To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Pandemia z Chin

Moris299 - 2020-12-11, 15:18

ChodnikowyWilk napisał/a:
Śniło mi się że ktoś mówił ziobro ty kurwo jebana, przestań mi kurwo szczepić rodzinę


Mi sie śniło, ze przyszła policja do domu, dala mi słoik z płynna szczepionką, jedną strzykawkę i kazali żebym tym zaszczepił siebie i Mańke xD I Mackę zaszczepiłem ale siebie już nie bo nie dostałem żadnej instrukcji w jakie miejsce wkłuć ani jaką ilość xD

[ Dodano: 2020-12-12, 21:33 ]
Restaurator powiesił się na środku swojej restauracji.

Jebać was, Panie Morawiecki. Macie kurwy krew na rękach.

Nie żyje Jarosław Gasik, wrzesiński przedsiębiorca i muzyk zespołu Milord Przedsiębiorca miał 56 lat. W 2006 roku kupił zrujnowany pałac Mycielskich na Opieszynie. Po żmudnym remoncie przywrócił budynkowi blask i na początku tego roku otwarł w nim kolejną restaurację.

Davos - 2020-12-13, 19:09

JankielKindybalista85 napisał/a:

A jak ci się nie podoba określenie grypa na sterydach to wymysł lepsze, uwzględniające sprzeciw wobec traktowania covida jak jebanej dżumy Justyniana, którą COVID - bez względu na to ilu twoich znajomych przed czterdziestką się zmęczy w drodze do kibla i ilu moich bliskich wykituje - NIE JEST.


A czy ja kiedykolwiek twierdziłem, że koronawirus jest tak groźny jak dżuma? Wiadomo, że nie.
Ale nie jest też tak niegroźny jak grypa więc jakieś środki zaradcze trzeba podejmować. A że często to jest robione zbyt chaotycznie to w pełni się zgadzam. No cóż, prawie nikt z żyjących nie pamięta czegoś podobnego, bo ostatnią pandemię mieliśmy chyba w czasie hiszpanki więc świat nie był przygotowany na taką sytuację, nikt nie opracował procedur na wypadek wystąpienia pandemii i teraz jest jak jest.

JankielKindybalista85 napisał/a:

Zaś co do samych szczepionek: wiedząc jak się wszyscy w tym WHO trzęsło zawsze nad wszelkimi szczepionkami na cokolwiek a jednocześnie widząc że pod kątem tempa badań i produkcji w przypadku szczepionki na covida doszło najwyraźniej do jakiegoś cudu naukowej wydajności, chyba warto być choć trochę sceptycznym i podejrzliwym? Tak choć troszkę? Bo może i stał się ten cud. Ale czy to znaczy że mam być bezmyślnym entuzjastą? Zatem czy jebać jakiejkolwiek wątpliwości bo pandemia więc bierzmy cokolwiek nam rzucą jak mannę z nieba? Serio? A już przekazu idącegi od "ekspertów" za hajs ministerstwa zdrowia, że jak masz najmniejsze wątpliwości to jesteś szur i półgłówek i się cię powinno zasczepie siłą absolutnie nikt nie powinien zlewać.


Wiadomo, że odrobina zdrowego sceptycyzmu nie zaszkodzi. Aczkolwiek jak spojrzy się na to, że w Wielkiej Brytanii czy Niemczech chce się zaszczepić 80% społeczeństwa, a w Polsce poniżej 40% to trochę mnie to jednak dziwi, bo zawsze myślałem, że antyszczepionkowcy to u nas jednak margines, a nie prawie połowa społeczeństwa. Ale może to też kwestia zbyt słabego dostępu do informacji. Słyszałem ostatnio wypowiedź jednego immunologa, który tłumaczył błyskawiczne tempo opracowania szczepionki tym, że zanim pojawił się koronawirus, trwały już zaawansowane prace nad szczepionką na MERS i SARS-COV-1. I dzięki temu była już gotowa baza do pracy nad szczepionką na SARS-COV-2, czyli koronawirusa, z którym mierzymy się obecnie. I gdyby nie ta baza to prawdopodobnie czekalibyśmy jeszcze kilka lat na szczepionkę.
Dla mnie to brzmi logicznie.

Moris299 - 2020-12-15, 15:36

Szef Pfizera nie chce zaszczepić się ich własną szczepionką



Putin nie chce przyjąć Rosyjskiej szczepionki


Lilith - 2020-12-15, 16:06

Dlatego kto chce, niech się szczepi na to, ja nie zamierzam. Obowiązkowe szczepienia, jakie mamy, spoko, ale na to nie zamierzam się szczepić. Jakby co, po covidzie jestem osłabiona, węch jednak nie wrócił no i jak coś chyba zaczynam mieć katar i kaszleć.
JankielKindybalista85 - 2020-12-16, 21:14

Niesamowite rzeczy się dzieją.

