To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Samopomoc - Szkoła!

widzu - 2013-12-10, 17:18

ProFace napisał/a:
Chciałam w swoim przemówieniu umiescic coś na podstawie swoich doswiadczen,


No to może
Narkomania i prostytucja w obrębie teoretycznie wolnych od zagrożeń placówek?


B)



A tak serio:

Bieda.
Pogadaj z kimś od Szlachetnej Paczki.
W każdej szkole jest ktoś taki.

qtasiorro - 2013-12-10, 17:29

Może wszechstronna analiza wpływu wizerunku na różne aspekty komunikacji międzyludzkiej oraz postrzeganie przez cyberspołeczeństwo (no wiesz, mogłabyś powiedzieć, że jest się nielubianym na forum, gdy nie ma się twarzy w awatarze, że tak nie powinno być, że jest to niefajne, no i że w ogóle to jest problem. Tutaj można by dodać coś o braku ludzkiej empatii, ocenianiu przez pryzmat wyglądu, upadku tradycyjnego systemu wartości i takie tam :D ).
ProFace - 2013-12-10, 17:32

qtasiorro napisał/a:
Może wszechstronna analiza wpływu wizerunku na różne aspekty komunikacji międzyludzkiej oraz postrzeganie przez cyberspołeczeństwo

Hmm. Olśniłeś mnie! Napiszę przemówienie o zanikaniu gestykulacji wśród młodych osób. To jest problem społeczny! :D

widzu - 2013-12-10, 17:39

Nie dotyczy wszystkich.
Ja osobiście tak gestykuluję, że o mało nie przywaliłem w mordę polonistce podczas prezentacji :bag:

qtasiorro - 2013-12-10, 17:58

ProFace napisał/a:
Olśniłeś mnie! Napiszę przemówienie o zanikaniu gestykulacji wśród młodych osób. To jest problem społeczny! :D


Ja myślę, że akurat gestykulacja wśród młodych ludzi jest zbyt dobrze rozwinięta.


ProFace - 2013-12-10, 18:31

qtasiorro napisał/a:
Ja myślę, że akurat gestykulacja wśród młodych ludzi jest zbyt dobrze rozwinięta.
Znam wielu takich zamulaczy co nie okazują żadnych emocji i niestety poznaje ich coraz więcej :P
monjiczq - 2013-12-10, 19:45


ProFace - 2014-01-06, 13:23

Mam taki problem na fizyke... MAm taka tabele zrobic
Urządznie | moc [kw] | czas działania : dzien, miesiac, rok | Koszt energii
lodówka
I tu mam problem... Nie mogę znaleźć lodówki gdzie ma Moc napisany.n Od razu wszystkie roczne zużycie energii maja. W domu na swojej to na etykiecie nic nie pisze, chyba ze jest za lodowka, a nie mam zamiaru jej odsuwac.
Jakby ktos znalazl taka lodowke lub podal ile mniej wiecej taka lodowka ma moc bylo by super :D

Adijos - 2014-01-06, 13:25

No to jak masz na rok, to przerób wzór na dzień :-D Akurat też mam ten dział z fizyki. ;)
ProFace - 2014-01-06, 13:42

Ale łatwiej by mi było gdybym dostała moc najpierw.
qtasiorro - 2014-01-06, 15:19

Zużycie energii masz podane najprawdopodobniej w kilowatogodzinach. Jeśli masz roczne, to podziel je przez ilość godzin w roku i otrzymasz moc w kilowatach.

A tak swoją drogą, to po ile teraz jest kWh prądu?

EDIT: Jestem głupi, a na pewno byłem w styczniu. Liczba godzin, a nie ilość :frusty:

ZSK - 2014-01-07, 00:56

zależnie od operatora koło 32gr za kWh w taryfie dziennej.

[ Dodano: 2014-01-07, 00:58 ]
@Pro: ja mam jakiegoś Whirpoola i jest napisane 150W

qtasiorro - 2014-01-07, 16:01

Ej, chyba nie powinno się obliczać pobranej energii z mocy maksymalnej (a te 150W to chyba maksymalna). Bardziej miarodajnie byłoby policzyć moc ze zużycia prądu. Wtedy wyszłaby w przybliżeniu średnia, a taka nas powinna interesować.

Trochę głupio o ten prąd zapytałem, bo do tego są opłaty stałe, zmienne i inny szajs, przez co rzeczywisty koszt nie tak łatwo policzyć.

Adijos - 2014-01-07, 16:05

http://wiki.wolnepodreczn...85d_elektryczny To Ci się przyda bo tam jest pobór średni itd. Jest też jak policzyć ;)
ZSK - 2014-01-07, 20:10

Opłaty stałe faktycznie nieźle zawyżają ostateczną cenę. Sprawdzałem ceny prądu przed wakacjami jak obliczałem ile nas kosztuje ogrzewanie wody prądem. Koszt maksymalny wyszedł mi niecałe 46 zł/mies. więc całkiem spoko :) Ekogroszkiem wyszło dużo drożej bo choć prądu poszłoby tylko za 12 zł to wungiel jest drogi, ponad 700zł za tonę co razem dało jakieś 110zł/mies. Teraz zapewne ceny prądy są wyższe. No i jak masz G12 czyli prąd tańszy przez 10/12 godzin dziennie to również zmienia postać rzeczy.

Pro, zerknąłem dla Ciebie jeszcze raz i mam na etykiecie napisane pobór dzienny 1,67 kW/24h :) Też kiedyś liczyłem ile kasy ta lodówka na mies. bierze, ale nie pamiętam.

ProFace - 2014-01-07, 23:28

Ok juz sie z tym JAKOS uporalam. 3 bedzie xD
qtasiorro - 2014-01-07, 23:31

Ej ej, nie ma "jakoś", nie ma "3 będzie". To jest łatwe, wystarczy znać moc. Za tę pracę domową dostaniesz ocenę?
ProFace - 2014-01-07, 23:33

Tak. Ale za estetykę, bo robię robię, zrobiłam, patrze połowa źle. NO KURNA, pozaklejałam te błędy. Za estetyke odejmie mi punkty
qtasiorro - 2014-01-07, 23:35

Za estetykę mogę wybaczyć. Daj znać, co dostałaś.
Adijos - 2014-01-08, 15:42

Kod:
http://speedy.sh/zjJNF/Fizyka.pptx

Może komuś się przyda prezentacja z fizyki na temat produkcji energii elektrycznej. Męczyłem się z tym 3h i dostałem 6 :-D Polecam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group