To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Narzekalnia

widzu - 2014-03-10, 00:32

Narzekam, że jak byłem dzieckiem mój jedyny kontakt z bajkami to była wieczorynka na TVP1, kiedy w tym samym czasie u moich rówieśników w większych miastach leciały kanały typu Jetix czy Fox Kids

[ Dodano: 2014-03-10, 00:32 ]
Nigdy nie oglądałem tych słynnych bajek, które co chwile są na kwejku z podpisami "gimby nie pamiętają".

[ Dodano: 2014-03-10, 00:32 ]

:(

Davos - 2014-03-10, 00:38

widzu napisał/a:
Nigdy nie oglądałem tych słynnych bajek, które co chwile są na kwejku z podpisami "gimby nie pamiętają".


No to nie miałeś takiego fajnego dzieciństwa jak starsze roczniki :] Ale klasyczne bajki możesz nadrobić, od czego jest internet? :)

Love178 - 2014-03-10, 11:36

Nie proponuj mu tego tuż przed maturą :P
Davos - 2014-03-10, 14:52

love178 napisał/a:
Nie proponuj mu tego tuż przed maturą :P


Przecież okres tuż przed egzaminem jest najlepszy, żeby robić wszystko inne oprócz nauki ;)

widzu - 2014-03-10, 15:01

Davos napisał/a:
No to nie miałeś takiego fajnego dzieciństwa jak starsze roczniki :])


Nie miałem też takiego fajnego dzieciństwa jak roczniki równoległe i młodsze.
Pierwszy kanał z bajkami na mojej kablówce zawitał w przełomie roku 2009/2010. :/
W dodatku było to MiniMini. :/

Antybristler - 2014-03-10, 15:13

Ja też nie miałem innych kanałów poza tvp1, tvp2 i polsatem.

Tylko, że za moich czasów marnowało się dzieciństwo na świeżym powietrzu :)

widzu - 2014-03-10, 15:16

Dwa lata różnicy.
Rzeczywiście.
Twoje czasy...

Adijos - 2014-03-10, 15:18

Czytanie z Księgi Kapłańskiej

Pan powiedział do Mojżesza: „Mów do całej społeczności synów Izraela i powiedz im: «Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz. Nie będziecie kraść, nie będziecie kłamać, nie będziecie oszukiwać jeden drugiego. Nie będziecie przysięgać fałszywie na moje imię. Byłoby to zbezczeszczeniem imienia Boga twego. Ja jestem Pan. Nie będziesz uciskał bliźniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie pozostawać w twoim domu przez noc aż do poranka. Nie będziesz złorzeczył głuchemu. Nie będziesz kładł przeszkody przed niewidomym, ale będziesz się bał Boga twego. Ja jestem Pan. Nie będziesz wydawać niesprawiedliwych wyroków. Nie będziesz stronniczym na korzyść ubogiego ani nie będziesz miał względów dla bogatego, sprawiedliwie będziesz sądził bliźniego. Nie będziesz szerzył oszczerstw między krewnymi, nie będziesz czyhał na życie bliźniego. Ja jestem Pan. Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu. Nie będziesz mściwy, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz kochał bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan»”.

No to tyle mojego narzekania na dziś. Sory, ale muszę gdzieś sobie zapisać, bo zapomnę.

Davos - 2014-03-10, 15:20

Cytat:

Dwa lata różnicy.
Rzeczywiście.
Twoje czasy...


To już wiem, kiedy był ten przeskok, gdzie wszystkie dzieciaki przestały siedzieć na podwórku całymi dniami i zamknęły się w swoich domach przed kompem. W którymś z roczników między Antkiem i Widzem :P

widzu - 2014-03-10, 15:24

Raczej nie, za moich czasów też się dużo siedziało na dworzu.
Stawiam raczej na 1998-2000.

Adijos - 2014-03-10, 15:29

widzu napisał/a:
Stawiam raczej na 1998-2000.

97'

Davos - 2014-03-10, 15:33

Teraz każdy będzie twierdził, że on był w tym ostatnim roczniku, który siedział całymi dniami na dworze :)

On topic: zrobiła mi się dziura w kieszeni w spodniach, a nie chce mi się jej szyć i teraz wszystkie rzeczy muszę trzymać w drugiej...

Love178 - 2014-03-10, 20:53

widzu napisał/a:
W dodatku było to MiniMini. :/

U mnie na dekoderze MiniMini jest na kanale 666 :D

widzu - 2014-03-10, 20:55

U mnie w TV są 32 kanały zwykłe i 30 cyfrowych, przy czym 24 z nich to cyfrowe wersje kanałów analogowych :P
monjiczq - 2014-03-10, 22:17

Davos wszyscy wiemy ze najfajniejsze dziecinstwo skonczylo sie na 93!

A ja nie mam kablowki :x mam tylko telewizor by stal i ladnie wygladal ;c

ZSK - 2014-03-10, 23:18

No jak tak patrzę na to co się dzieje na podwórkach w wakacje (a właściwie się nie dzieje) to też bym strzelał w okolice '93-'95. Choć w sumie nie ma co generalizować bo nawet teraz widzę, że niektóre paczki znajomych, mimo, że są młodzi to w internetach mało siedzą, raczej wolą się spotkać i coś pokombinować i chwała im za to :) To smutne, że w wakacyjne wieczory zawsze było aż prawie gwarno w mojej okolicy a teraz pustki jak po jakiejś pandemii.

A co do bajek to miałem satelitę, na którym (na której? dzięki której?) oglądałem bajki na cartoon network i chyba dzięki temu miałem zawsze łatwość do przyswajania angielskiego. Ale za to nie oglądałem Dragon balla choć miałem możliwość. Moi kuzyni od strony mamy się mocno jarali, ja nic. Sorki :P Za to mój kuzyn od strony taty wolał przesiadywać na podwórku co mi bardziej pasowało i więcej czasu z nim spędzałem :)
Teraz od maleńkości dzieci mają dostęp do wirtualnego świata i co z tego, że ja chcę żeby moje dziecko bawiło się gdzieś w okolicy do samego wieczora skoro wszyscy jego znajomi siedzą przed monitorami to on też siądzie i już np. nie będzie z niego małego odkrywcy.

Sharvari - 2014-03-11, 13:34

stan na dziś:


(ノಠ益ಠ)ノ 彡┻━┻

widzu - 2014-03-12, 21:25

Narzekam, że codziennie nad wanną wisi świeże pranie i nigdy nie mogę się spokojnie wykąpać, bo muszę iść na balkon po przenośną suszarkę :/
monjiczq - 2014-03-12, 22:36

To ja narzekne ze nie mam wanny
widzu - 2014-03-12, 22:38

A ja mam wannę, ale biorę w niej prysznice.
Kąpieli w wannie nie brałem już chyba z 8 lat :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group