014-11-22, 20:15

http://scr.hu/1h6l/s7dv1

Zatrzymało się po tych 6 minutach. Tak to wygląda.

d - n - 2014-11-22, 20:23

Musisz otworzyć zakładkę GPU: 3D i wtedy odpalić test, test możesz przerwać ręcznie po 5min bo nie ma co dłużej trzymać, po zakończeniu go otwiera się automatycznie folder z pełnymi wykresami o które mi właśnie chodzi.

Trochę jesteś zielony :)

[ Dodano: 2014-11-22, 20:24 ]
Jak klikniesz na pomarańczową śrubkę to możesz język polski ustawić, może to pomoże ;)

KicerK - 2014-11-22, 20:39

d - n napisał/a:
Trochę jesteś zielony


Nawet bardzo :bag: Doceniam, że chce Ci się mi pomagać :)

http://imgur.com/a/iEGMB

Więc tutaj są te wykresy z folderu

d - n - 2014-11-22, 21:34

Nie wygląda to najgorzej chociaż na linii +12 skacze zbyt wysoko.

Przydało by mi się byś podał model zasilacza i mobo.

Jak na razie stawiam na CPU a dokładnie na chłodzenie, ale by się upewnić musisz mi podać kilka informacji:
- czy kiedykolwiek otwierałeś skrzynkę i ją czyściłeś
- komputer składak czy ze sklepu
- nie bałbyś się wymienić pastę jak by zaszła taka potrzeba( a na 100% będzie to potrzebne)
- czy masz pirometr(termometr bezdotykowy, nie konieczny ale by ułatwiło sprawę)

Dobra to zaciągnij program Orthos DropBox, ustaw Small FFts, priorytet na 7 i musisz takich testów odpalić w twoim przypadku 6 bo przypada jeden na rdzeń logiczny.

Komputer może w tym czasie być wysoko nieresponsywny, wysypać się po kilku sekundach w wypadku kiepskiej stabilności lub zbyt wysokiej temperatury.
Potrzeba by przeszedł choć jeden test w wypadku stabilnej pracy.

Musisz odpalić też Aida co w poście wyżej wysyłałem linka.
Gdyby program zaczął piszczeć robisz SS tak bym widział temperatury, jak będzie chodził stabilnie i przejdzie 1 cykl też robisz SS.

Tak ma to wyglądać tylko u Ciebie potrzeba tak jak wyżej pisałem 6 programów naraz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group