To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Wegetarianizm a mięsarianizm

Zaknafein - 2014-10-30, 21:23

W Burger Kingu to whoopery rządzą
5 mogę samemu wpierdolić :-D

Szyszek - 2014-10-30, 22:49

ZSK, ja jestem człowiekiem, który rzadko jada w fast foodach, ale musze przyznać, że Crispy Chicken to dobra kanapka ;)
Akurat miałem ochotę na taką kanapkę z kurczakiem. Najpierw celem był McDonald's, bo miałem ochotę na McChickena, ale jednak stwierdziłem, że w Burger Kingu jadłem do tej pory tylko raz w życiu i drugi raz nie zaszkodzi.

W ogóle najchętniej bym zjadł w Subwayu, gdyby był w Galerii Bałtyckiej.

monjiczq - 2014-10-30, 22:55

Subway jest genialny, majo tak takie wielkie kanapki ze nie zjesz calej!
widzu - 2014-10-31, 00:34

Będę musiał kiedyś spróbować, w końcu mam bon promocyjny na Sub 30 z piciem. :P
decp - 2014-11-02, 19:37

Ja tam nie wyobrażam sobie nie jeść mięsa, jak i tylko mięsa. Trochę roślinek i trochę produktów zwierzęcych.
A jak słucham/czytam debili którzy pierdolą że "ludzie nie potrzebują jeść mięsa, czy ogólnie produktów pochodzenia zwierzęcego by, się rozwijać" itp. to ręka świerzbi. Jak ktoś nie chce jeść, to niech nie je. Proste. Wkurwiające jest też to, że według ekoterrorystów, wszędzie, muszą być podawane dania bezmięsne. No kuźwa, jak jest restauracja TYLKO mięsna, to tam podają tylko dania z mięsem. Proste? Nie kurwa, nie dla nich. Ale jedziemy dalej hehe. Mianowicie, gdy raz obejrzałem pewien odcinek z House'a, gdzie pojawiła się jakaś tam para z dzieckiem, którzy byli weganami i nie karmili go mlekiem, tylko jakimiś gównami (już za bardzo tego odc. nie pamiętam), to zastanawiałem się ilu takich debili po matce ziemi chodzi? No wiadomo, serial, serialem, ale pewnie takie osobniki żyją. Ja do wegetarian, czy wegan nic nie mam. Bo co mogę mieć? To że nie odpowiada mi ich styl bycia? Przeszkadza mi wpierdalanie się ekoświrów którzy należą do tychże grup. A i niech swoim dzieciom dadzą się zdrowo rozwijać, a dopiero później im dać wybór jak chcą sobie jeść.
Więc nikt, ale to kurwa nikt mi nie wmówi że człowiek do rozwoju (tym bardziej taki chuderlak jak ja) nie potrzebuje chociażby białka czy tłuszczów zwierzęcych.
My ludzie, jesteśmy drapieżnikami, taka nasza natura.

Barbra - 2014-11-02, 20:02

no ale chyba mleko matki piło to dziecko?:D w ogóle mleko np kokosowe jest dobre i zdrowe i wegańskie

ja lubię mięso ale ostatnio mam go trochę dość, jakoś mi się przejadło i jem coraz więcej bezmięsnych potraw, i jest fajnie, a raz na jakiś czas zjem kotleta u babci albo pysznego burgera na rynku i też jest fajnie

dla mnie wegetarianizm byłby do przeżycia, ale weganie nie wiem jak funkcjonują :\

decp - 2014-11-02, 20:23

Heh, gdybym przeszedł na weganizm przy moim stanie, to równie dobrze mógłbym od razu popełnić samobójstwo.
RudaMaupa - 2014-11-03, 20:52

Też nie umiałabym zrezygnować z mięsa. Lubię za bardzo kurczaka, salami, indyka, skwarki... Ale też owoce i warzywa jeść trzeba, bo potem ciężko z witaminami. Może być w postaci płynnej - wiśniówka, pomarańczówka, cytrynówka... A nawet zupka chmielowa czy drinki z oliwką.
Szyszek - 2014-11-03, 22:25

