To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Filmy i seriale - Bajki naszego dzieciństwa

JankielKindybalista85 - 2014-11-05, 23:19

R - y napisał/a:
Kochałam się we Włóczykiju


To już słyszę, któryś raz z kolei. Włóczykij był chyba pierwszą miłością znacznej części kobiecej populacji. Skubaniec miał więcej dziewic niż Allah ma na wydanie dla swoich bojowników.

Zaknafein - 2014-11-05, 23:34

ja się kochałem w Jasminie : \
JankielKindybalista85 - 2014-11-05, 23:36

Poleciała na latający dywan. Blachara. Znaczy włókniara.
Barbra - 2014-11-05, 23:46

a ja się w nikim nie kochałam ale chciałam któregokolwiek z bajkowych księciów żeby być księżniczką i mieszkać w pałacu, reszta mało ważna
Davos - 2014-11-06, 01:34

JankielKindybalista85 napisał/a:
R - y napisał/a:
Kochałam się we Włóczykiju


To już słyszę, któryś raz z kolei. Włóczykij był chyba pierwszą miłością znacznej części kobiecej populacji. Skubaniec miał więcej dziewic niż Allah ma na wydanie dla swoich bojowników.


Myślę, że można by na upartego powiedzieć, że Włóczykij był odpowiednikiem naszego żula. Wniosek? R - y podkochuje się w Bartku!

Ja do dziś pamiętam, jak jeden kumpel z podwórka układał rymowanki typu: "Raz, dwa, trzy - Czarodziejka z księżyca ze mną śpi". Kurde, do dzisiaj mnie to bawi :D

widzu - 2014-11-06, 01:38

Davos napisał/a:
R - y podkochuje się w Bartku!


To już od dawna wiadome, spójrz na Drzewko Mistrzów. :P

RudaMaupa - 2014-11-07, 02:22

O tak, Włóczykij zawsze i wszędzie. Niezależny, dojrzały, wolny duch. No i Mamoru z "Czarodziejki z Księżyca". Ale jakoś zawsze będę mieć słabość do Piotrusia Pana. Marzyciel, nie pojmuje nic, ale szczery do bólu i wierny swoim ideałom. A moment jak szukał Dzwoneczka w gruzach? Jedyny.
JankielKindybalista85 - 2014-11-07, 02:23

Mi z Piotrusia Pana wybitnie podobała się koncepcja nie dorastania. I udało się! :haha:
decp - 2014-11-08, 22:17

Kochać się we włóczykiju? No pierwsze słyszę.
Jankiel po części też mi się udało. Wieczne dzieciństwo kuhfa!! Ta.. chciało by się.

JankielKindybalista85 - 2014-11-08, 22:46

Ma to swoje ciemne strony. Piotruś Pan nigdy nie wyruchał Wendy a ty człowieku wiecznie tyrasz za marne grosze boś nie myślał o karierze i o tym, kim chcesz zostać jak dorośniesz. Zawsze coś za coś! Jebać piratów! :haha:
RudaMaupa - 2014-11-09, 06:59

Pod tym kątem lepiej miała Pippi Langstrumpf - dorasta, nikt jej nic nie każe, do tego posiada ona wór pinionsów. Marzenie!

Ale teraz tak sobie przypominam, że właściwie od ekranizacji wolałam książki. Tatuś Muminka w książkach wymiata jeszcze bardziej. Kłapouszek do tej pory jest mi bliski ze względu na filozofię życiową :haha: Miś Uszatek? No proszę, kładzie dzieci spać i ma głęboki głos. Dopiero po latach się zorientowałam, że to hrabia z Janosika ;) No a pan Kleks? Marzyłam o takiej szkole! Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach...