Na calym świecie rusza wielka akcja "zaszczep się bo tak mówimy, bez pytań, bo jak masz 1% zawahania to jesteś szurem płaskoziemcą". Wiadomo, że eksperci, politycy i celebryci będą nawijać żeby się szczepić. Ale ekspertów można kupić, a politycy i celebryci to kurwy walczące w konkursie o to, kim się bardziej gardzi - co oczywiście nie przeszkadza NPCom słuchać jednych i drugich. Przydała by się jakaś pozytywna, medialna historia ze świata przeciętnych ludzi. Medialna, to znaczy, żeby bohaterką był zwykły człowiek, najlepiej kobieta - bo teraz kobiety na tapecie, niemal każdy pierwszoplanowy bohater pozytywny musi być kobietą. Oczywiście skoro kobieta, to musi być niebrzydka, bo wiadomo - w dzisiejszym świecie medialnym jebać paszczury. No i pasuje, zeby nie była tepą karyną, tylko jakimś wzorem sukcesu klasy średniej, zeby się można było identyfikować. Naprawdę dobrze by takie coś wyszło w mediach. Media zatem mocno chcą.

No i patrzcie państwo. Cuda na zamówienie się zdarzają. Parę dni temu przez wszystkie media przeszła jak burza informacja o pierwszym Polaku zaszczepionym na covid. W Wielkiej Brytanii. Tym Polakiem jest Polka. A to ci dopiero. W dodatku niebrzydka Polka. Co za szczęście. W dodatku z wykształcenia biolog pracujący w brytyjskiej służbie zdrowia. No niesamowite. Akurat biolog! Nie kulturoznawczyni. A to się szczęśnie składa.

Zatem przeca jasne, ze jak zwykła Polka, nie mająca żadnego umocowania politycznego, bo mieszkająca w Wielkiej Brytanii, mająca udaną karierę zawodową i ruchable fizys, a w dodatku BIOLOG, i to jeszcze taka co już przeszła koronawirusa, kolejny przypadek (i to - znów jak od linijki - ciężko, nie bezobjawowo) mówi, że wzięła szczepionkę i się czuje osom i żeby brać i ufać... to to musi być prawda. Politykowi nie uwierzysz, instacipie ze ścianki nie uwierzysz, na eksperta wręcz naplujesz, ale zwykła spoko laska nie może kłamać.

Nic więc dziwnego, ze skoro taki szczęśliwy zbieg okoliczności spadł polskim mediom z nieba to się rzuciły i łatwiej by było wymienić miejsce, w którym nie widziałem/czytałem o Aleksandrze Ostańskiej. Brać szczepionki ludzie. Nie pytać, ufać. Ładna pani apeluje zupełnie szczerze i bezinteresownie przecież.

https://www.youtube.com/watch?v=M7VlRUQlvXo

I ja sobie nie szydzę. Naprawdę dzięki takim zbiegom okoliczności zaczynam wierzyć w dobro tego świata i ciepło mi na serduszku, gdy wiem ze kiedy ja będę bardzo bardzo czegoś potrzebował, to jakiś cudownym zrządzeniem losu, to właśnie dokładnie to się stanie. Życie jest cudowne dzięki takim historiom.

W każdym razie "pierwsza zaszczepiona Polka" ląduje w moim top 3 niesamowitych ale ewidentnie nieustawionych szczęśliwych zbiegów okoliczności. Tuż obok Aleksandry Dulkiewicz, która - jak to, wiadomo, robią prezydenci dużych miast - zamiast umawiać się na rozmowy z premierem przez kancelarie itp., postanowiła akurat raz przypadkiem wmieszać się w tłum jako zwykły przechodzień i pogadać z Morawieckim o praworządności w Polsce, podczas gdy on szedł chodnikiem załatwiać zupełnie inną sprawę. Została oczywiście i słusznie zlana z dupy, ale - co za przypadek - akurat znikąd pojawiła się ekipa TVN, której Dulczessa mogła z miną srajacego kota powiedzieć "ojej, trochę smuteczek". Oraz obok Marcina Gortata, który akurat zupełnie przypadkowo spacerując po amerykańskim lotnisku, nie tylko natknął się na pierwszego zwykłego Polaka, który poleciał do USA bez wizy, ale w dodatku rozpoznał go i zagadnął. A jakby szczęścia było mało, akurat z tragarzami przechodzili tamtędy kamerzyści TVP i to nagrali.