Ruda, nie zapominaj o cydrach ;)
R - y - 2014-11-03, 22:28

w mojej pracy mam zapewniony lunch no i głównie jest mięso. kucharka jest na tyle miła, że gotuje mi dodatkowo jakąś rybkę czasem :)
ciężko jest być wegetarianinem.
pamiętam jak byłam na wegańskiej diecie to po prostu raz wyjechaliśmy z taką grupą do Dover i przeze mnie łaziliśmy od knajpy do knajpy by znaleźć jedzenie odpowiednie dla wegan!!! takie to uciążliwe jest, ale miło, że mnie respektowali.

monjiczq - 2014-11-03, 22:30

Bo ryba to nie zwierzątko, rzeczywiście ;_;
R - y - 2014-11-03, 22:31

moni, ale wegetarianie jedzą ryby. poza tym paluszki rybne to w większości 40% ryby :)
monjiczq - 2014-11-03, 22:32

No ja wiem właśnie i to jest głupie i niedorzeczne, tacy obrońcy zwierząt, nie jadamy kurczaczków bo mają oczy i to mięso a ryba żyje w wodzie i nie ma uczuć to można ją zjeść bo to nie mięso, no pls
widzu - 2014-11-03, 22:34

monjiczq, podejrzewam, że wegetarianie "ideowi" nie jedzą też ryb.

A mięso ryby smakuje inaczej od mięsa mięsnego, więc podejrzewam że jest lubiane przez tych, co nie jedzą mięsa bo im nie podchodzi po prostu.

R - y - 2014-11-03, 22:39

nie moni. Bo są różne typy wegetarian.
Są bardzo restrykcyjni i to już jest weganizm. Czyli nie je się nic co pochodzi od zwierząt np. jajek, ryb, mleka, przetworów mlecznych itp.
Są pesco-wegetarianie, czyli np. ja. Są to osoby, które jedzą ryby, jajka i produkty mleczne.
No i na końcu są semi-wegetarianie, którzy troszkę oszukują i od czasu do czasu dorzucają sobie jakiegoś kurczaczka :)

Szyszek - 2014-11-03, 22:39

Mnie też bawi, że ryba nie jest traktowana jako mięso. Niezależnie od tego, czy jest jakiś post, czy dieta wegetariańska. Jak się nie je mięsa w ogóle, bo jest się przeciwnym zabijaniu zwierzątek, to ryby też się nie powinno jeść. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
No chyba, że jest tak, jak napisał Widzu, że ktoś po prostu nie lubi smaku mięsa, ale lubi smak ryby. To już inna bajka.

R - y - 2014-11-03, 22:40

szyszek, widzu - ja nie jestem wegetarianką przez poglądy. Tylko dlatego, że nie znoszę mięsa. Po prostu. Ryby toleruję, ale nie przepadam jakoś specjalnie.
Barbra - 2014-11-03, 22:41

dla mnie ryba = zwierzę, a nie jajka i mleko więc trochę dziwny podział ;\
Zaknafein - 2014-11-03, 22:45

chyba debile nie wiedzą, że taką krowę to trzeba wydoić dla jej dobra
monjiczq - 2014-11-03, 22:47

Czyli tak jak to przedstawiłaś to ryba pochodzi od zwierząt ale sama nie jest zwierzątkiem?
Weganie owszem nie jedzą pochodnych, ale ryba się do tego nie zalicza, no błagam. Takie głupie myślenie, ryba to nie mięso i słyszałam to juz od wielu ludzi, zagorzałych wegetarian. Jeśli przechodzisz na coś to co Ci odpowiada czyli wegetarianizm to nie jedz ryb, jesz ryby albo od czasu do czasu oszukujesz z jakimś kurczakiem - nie nazywaj siebie wegetarianem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group