To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Co polecamy? - Fto dzwonił?

ZSK - 2014-09-15, 18:35
Temat postu: Fto dzwonił?
Właśnie przed chwilą skorzystałem i myślę, że warto polecić.
Ktoś mi puścił sygnała ale numer coś podejrzany więc wpisałem w neta i wyskoczyła mi stronka "kto dzwonił"

http://kto-dzwonil.pl/index.php?numer=48422334341

Celowo daję adres z tym numerem ku przestrodze. Wygląda na to, że po oddzwonieniu nabiłoby mi niezły rachunek. To telefonicznie naciągactwo w tym kraju staje się niewyobrażalnie chamskie.
Polecam również z tego względu, że kiedyś dzwonił do mnie jakiś numer z kierunkowym do kraju który nie istnieje. +38 czy coś takiego. Nie pamiętam dokładnie. W necie wyczytałem, że to jakaś ciemna sprawa a za oddzwonienie buli się bajońskie sumy. Fajnie, że operatorzy zwyczajnie nie zablokują takich numerów skoro to dość znany temat. Tak bardzo o nas dbają <3
W każdym razie warto zachować czujność i w razie czego korzystać z takich stron. Jak się okazuje nawet w przypadku rodzimych numerów.

Pozdrawiam,
Wasz ZSK.

Moris299 - 2014-09-15, 19:00

Ja od nieznanych numerów nie odbieram a tym bardziej nie oddawaniam. Ze mną mozna się skontaktować jedynie sms jeśli nie mam was w książce

[ Dodano: 2014-09-15, 19:02 ]
Ale chamstwo faktycznie z tym i oczywiście jak mówisz operatorzy mają nas pod tym względem gdzieś

Barbra - 2014-09-15, 19:09

do mnie często na domowy dzwonią dziwne numery, nie odbieram, wpisuję numer w google, a tam kilka stron z "opiniami" na temat numerów i wszędzie terror telefoniczny

sprzedają jakieś garnki itp, nawet by mi się nie chciało z nimi gadać

Davos - 2014-09-15, 20:11

Dobra stronka, przyda się na przyszłość.

Czasami tez niektórzy naciągacze wydzwaniają w nocy albo wczesnym rankiem, licząc że jak ktoś jest zaspany, to prędzej oddzwoni. Uważajcie na takie coś.

ZSK - 2014-09-15, 20:45

No właśnie do mnie ten zagraniczny jakoś w nocy zadzwonił. Teraz coś mi świta, że to z jakiegoś afrykańskiego kraju było, jakiś kuwa Niger, Zambia czy RPA.
Ja od niezapisanych odbieram bo może ktoś numer zmienił albo nie mam, albo z uczelni albo jakiś pracownik a czasem się zdarza, że inwestorzy dostają numer do mnie zamiast do taty. W sprawie ofert też wolę ja rozmawiać bo kulturalniej odmawiam :)
Ale to co się dzieje to jakaś masakra. Dzwonienie z ofertami z numerów wyglądających na prywatne to czyste chamstwo. I nie ma co liczyć na jakąś ochronę bo nawet mój własny operator taką metodę wykorzystuje :(

bartek82r - 2015-11-20, 11:55

A ja na telefonie mam zainstalowaną aplikację "odebrać telefon?" i też polecam.

Aplikacja w sytuacji gdy ktoś do nas dzwoni wyświetla informację czy dany numer jest "czysty" czy ktoś o już zgłaszał jako np."nękający" "telemarketing" itp.

https://www.odebractelefon.pl/

Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mistergroup.muzutozvednout&referrer=utm_source%3Dhomepage%26utm_medium%3Dreferral%26utm_campaign%3Dweb_main

Love178 - 2015-11-20, 12:12

Fajne!

teraz jeszcze tylko mieć smartfona

Barbra - 2015-11-20, 20:27

do mnie ciągle dzwonią, ale na domowy któremu daleko do smartfona xD niektóre numery już znałam na pamięć
ZSK - 2015-11-20, 20:29

Tylko szlachta ma rozpoznawanie numerów na domowym >:<
Barbra - 2015-11-20, 20:31

weź nawet nie mam podświetlanego wyświetlacza :cry:
ZSK - 2015-11-20, 20:34

Oj, tak mi przykro :hug:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group