To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Rozkminy

Barbra - 2014-04-26, 23:57

aż mi to przypomniało taką rozkminę z dzieciństwa, wiem że to nie ten temat, ale to nic xD

otóż, gdy byłam mała miałam taki właśnie różowawy szlafrok i dowiedziałam się że to nie jest różowy tylko łosiowy, i długo myślałam co mają łosie wspólnego z tym kolorem ale przyjęłam że tak już jest, co poradzisz

tak mi to utkwiło w głowie że nadal jak słyszę "łososiowy" to mam na myśli "ten kolor łosiów"

ale przynajmniej dzięki temu potrafię odróżnić JEDNĄ rybę od reszty, bo normalnie ciężko mi je rozróżniać ale wiem że jak coś jest łosiowe to to jest łosoś

(tzn dobrze powtarzałam "łososiowy" ale dla mnie to było jakieś przekręcenie słowa łoś tak czy tak)



jeszcze z kolorów trudnych do opisania jest taki ciemnoturkusowy, taki zielononiebieski, nigdy nie wiem jak go nazwać

icywind - 2014-04-27, 00:07

Barbra napisał/a:
ciemnoturkusowy

Co to jest w ogóle turkusowy?

Barbra - 2014-04-27, 00:17

icywind napisał/a:
Barbra napisał/a:
ciemnoturkusowy

Co to jest w ogóle turkusowy?


SPRAWDŹ SOBIE

przy okazji odradzam wpisywanie w google grafika hasła "purpura"


co do mojego poprzedniego postu, nie chodzi mi o morski bo jednak to się trochę różni :s

icywind - 2014-04-27, 00:30

Cytat:

SPRAWDŹ SOBIE

Sprawdziłem. To teraz powiedz czym się toto różni od błękitnego.

Barbra napisał/a:


przy okazji odradzam wpisywanie w google grafika hasła "purpura"

Też odradzam :(

Antybristler - 2014-04-27, 00:40

icywind napisał/a:

Barbra napisał/a:


przy okazji odradzam wpisywanie w google grafika hasła "purpura"

Też odradzam :(


I ja odradzam.

Sharvari - 2014-04-27, 00:43

już to kiedyś zrobiłam, dołączam się i przerywam offtopowy łańcuszek.
Barbra - 2014-04-27, 01:45

no błękitny jest taki delikatny, przyjemny, tak jak kolor nieba w słoneczne letnie popołudnie, a turkus jest taki kłujący :<
Davos - 2014-04-27, 01:46

Barbra napisał/a:
aż mi to przypomniało taką rozkminę z dzieciństwa, wiem że to nie ten temat, ale to nic xD

otóż, gdy byłam mała miałam taki właśnie różowawy szlafrok i dowiedziałam się że to nie jest różowy tylko łosiowy, i długo myślałam co mają łosie wspólnego z tym kolorem ale przyjęłam że tak już jest, co poradzisz

tak mi to utkwiło w głowie że nadal jak słyszę "łososiowy" to mam na myśli "ten kolor łosiów"

ale przynajmniej dzięki temu potrafię odróżnić JEDNĄ rybę od reszty, bo normalnie ciężko mi je rozróżniać ale wiem że jak coś jest łosiowe to to jest łosoś

(tzn dobrze powtarzałam "łososiowy" ale dla mnie to było jakieś przekręcenie słowa łoś tak czy tak)


Rozkmina to rozkmina, temat pasuje :) Kiedy ja pierwszy raz usłyszałem o kolorze łososiowym, to też pomyliłem z łosiem. No cóż, mały byłem wtedy, a język polski dziwny jest :)


Barbra napisał/a:


przy okazji odradzam wpisywanie w google grafika hasła "purpura"


Wiadomo było, że jak tak napiszesz, to każdy sprawdzi :P Ja niestety też sprawdziłem :/

Love178 - 2014-04-27, 08:47

Barbra napisał/a:
jeszcze z kolorów trudnych do opisania jest taki ciemnoturkusowy, taki zielononiebieski, nigdy nie wiem jak go nazwać

Chińczycy mają specjalną nazwę na ten kolor, nazywa się qing se 青色 :P


Adijos - 2014-04-27, 11:50

To kolorów nie jest 16?
icywind - 2014-04-27, 11:57

Davos napisał/a:

Wiadomo było, że jak tak napiszesz, to każdy sprawdzi :P Ja niestety też sprawdziłem :/

Ja na szczęście już wcześniej to wpisywałem :P

Barbra - 2014-04-27, 14:45

love178 napisał/a:
Barbra napisał/a:
jeszcze z kolorów trudnych do opisania jest taki ciemnoturkusowy, taki zielononiebieski, nigdy nie wiem jak go nazwać

Chińczycy mają specjalną nazwę na ten kolor, nazywa się qing se 青色 :P

Obrazek


ok następnym razem powiem w sklepie że chcę farbę w kolorze qing se, może mnie zrozumieją :D
kolejny raz gdy w innym języku da się coś łatwo powiedzieć a po polsku trzeba kombinować


poza tym, do waszych poprzednich rozmów, dla mnie pierwszy z kwadratów w sygnaturce ajsi jest niebieskawy, taki niebieski z dodatkiem fioletu ale jednak, więc davos nie martw się :D

Adijos - 2014-04-27, 15:17

Jak ktoś ma laptopa to niech sobie odchyli ekran do tyłu. Tadam! Jest niebieski.
Teraz laptopa pochylić do przodu. Tadam! Jest fioletowy.

Davos - 2014-04-27, 15:36

Cytat:
To kolorów nie jest 16?


Też byłem zaskoczony.

Barbra napisał/a:
poza tym, do waszych poprzednich rozmów, dla mnie pierwszy z kwadratów w sygnaturce ajsi jest niebieskawy, taki niebieski z dodatkiem fioletu ale jednak, więc davos nie martw się :D


Dzięki Barbra, od razu mi lepiej :piwo:

icywind - 2014-04-27, 17:59

Barbra napisał/a:
kolejny raz gdy w innym języku da się coś łatwo powiedzieć a po polsku trzeba kombinować

Dlatego niepatriotycznie uważam angielski za lepszy język :P
^AdijoS^ napisał/a:

Jak ktoś ma laptopa to niech sobie odchyli ekran do tyłu. Tadam! Jest niebieski.
Teraz laptopa pochylić do przodu. Tadam! Jest fioletowy.

Działa.

KicerK - 2014-04-27, 20:47

Davos napisał/a:


Barbra napisał/a:
poza tym, do waszych poprzednich rozmów, dla mnie pierwszy z kwadratów w sygnaturce ajsi jest niebieskawy, taki niebieski z dodatkiem fioletu ale jednak, więc davos nie martw się :D


Dzięki Barbra, od razu mi lepiej :piwo:


Ja na kompie mam filetowy ale na tablecie jest taki właśnie bardziej trochę niebieski.

Love178 - 2014-04-27, 20:55

Cytat:
Dlatego niepatriotycznie uważam angielski za lepszy język :P

A ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak jeden język lepszy od innego :P

Ten trik Adijosa naprawdę działa :O

icywind - 2014-04-27, 20:56

Wsadzi sobie człowiek durszlak na głowę i zaraz go do jakiś internetowych galerii dodają.
Love178 - 2014-04-27, 20:59

"Durszlak" to fajne słowo btw :D
icywind - 2014-04-27, 21:00

Święte słowo!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group