To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Rozkminy

AnswersMaster - 2014-03-06, 16:10

To w sumie nie tylko "X" czy "Xar", jak już pisałem całe imię jest dość podobne, brzmi tak samo, tylko jakby było przetłumaczone na inny język. Według mnie Xardas i Xarthitius to te samo imię. Tak jak John i Jan nie mają tylko wspólnego "J", to jest to samo imię. Jeśli więc miałbym rację, że są to te same imiona, to nie może być mowy o przypadkowym wymyśleniu takiego imienia przez jednych i drugich, jakieś źródło tego imienia już gdzieś wcześniej powinno być, coś powinno oznaczać. Podobają mi się skojarzenia Adijosa, może coś w tym być.

[ Dodano: 2014-03-06, 16:11 ]
Davos napisał/a:

U nas czar, po angielsku "spell" więc teoria raczej mało prawdopodobna :)

Nie ograniczajmy do angielskiego. Może to ma jakieś słowiańskie korzenie :) Wiedźmin czerpie z treści słowiańskich, zaś Gothic jest twórców germańskich:)

widzu - 2014-03-06, 16:28

AnswersMaster napisał/a:
widzu napisał/a:
Bo konfidenci są gorsi od tych co łamią prawo. :P

Widzu jako policjant dostał zgłoszenie:
-Dzień dobry proszę pana uprzejmie, jest taka sprawa, a bo tu obok mnie taki jeden gwałci mi dziewczynę i ja się chciałbym zapytać czy mógłby pan tu przyjechać i go ukarać jakoś.
Widzu przybywa na miejsce akcji, spałował gwałciciela, przegonił go sio precz, odwraca się do chłopaka zgwałconej i mówi:
-A ciebie wsadzę do paki i tam ciebie będą gwałcić, bo konfidenci są gorsi od tych co łamią prawo.


Zapomniałem dopisać "w społeczności forumowej" :P

Antlion - 2014-03-06, 16:32

Xardas to nekromanta, a Xarthitius to kopromanta. Prawie to samo.
icywind - 2014-03-06, 17:00

widzu napisał/a:

Zapomniałem dopisać "w społeczności forumowej" :P

Wodzu jako admin forum dostał zgłoszenie:
-Dzień dobry proszę pana uprzejmie, jest taka sprawa, a bo tu w tym temacie taki jeden wrzucił zdjęcie swoich odchodów i ja się chciałbym zapytać czy mógłby pan go ukarać jakoś.
Wodzu przybywa na temat akcji, dał jednego warna userowi za zdjęcie, po czym daje zgłaszającemu permbanabana i daje jako powód:
"A ciebie zbanuje, bo w społeczności forumowej konfidenci są gorsi od tych co łamią regulamin"

widzu - 2014-03-06, 17:41

Już nieważne :P

[ Dodano: 2014-03-06, 17:42 ]
PS Dlatego nie zgłaszałem się na moderatora :-D

monjiczq - 2014-03-08, 14:47

Skoro hi to czesc to hihihi to cześćcześćcześć?
Davos - 2014-03-08, 14:57

AnswersMaster napisał/a:
Nie ograniczajmy do angielskiego. Może to ma jakieś słowiańskie korzenie :) Wiedźmin czerpie z treści słowiańskich, zaś Gothic jest twórców germańskich:)


A język germański i słowiański to dwie odrębne grupy :) Moim zdaniem zbieżność imion jest tu przypadkowa, ale rozkminiać można :) Tylko czemu w takim razie tak wielu magów w innych filmach, serialach, książkach, baśniach czy grach ma imiona nie zawierające tego: "Xar" czy "Xarth"?

monjiczq napisał/a:
Skoro hi to czesc to hihihi to cześćcześćcześć?


