To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Rozkminy

JankielKindybalista85 - 2014-07-06, 19:32

Jakby się nie czytało będą chińskie bajki i poyebane kospleje i ja podziękuję.
widzu - 2014-07-06, 19:44

JankielKindybalista85 napisał/a:
poyebane kospleje


Nie wszystkie są złe.




:)

JankielKindybalista85 - 2014-07-06, 20:05

Wszystkie. nieważny jest efekt wizualny tylko sama idea. Dla mnie kompletnie nie do skumania. Przebiorę się za kota z chińskiej bajki i będę tak paradować po mieście jednocześnie zachwycając się innymi przebierankami... no nie rozumiem tego i nie widzę w tym najmniejszego sensu. Ale ja jestem staromodny, dorastałem w erze internetu łupanego a jak byłem dzieckiem to nawet takiego internetu nie było. Może dlatego nie trawię po prostu kosplejstwa i innych dziwnych akcji "społecznościowych" (słówko, które mnie wkur.wia równie mocno co od niedawna "mobilny" bo od niedawna nie znaczy już "ruchliwy" tylko "wyebany w telefon" pardon, w smartfon.)
widzu - 2014-07-06, 20:11

JankielKindybalista85 napisał/a:
Wszystkie. nieważny jest efekt wizualny tylko sama idea. Dla mnie kompletnie nie do skumania. Przebiorę się za kota z chińskiej bajki i będę tak paradować po mieście jednocześnie zachwycając się innymi przebierankami...



Jakby LZA przyszła do Ciebie w cosplayu francuskiej pokojówki to byś inaczej gadał. :P

A tak serio, moim zdaniem w samej idei nie ma nic złego, o ile robi się ją z głową.
Jak idziesz na spotkanie bractwa rycerskiego w celu pokazania swoich umiejętności na jakimś spotkaniu (na przykład inscenizacji bitwy pod Czymśtam), w szatni przebierasz się za rycerza.
A jak idziesz na spotkanie fanów Władcy Pierścieni to możesz się przebrać za Legolasa, nikt Ci nie zabrania, jeśli sprawia Ci to przyjemność.

Ale, przynajmniej moim zdaniem, takie imprezy powinny mieć ściśle określony rejon i samo przebranie się w cosplay powinno mieć miejsce w jakiejś szatni na owym rejonie.


Sam fakt istnienia cosplayu nie jest głupi, ludzie robią to po prostu dla zabawy.
Ale, jak napisałeś, paradowanie w tym "po mieście" to zakrawa na bezmózgowie.


Rozkmina: Skoro w barach są strefy dla palących, to czemu na konwentach nie zrobić stref dla przebierańców?

V - r - 2014-07-06, 20:13

widzu napisał/a:

Jak idziesz na spotkanie bractwa rycerskiego, w szatni przebierasz się za rycerza.


Co Ty pier.dolisz, widzu?

widzu - 2014-07-06, 20:16

V - r napisał/a:
widzu napisał/a:

Jak idziesz na spotkanie bractwa rycerskiego, w szatni przebierasz się za rycerza.


Co Ty pier.dolisz, widzu?



Chodziło mi o inscenizacje pokazowe walk. Już poprawiam.

Adijos - 2014-07-06, 20:17

No właśnie co Ty pierd*lisz widzu? Rycerzem jest się na całe życie. Jak nie wierzysz spytaj V - r! Siedzi teraz w zbroi przed monitorem.
JankielKindybalista85 - 2014-07-06, 20:21

I się poci obficie a ten pot pod zbroją spływa mu prosto do jego włochatej... a nieważne. Kospleje są chu.jowe a Widzowi trochę zajmie zanim pojmie różnicę między kosplejami publicznymi a erotycznymi przebierankami za zamkniętymi drzwiami. :P
V - r - 2014-07-06, 20:23

JankielKindybalista85 napisał/a:
Widzowi trochę zajmie zanim pojmie różnicę między kosplejami publicznymi a erotycznymi przebierankami za zamkniętymi drzwiami. :P


I między kosplejami a rekonstrukcją historyczną :roll:

JankielKindybalista85 - 2014-07-06, 20:24

Również!
widzu - 2014-07-06, 20:27

JankielKindybalista85 napisał/a:
a Widzowi trochę zajmie zanim pojmie różnicę między kosplejami publicznymi a erotycznymi przebierankami za zamkniętymi drzwiami. :P


V - r napisał/a:
JankielKindybalista85 napisał/a:
Widzowi trochę zajmie zanim pojmie różnicę między kosplejami publicznymi a erotycznymi przebierankami za zamkniętymi drzwiami. :P


I między kosplejami a rekonstrukcją historyczną :roll:



A gdzie napisałem, że w bractwie są cosplaye.
Podałem dwa przykłady sytuacji (erotyczny i historyczno-edukacyjny) przebieranek, które nie są bez celu, ale są wdrażane przez pasjonatów. I tylko, podkreślam, tylko porównałem je do cosplayów, które też są noszone przez pasjonatów w celach rekreacyjnych.

Po prostu uważam, że żadne przebieranki nie są złe, o ile mają miejsce w odpowiednim miejscu.


Zbroje i hełmy na rekonstrukcjach, elfy na conventach, pokojówki w sypialni. ;)

Sharvari - 2014-07-06, 20:42

przykro mi jeżeli widziałeś same ch.ujowe, ja na fantastycznych konach widzę dużo genialnych. jeżeli ktoś pasuję na jakąś postać i postarał się przy wykonaniu stroju to jest to strasznie przyjemne dla oka, szczególnie kiedy ktoś dodatkowo nawet gra tę postać. to nie jest paradowanie w prześcieradłach, tylko ciężka praca jeżeli ktoś robi strój własnoręcznie i przygotowuje scenkę, zabawa, lans bo każdy robi sobie z tobą zdjęcie i szansa wygrania niemałej kasy w konkursach (choć na ostatnim tydzień temu laska dostała 300zł i mam wrażenie, że zwróci jej się tylko za połowę stroju :D )
ZSK - 2014-07-06, 21:04

Podziwiam, że ludziom się tak chce szyć te stroje i tak wszystko odwzorowywać. Przecież to kupa roboty! A ja kuszących profitów z tej pracy nie widzę. Ale nie hejtuję, jak ktoś lubi to niech to robi :) Gdyby nie forum to nie wiedziałbym co to cosplay i że jest coś takiego jak konwenty, że jest tego dużo w Polsce i że w ogóle ktoś się tym interesuje (y)
Davos - 2014-07-07, 02:08

Mam takie samo zdanie co Widzu. Cosplaye są fajne, jeśli prezentuje się je w miejscach do tego przeznaczonych. Za mangowymi nie przepadam, ale te związane z fantasy, cyberpunkiem czy historią potrafią robić naprawdę niezłe wrażenie i chwała ludziom, że chce im się wykonać często ogrom pracy, by je wykonać.

Ale dosyć już offtopu, o cosplayach jest osobny temat.

Adijos - 2014-07-09, 20:07

Lol. Na fb jest moje zdjęcie z siostrą. 3/4 komentarzy jest moich znajomych z internetów. W tym dwóch z forum. Nie rozumie.
-Veon- - 2014-07-09, 20:11

Adijos napisał/a:
Lol. Na fb jest moje zdjęcie z siostrą. 3/4 komentarzy jest moich znajomych z internetów. W tym dwóch z forum. Nie rozumie.

A twoja siostra jest młodsza czy starsza od ciebie?
Jak starsza to chcę zobaczyć to zdjęcie.
A jak młodsza to lepiej nie. Nie chcę być posądzony o Jankielowanie. :P

Adijos - 2014-07-09, 20:13

Młodsza. :spiderman:
Zaknafein - 2014-07-09, 20:13

Adijos napisał/a:
Lol. Na fb jest moje zdjęcie z siostrą. 3/4 komentarzy jest moich znajomych z internetów. W tym dwóch z forum. Nie rozumie.


teraz już znam nazwisko zabka ; o

Zabek05 - 2014-07-09, 20:27

Zaknafein napisał/a:
teraz już znam nazwisko zabka ; o


;_;

widzu - 2014-07-09, 22:23

Czy to możliwe, że nie mam dziewczyny, bo nie chodzę do aquaparku? :???:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group