To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Rozkminy

Barbra - 2014-05-07, 22:46

Davos napisał/a:
A co do deszczu zgadzam się w większości z tym co napisał Jankiel i dodam od siebie, że przy żadnej innej pogodzie tak dobrze się nie czyta, uczy i śpi jak przy deszczu bębniącym o okno spokojnym, jednostajnym rytmem :)


ja mam kompletnie odwrotnie, jak jest brzydka pogoda nie mam siły NA NIC, zero motywacji, nie chce mi się wyjść z domu, w domu też nic mi się nie chce robić, jedyne co to mogę leżeć w łóżku, żreć i przeglądać głupawe strony w internecie ale w sumie nawet tego mi się nie chce

a jak jest słońce to dostaję takiego kopa, mam siłę i ochotę na wszystko, mogę się uczyć, iść na rower, na rolki, czytać książki, robić macierze jordana, rysować, grać, gotować, chodzić bez celu po parkach i ulicach, czytać wstęp do algorytmów, sprzątać, każda pierdoła sprawia mi przyjemność

pogoda ma na mnie tak ogromny wpływ że ledwo przeżywam listopady xD

dlatego muszę się wreszcie wynieść gdzieś gdzie jest słońce przez większość roku

Moris299 - 2014-05-07, 22:55

Takie dni, że non stop pada też nie lubię ale takie , że popada tą max godzinkę to uwielbiam.
SlownikOrtograficzny - 2014-05-07, 22:58

Barbra napisał/a:
a jak jest słońce to [...] mogę [...] gotować, sprzątać

Dawać mje tu słońce :P

A jeżeli chodzi o deszcz, to dzisiaj zaskoczył mnie taki fajny ciepły deszczyk i był lepszy niż cały poprzedni tydzień słońca i pieruńsko zimnego wiatru. TO jest deszcz. Aż miło sobie zmoczyć głowę. :)
Natomiast te jesienne pluchy są niefajne.

icywind - 2014-05-07, 23:01

Ale wszystkie inne wody sprzedają w mniejszych opakowaniach więc to by było dla nich opłacalne. Pij 2l wody i te dwa litry masz tylko u nas w jednym opakowaniu więc tylko u nas będziesz wiedzieć czy wypiłeś czy nie. Dajemy ci tyle ile potrzebujesz.
Davos - 2014-05-07, 23:01

Barbra napisał/a:
a jak jest słońce to dostaję takiego kopa, mam siłę i ochotę na wszystko, mogę się uczyć, iść na rower, na rolki, czytać książki, robić macierze jordana, rysować, grać, gotować, chodzić bez celu po parkach i ulicach, czytać wstęp do algorytmów, sprzątać, każda pierdoła sprawia mi przyjemność


Ok, to może wyjaśnię dokładniej: Ja też bardzo lubię słońce, lato to moja ulubiona pora roku, a te listopadowe, zimne deszcze zbyt przyjemne nie są, ale jak już mam się uczyć cały dzień to zdecydowanie wolę deszcz za oknem niż piękną pogodę bo wtedy raz, że trudniej się skupić, a dwa że wtedy aż żal w chacie siedzieć :)

Antybristler - 2014-05-07, 23:53

Słonko jest fajne. Od niego Żółwie i inne gady się nagrzewają i są bardzo dziarne. I świat nabiera piękniejszych barw ;)

Deszcz głupi. Niby wtedy fajniej się siedzi w domu, ale zasięg szwankuje.

Sharvari - 2014-05-10, 13:11

dlaczego 100 gramów owoców ma 30-60 kcal, a 100 gramów suszonych owoców 280-360 kcal?
Zaknafein - 2014-05-10, 13:13

Sharvari napisał/a:
dlaczego 100 gramów owoców ma 30-60 kcal, a 100 gramów suszonych owoców 280-360 kcal?


bo bóg tak chciał

icywind - 2014-05-10, 13:13

Bo do nich dodają jeszcze mnóstwa świństwa, żeby smakowało.
Antybristler - 2014-05-10, 13:18

Sharvari napisał/a:
dlaczego 100 gramów owoców ma 30-60 kcal, a 100 gramów suszonych owoców 280-360 kcal?

Bo suszonych owoców jest ilościowo więcej. Przy owocach niesuszonych większość masy stanowi woda, która nie ma kaloriów.

ZSK - 2014-05-10, 13:23

Antybristler napisał/a:
Sharvari napisał/a:
dlaczego 100 gramów owoców ma 30-60 kcal, a 100 gramów suszonych owoców 280-360 kcal?

Bo suszonych owoców jest ilościowo więcej. Przy owocach niesuszonych większość masy stanowi woda, która nie ma kaloriów.


Innymi słowy zwiększa się gęstość objętościowa owocu B)

Sharvari - 2014-05-10, 13:25

ale ze aż ~5 razy? :o ok, tak żem też myślała. inne pytanie.

DLACZEGO TE SUSZONE SĄ TAKIE OHYDNE

icywind - 2014-05-10, 13:26

Antybristler napisał/a:

Bo suszonych owoców jest ilościowo więcej. Przy owocach niesuszonych większość masy stanowi woda, która nie ma kaloriów.

A, rzeczywiście. Mądre to

Zaknafein - 2014-05-10, 13:27

Sharvari napisał/a:


DLACZEGO TE SUSZONE SĄ TAKIE OHYDNE


bo bóg tak chciał

icywind - 2014-05-10, 13:40

Sharvari napisał/a:

DLACZEGO TE SUSZONE SĄ TAKIE OHYDNE

Suszone banany są świetne.

Moris299 - 2014-05-10, 16:29

icywind napisał/a:
Sharvari napisał/a:

DLACZEGO TE SUSZONE SĄ TAKIE OHYDNE

Suszone banany są świetne.


True

Antybristler - 2014-05-10, 17:11

Moris299 napisał/a:
icywind napisał/a:
Sharvari napisał/a:

DLACZEGO TE SUSZONE SĄ TAKIE OHYDNE

Suszone banany są świetne.


True

Czy ja wiem...
Kiedyś zjadłem pół kilo i mi się niedobrze zrobiło.

Davos - 2014-05-10, 20:04

Antybristler napisał/a:
Czy ja wiem...
Kiedyś zjadłem pół kilo i mi się niedobrze zrobiło.


Czekolada też jest niedobra, kiedyś zjadłem 2 tabliczki i też mi się zrobiło niedobrze :P

JankielKindybalista85 - 2014-05-11, 23:37

A wódka jaka paskudna! Widziałem setki ludzi, którzy wypili pół litra i tak im się niedobrze zrobiło...
icywind - 2014-05-12, 10:32

Antybristler napisał/a:
Moris299 napisał/a:
icywind napisał/a:
Sharvari napisał/a:

DLACZEGO TE SUSZONE SĄ TAKIE OHYDNE

Suszone banany są świetne.


True

Czy ja wiem...
Kiedyś zjadłem pół kilo i mi się niedobrze zrobiło.

Jak zjadłeś całe pół kilo to chyba dobre -,-
Mi w takim razie alkohol nie smakuje bo jak wypije za dużo to też mi nie dobrze



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group