Tak, ale tylko u osób posługujących się angielskim jako językiem ojczystym :P

AnswersMaster - 2014-03-08, 16:20

Davos napisał/a:
A język germański i słowiański to dwie odrębne grupy :)

Myślałem, że sam to dość zaznaczyłem :D

Davos - 2014-03-08, 16:24

AnswersMaster napisał/a:
Myślałem, że sam to dość zaznaczyłem :D


No a to zaprzecza teorii Adijosa, że "Xar" wzięło się od "czar" bo do języków germańskich już nie pasuje ;)

AnswersMaster - 2014-03-08, 18:13

Nie zaprzecza, bo to, że Gothic jest niemiecki nie znaczy, że opierali się na jakichś germańskich legendach. Może xarthitius pochodzic z słowiańskiego zbioru imion, a germanie by to tylko pożyczyli do gry i zniemczyli na twarde Xar das. Albo odwrotnie Sapkowski zapożyczył imię z innego języka a dopasował je na słowiański styl.
Sharvari - 2014-03-08, 20:32

dlaczego tak lubiane jest nazywanie swojego kochanka "tatusiem" i podżeganie do tego drugą stronę, przecież to jest ohydne szczególnie po tym co widziałam dzisiaj na ID. gwałty na własnych córkach NIE są seksowne ;___;

w japonii natomiast jest "braciszek", niewiele lepsze omg

Love178 - 2014-03-08, 20:39

W Japonii jak myślę o tym, że dziewczyna ma nazywać swojego chłopaka "braciszkiem", to to jest bardzo zwyrolskie, oboje muszą mieć dziwne zboczenia >< Nie widziałam, żeby poza anime coś takiego było stosowane, z kolei koreańskie Oppa jest już czymś powszechnym... A to "tatusiem" to chyba z anglojęzycznych krajów, prawda? ^^" Przynajmniej z takimi mi się kojarzy :P
Sharvari - 2014-03-08, 20:52

tak, come to daddy.

chyba w każdym ecchi jest ten motyw (dlatego tego gunwa nie oglądam), albo w ogóle całe o kazirodztwie ;_;

oba mnie przerażają w każdym razie.

Davos - 2014-03-08, 22:00

W drugą stronę też się słyszy: "Chodź do mamusi" :P Masakra, tyle jest lepszych określeń, a te wszystkie "tatusie", "mamusie" i "braciszki" wyglądają w tym kontekście patologicznie :)
Sharvari - 2014-03-12, 21:14

moja rozkmina na wczoraj i dziś, kiedy robiłam pracę o ogrodach japońskich. chciałam się nią podzielić.

ogrody japońskie mają wyglądać naturalnie, dziko, tak żeby wyglądało że nie majstrował przy nich człowiek i w ogóle 100% zgodności z naturą.

jednocześnie są najbardziej pracochłonnymi ogrodami, cały czas trzeba coś w nich robić, starannie zaprojektować tak aby wszystko było nieparzyste, ruchliwe i nie miało linii prostych, a krzaczki muszą być idealnie podcięte. oczywiście wszystko to dla naturalnego wyglądu.


moja rozkmina polega na tym, że makijaż wielu dziewczyn polega dokładnie na tym samym.

icywind - 2014-03-12, 21:24

Sharvari napisał/a:

moja rozkmina polega na tym, że makijaż wielu dziewczyn polega dokładnie na tym samym.

Moja fryzura polega dokładnie na tym samym :O

Love178 - 2014-03-14, 11:41

Sharvari napisał/a:
moja rozkmina polega na tym, że makijaż wielu dziewczyn polega dokładnie na tym samym.

Już się chciałam zabierać za mały elaborat o ogrodach dlaczego tak jest i nagle lolnęłam xD
Miałam esej o ogrodach, mogłaś mówić :P

Adijos - 2014-03-18, 18:02

Ja mam rozkminę co do Sapkowskiego. Dużo rzeczy zapożycza. np. krasnolud Zoltan mówił, że boli go "żywot" czyli po po rosyjsku brzuch. Psy nazywa: "sobaki" czyli po rosyjsku. On ma jakieś korzenie rosyjskie czy co? I w ogóle znalazłem jedno ciekawe znalezisko w książce. Coś podobnego do tego Xarthisiusa. Mianowicie w książce jest mowa o Ragh nar Roog'u ( http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Ragh_nar_Roog ). Brzmi znajomo? http://pl.wikipedia.org/wiki/Ragnar%C3%B6k
brzozik70043704352251515 - 2014-03-18, 18:35

tak, widzialem kiedys jak w kafejce grali w ragnaroka
Sharvari - 2014-03-18, 18:48

akurat wzorowanie się na postaciach mitologicznych nie jest niczym nadzwyczajnym, a już szczególnie Ragnarok.

[ Dodano: 2014-03-18, 18:49 ]
w jednym animcu był Mephisto Pheles :p no i słynny Alucard (backwards) z hellsinga.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group