Co nie zmienia faktu, że - i tu muszę nieco pooftopować, bo jednak to nie bajka - całe dzieciństwo aż do wieku nastoletniego kochałam się w Tomku Wilmowskim. Był kolejną dziecięcą miłostką, po włóczykiju. I również się włóczył :) A jaka byłam zazdrosna o jego przyjaciółkę Sally, no coś niewyobrażalnego! I chciałam z nim jeździć po świecie. I wpadać w opresje, by mnie ratował :haha: I jego ratować, rzecz jasna. I na słoniach jeździć. I najlepiej, żebym jeszcze była podobna do Ani z Zielonego Wzgórza! :P

No a pamiętacie "Porwanie Baltazara Gąbki"? No mistrzostwo świata. Po prostu cudne. Też lubię oglądać Atomówki, a narzeczony pochłania wszystkie wersje - bajkowe i kinowe - komiksów, czy do Marvel, czy DC, ale właśnie takie baje lubię. Reksio, Bolek i Lolek (oni z Bielska są, to wiecie, patriotyzm lokalny ;) ) - to uważam za bajki mojego dzieciństwa :D

Davos - 2014-11-09, 14:19

Ja "Akademię Pana Kleksa" znam tylko z wersji książkowej, bo filmowej nigdy nie widziałem. Ale książka była genialna! Kurczę, może warto by do niej kiedyś wrócić :)
Z książkowych bajek jeszcze uwielbiałem Przygody Mikołajka. Czytałem wszystkie części.
Niestety dziś już prawie nic z tego nie pamiętam...

Barbra - 2014-11-09, 15:38

mikołajek był świeeetny:D teraz trenuję na nim francuski:D o dziwo, sporo pamiętam, dzięki temu lepiej rozumiem co się dzieje

jak miałam ~3 lata to kazałam mamie opowiadać mi bajkę o czerwonym kapturku. każdego, dokładnie KAŻDEGO wieczoru, znienawidziła tę bajkę:D ale czasem jakoś ją urozmaicała żeby się nie zanudzić bo zazwyczaj zasypiała w trakcie opowiadania:D a to miało mnie uśpić

widzu - 2014-11-09, 21:48

Davos napisał/a:
Ja "Akademię Pana Kleksa" znam tylko z wersji książkowej, bo filmowej nigdy nie widziałem



To obejrzyj! Fajne! :)



"Idziemy razem, nas nie pokona nikt!"

decp - 2014-11-10, 13:35

Wiecie dlaczego Pan klesks, nazywał się Kleks? No to macie odpowiedź:
https://www.youtube.com/watch?v=Cpo_64Unb4E
:-D

Davos - 2014-11-11, 03:03

Dobre :D
Love178 - 2015-01-03, 01:07

Dopiero teraz dokopałam się do tematu, gdzie się nad Włóczykijem rozchwytują, ja to jestem spóźnialska

a tak brzmi Miś Uszatek po japońsku https://www.youtube.com/watch?v=NPjHEEXdLnU

Co mogę z moich bajek z dzieciństwa wymienić, żeby się po innych nie powtórzyć... na pewno wielkim sentymentem będę darzyć Świat Według Ludwiczka, a zwłaszcza teksty Andy'ego ("Kiedy byłem na wojnie..." "Za moich czasów wszystko było zielone..." "Mój sernik!!" "Klucz płaski, szesnastka!" :P )

Cinereo - 2015-01-03, 11:58

Ja do tej pory pamiętam jak szczylem będąc obejrzałem na Dwójce Spirited Away. Ile się męczyłem żeby dojść o co tam chodzi :frusty:
ChodnikowyWilk - 2015-01-03, 12:04

love178 napisał/a:


Co mogę z moich bajek z dzieciństwa wymienić, żeby się po innych nie powtórzyć... na pewno wielkim sentymentem będę darzyć Świat Według Ludwiczka, a zwłaszcza teksty Andy'ego ("Kiedy byłem na wojnie..." "Za moich czasów wszystko było zielone..." "Mój sernik!!" "Klucz płaski, szesnastka!" :P )


Pamiętam tę bajkę, też ją oglądałem :-D Fajna nawet :D

Love178 - 2015-03-21, 09:12

Chciałam napisać w innym temacie, ale nie mogę go znaleźć (chyba Wojtek zakładał xP...)

Przypomniałam sobie właśnie, że jak byłam mała, to w telewizji leciała bajka o delfinach, które zamiast płetw miały ręce :P Kripiła mnie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group