To jest moim zdaniem poziom pierwszej zaszczepionej Polki.

I kolejny raz powtarzam: ja nie szydzę. Ja się zachwycam, ze takie niesamowite historie dzieją się każdego dnia, akurat wtedy gdy to jest medialnie potrzebne. Cudo.

[ Dodano: 2020-12-17, 16:03 ]
Ooooo... Te kurwy jebane znowu wszystko od 28grudnia zamykają. Szkoda strzepić ryja już nawet na to zidiocenie. Więc powiem tylko, nawiązując do mojego wcześniejszego posta, że zapewne znowu będzie miał miejsce niesamowity zbieg okoliczności i akurat 27 grudnia o 21:37 zostanie opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Stawiam na to piwo z żabki, która pozostanie otwarta i bardzo dobrze.

ZSK - 2020-12-17, 18:12

27 to niedziela, Trzecie Święto. Ja bym obstawiał poniedzielnik, jeśli już.
Moris299 - 2020-12-17, 18:19



na chuj oni wprowadzali te kurwa progi, według nich powinno się teraz luzować a nie zaostrzać, banda kretynów, najpierw mówią, że stoki będą otwarte a jak zaczęto naśnieżanie stoków, które kosztuje grube tysiące dziennie to nagle "jednak zamykamy i chuj"

Antybristler - 2020-12-17, 18:34

:sadangel:
Moris299 - 2020-12-17, 18:46

aha i przypominam, że wszystkie te zakazy zostały wprowadzone mimo braku stanu wyjątkowego czyli są sprzeczne z konstytucją, a Davos i Jankiel i tak powiedzą, że to unia się niepotrzebnie czepia i brak praworządności to sobie unia ubzdurała i wszystko jest ok :PP
icywind - 2020-12-17, 19:09

Moris299 napisał/a:
Obrazek

na chuj oni wprowadzali te kurwa progi, według nich powinno się teraz luzować a nie zaostrzać, banda kretynów, najpierw mówią, że stoki będą otwarte a jak zaczęto naśnieżanie stoków, które kosztuje grube tysiące dziennie to nagle "jednak zamykamy i chuj"

No bo naprawdę jesteśmy w czarnym, tylko oficjalne dane mówią, że powinniśmy luzować

Antybristler - 2020-12-17, 19:12

Cytat:
No bo naprawdę jesteśmy w czarnym

Czarnej dupie*

Davos - 2020-12-17, 20:15

Moris299 napisał/a:
aha i przypominam, że wszystkie te zakazy zostały wprowadzone mimo braku stanu wyjątkowego czyli są sprzeczne z konstytucją, a Davos i Jankiel i tak powiedzą, że to unia się niepotrzebnie czepia i brak praworządności to sobie unia ubzdurała i wszystko jest ok :PP


Unia to akurat ma gdzieś jakie restrykcje i na jakiej podstawie wprowadzamy przy okazji koronawirusa, zwłaszcza że całkowity lockdown wprowadza teraz pół Europy. UE się czepia o "praworządność" ze względu na zmiany w sądownictwie. Przecież cała inba z UE zaczęła się przy okazji sporów o TK już ładnych parę lat temu.



A tymczasem Ian McKellen zachęca do przyjmowania szczepionki na koronawirusa


Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-12-17, 20:19

Czekam, aż incy zacznie się zachwycać szalikiem.
icywind - 2020-12-17, 20:27

To sobie poczekasz

[ Dodano: 2020-12-17, 20:32 ]

Moris299 - 2020-12-17, 20:36

Davos napisał/a:
A tymczasem Ian McKellen zachęca do przyjmowania szczepionki na koronawirusa


Mam nagranie pokazujące reakcję organizmu tydzień po przyjęciu szczepionki :-D

https://www.youtube.com/watch?v=b4E6in4U2TY

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-12-17, 20:36

No nic. Ale na szczęście zgarne dużo hajsu za amfe.

[ Dodano: 2020-12-17, 20:38 ]
Moris299, ot cuda XXI wieku ¯\_(ツ)_/¯

Moris299 - 2020-12-17, 20:42

morawiecki, chuj zdradziecki

https://www.wykop.pl/link...wal-z-epidemia/
https://www.wykop.pl/link...ej-kwarantanny/

icywind - 2020-12-17, 21:14

Skapnęli się, że elektorat im wymiera
JankielKindybalista85 - 2020-12-17, 22:30

No przecież Sasin mówił że nie będzie czyli było wiadomo że będzie. A wy zamiast się ograniczyć do jedynego wiarygodnego źródła to zwracaliscie uwagę co mówi Morawiecki.
Moris299 - 2020-12-18, 13:29

Wrzucał to już ktoś?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group