To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Gry - Odkop stare gry

widzu - 2017-02-23, 23:42

L - a napisał/a:
urodziłam się 9 miesięcy po walentynkach :wstyd:


Mi oficjalnie powiedzieli że jestem "dziełem" Walentynek, nawet nie musiałem miesięcy liczyć :-D

Mormegil - 2017-02-23, 23:48

Mi nie powiedzieli, ale
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
też mówi samo za siebie. :v
Mańka - 2017-02-23, 23:49

. taktyczna kropka zobaczenia ukrytej wiadomości
Lilith - 2017-02-23, 23:57

L - a napisał/a:
urodziłam się 9 miesięcy po walentynkach :wstyd:

Ja też :bag:

KicerK - 2017-02-24, 00:26

A ja jeden dzien po walentynkach w dzień przegrywów :king:
krojechleb - 2017-02-24, 01:14

Lilith_Madness napisał/a:
L - a napisał/a:
urodziłam się 9 miesięcy po walentynkach :wstyd:

Ja też :bag:


Ja tak samo i w dodatku 6 miesięcy po ślubie rodziców czyli wynika z tego, że byłem wcześniakiem

Davos - 2017-02-24, 01:16

Plz. Ja się urodziłem 9 miesięcy po katastrofie w Czarnobylu. Równo, co do dnia! Przebijcie to :PP


L - a napisał/a:


Do listy odkopanych gier dodaję Dungeon Keeper
Obrazek
Obrazek



Zajebista giera :piwo: Jedna z pierwszych, w których można było grać tym Złym i walczyć z Dobrem, a przy tym okraszona niezłą dawką specyficznego humoru (ten lektor wprowadzający gracza w każdy poziom i opowiadający z autentycznym wstrętem i obrzydzeniem o kolejnych krainach, gdzie ludzie byli szczęśliwi :) ), świetnym klimatem, nowatorskimi pomysłami (wcielanie się w chochliki czy potwory i oglądanie świata ich oczyma) i niezłą jak na tamte czasy grafiką. Oj, grało się :)
Do dziś mam jeszcze oryginalną płytkę, którą kiedyś pożyczyłem od kumpla i zapomniałem mu oddać :-D (ale on z kolei od lat trzyma moją płytkę z Dungeon Keeper 2 więc można uznać, że jest remis :D ).

Zaknafein - 2017-02-24, 01:22

dsajiasdjiasdji

[ Added: 2017-02-24, 00:23 ]
chcualem przeczytac ukryta wiaodmosc

Davos - 2017-02-24, 01:28

I co, warto było?
Zaknafein - 2017-02-24, 01:29

nie
Davos - 2017-02-24, 01:35

/patZakryfajen
Mormegil - 2017-02-24, 01:55

:-)
L - a - 2017-02-24, 11:21

Davos napisał/a:
Zajebista giera Jedna z pierwszych, w których można było grać tym Złym i walczyć z Dobrem, a przy tym okraszona niezłą dawką specyficznego humoru (ten lektor wprowadzający gracza w każdy poziom i opowiadający z autentycznym wstrętem i obrzydzeniem o kolejnych krainach, gdzie ludzie byli szczęśliwi ), świetnym klimatem, nowatorskimi pomysłami (wcielanie się w chochliki czy potwory i oglądanie świata ich oczyma)

Jak normalnie nienawidzę gier po polsku, tak nie wyobrażam sobie grać w DK z angielskim dubbingiem. Lektor jest genialny, przebija oryginał ;)

Bullfrog wydał parę innych ciekawych gier - grałam też w Theme Hospital, Syndicate i Populous.

widzu - 2017-02-24, 12:30

L - a napisał/a:
Jak normalnie nienawidzę gier po polsku, tak nie wyobrażam sobie grać w DK z angielskim dubbingiem. Lektor jest genialny, przebija oryginał ;)


Jest parę takich gier.

Chociażby Ghost Master, już same tłumaczenie nazw duchów pokazywało, że tłumacze nieźle się przy tym bawili.


All hail Upiordliwy. :-)

krojechleb - 2017-02-24, 12:34

The Bard's Tale miał dobry dubbing i ogólnie gierka świetna
L - a - 2017-02-24, 12:37

widzu napisał/a:
Chociażby Ghost Master

O, tak, potwierdzam.

Baldur's Gate też był genialny.

Davos - 2017-02-24, 13:19

L - a napisał/a:
Bullfrog wydał parę innych ciekawych gier - grałam też w Theme Hospital, Syndicate i Populous.


Theme Hospital był genialny :D Nawet moja siora w to sporo młóciła, a ona generalnie od gier trzyma się z daleka. Twórcy mieli niezłe pomysły jak choćby leczenie ludzi z wodogłowiem: https://www.youtube.com/watch?v=UaTqTXr3AEY :D
W ogóle sam pomysł, żeby stworzyć grę, w której kierujemy szpitalem, był wyjątkowo innowacyjny. Ile takich gier w ogóle powstało? Niezbyt dużo.

Lilith - 2017-03-11, 00:41

Widzę, że dziś wypada Dzień Sołtysa.
Tak więc pozwolę sobie odkopać jedną z fajniejszych starych polskich gier.
Sołtys z 1995 roku, żeby przejść tą grę, to trzeba znać kawały o Wąchocku :)
Tytułowy bohater ma dość, że jego córka ciągle tylko gra na kompie, postanawia ją wydać za mąż. Podczas ślubu pan młody zwiewa i sołtys musi go odnaleźć. Można się uśmiać. Grę można ściągnąć z różnych stronek ze starymi grami.


Mam tą grę na kompie, ale niestety wiesza mi się na czwartej lokacji. Na Windzie XP bez dosboxa się tak nie robiło...

Davos - 2017-03-11, 01:51

Grałem w to za dzieciaka :D Ale nie przeszedłem wtedy tej gry do końca. Dobry odkop :D

[ Dodano: 2017-03-11, 02:02 ]
To przy okazji wspomnę o kolejnej grze, w którą grałem mniej więcej w tym czasie, czyli około 1995 roku.

Thomas the Tank Engine.







Gracz sterował lokomotywą i musiał nią przejechać po torach pewien odcinek tak, aby uniknąć zderzenia z innymi lokomotywami i musiał to zrobić w odpowiednim czasie. Czasem trzeba też było zabrać wagonik. Okazyjnie pojawiały się też bonusowe levele, w których można było się ścigać z inną lokomotywą, autobusem i helikopterem :D Zresztą pewnie kojarzycie nowsze wersje.

A tutaj gameplay z wersji na Amigę, z bardzo przyjemną muzyczką w intrze :) https://www.youtube.com/watch?v=ZOHR1QTP6a8

Lilith - 2017-03-11, 10:49

O ile się nie mylę,ta gra była z 1992 roku.
Ale też spoko, również grałam, na windowsie 98 :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group