To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Pandemia z Chin

macbed - 2020-11-16, 11:15

ciekawostka z profilu Abelarda Gizy

Cytat:
Takie cudko dostałem 🙂
Jak widzę, że ktoś napisał „ciężarówkę Pro-Life”, to już wiem, że nie powinienem się tym zbytnio przejmować, ale napiszę kilka słów. Bez przekminek i żartów. Konkretnie.
Mój manager też zgłosił się po dofinansowanie.
Przyznano mu 135 tysięcy złotych.
Współpracuje nie tylko ze mną. Ma pod sobą też dwa inne podmioty i regularnie działa z około dziesiątką artystów.
We wniosku podał kwotę, zakładającą zwrot kosztów odwołanych występów, które jego agencja musiała ponieść na wiosnę (trzeba było zapłacić za pracę bileterii i zaliczki domom kultury, których nie dało się wycofać).
Zawnioskował też o fundusze na przyszłe projekty. Stworzył m.in. plan cyklu spektakli improwizacji komediowej on-line. Streaming, kamery i wynajem teatru z obsługą. Przy każdym takim wydarzeniu pracuje średnio ok 25 osób.
Dzięki temu pomysłowi agencja mogłaby zatrudnić całkiem sporą grupę ludzi na przestrzeni kilku miesięcy.
Takie buty.

Nie dostałem tych pieniędzy przez swojego agenta 🙂
Mam to szczęście, że mam swoją widownię i nie szukam dofinansowania swoich projektów. Szykuję aktualnie dwa, sam w nie inwestuję i wierzę, że będą miały do kogo trafić.
Ale rozumiem też, że nie każdy ma takie możliwości. Ludzie kultury, których na codzień nie widać - dźwiękowcy, oświetleniowcy, inspicjenci czy mniej znane twarze sceniczne są dziś w głębokiej dupie. Jak wszyscy - oczywiście.
Mogę nie lubić tej władzy, ale nie chcę oceniać tych, którzy potrzebują pomocy finansowej od państwa. Bo to nie są prywatne pieniądze rządzących tylko publiczne.

To w jaki sposób je przyznawano, jak liczono i dlaczego wykluczono mnóstwo ludzi np. tych na umowach o dzieło? Nie mam pojęcia. To nie pierwszy projekt skopany w ciągu ostatnich kilku lat.
Nie mam też pojęcia na co chcieli przeznaczyć pieniądze inni beneficjenci tego funduszu. Słyszałem za to jakie są plany na tę konkretną sumę i uważałem, że były spoko - bo mogły dać zarobić coś osobom, które dziś nie mają takiej szansy.
Nieprzekonanych nie przekonam, ale swoich pragnę uspokoić 🙂
Dobrej nocy!




[ Dodano: 2020-11-16, 11:26 ]
i jeszcze zostawię tutaj to


Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-11-16, 15:48

JankielKindybalista85 napisał/a:
No i dzięki temu są teraz znienawidzeni przez "swoich" zwykłych Polaków.😁

A ta franca pierwsza represjonowania Janda już zdążyła w wywiadzie popłakać że PiS ją znowu prześladuje bo dał za mało. 🤣

Z celebryckiego ścierwa co się bierze za politykowanie zawsze beka.

[ Dodano: 2020-11-16, 10:04 ]
No i dzięki temu są teraz znienawidzeni przez "swoich" zwykłych Polaków.😁

A ta franca pierwsza represjonowania Janda już zdążyła w wywiadzie popłakać że PiS ją znowu prześladuje bo dał za mało. 🤣

Z celebryckiego ścierwa co się bierze za politykowanie zawsze beka.

[ Dodano: 2020-11-16, 10:04 ]
No i dzięki temu są teraz znienawidzeni przez "swoich" zwykłych Polaków.😁

A ta franca pierwsza represjonowania Janda już zdążyła w wywiadzie popłakać że PiS ją znowu prześladuje bo dał za mało. 🤣

Z celebryckiego ścierwa co się bierze za politykowanie zawsze beka.

[ Dodano: 2020-11-16, 10:05 ]
No i dzięki temu są teraz znienawidzeni przez "swoich" zwykłych Polaków.😁

A ta franca pierwsza represjonowania Janda już zdążyła w wywiadzie popłakać że PiS ją znowu prześladuje bo dał za mało. 🤣

Z celebryckiego ścierwa co się bierze za politykowanie zawsze beka.

[ Dodano: 2020-11-16, 10:06 ]
Hahaha hahaha o panie chuju co tu się podziało. 🤣🤣🤣

Trzepiesz. Nie pisz! Ile razy mam ci to powtarzać?!

Moris299 - 2020-11-16, 16:02

RADZIMY SOBIE WYŚMIENICIE
PANDEMIA W ODWROCIE



icywind - 2020-11-16, 16:12

Róbmy zero testów i ogłośmy heroiczne zwycięstwo <strike>Polski</strike> PiSu nad pandemią

[ Dodano: 2020-11-16, 16:12 ]
Myślałem, że działa html :<

[ Dodano: 2020-11-16, 16:16 ]
Nie ma to jak wybrać partię dla której własny pr jest ważniejszy niż twoje życie i zdrowie i jeszcze się kurwa cieszyć

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-11-16, 16:16

Robią ostatnio mniej testów to odsetek tych z pozytywnym wynikiem jest wyższy.
Zły tefauen zrobił wykres z dzienną liczbą testów.
https://public.flourish.studio/visualisation/2027637/

Moris299 - 2020-11-16, 16:37

icywind napisał/a:
Nie ma to jak wybrać partię dla której własny pr jest ważniejszy niż twoje życie i zdrowie i jeszcze się kurwa cieszyć


obczaj jeszcze to xD
respiratory stoją w "stanie gotowości" zamiast być używano bo... szef szpitala narodowego dostaje więcej kasy jeśli ich nie używa niż jeśli ich używa xD

https://twitter.com/Arlukowicz/status/1328301247376494592

icywind - 2020-11-16, 16:38

Moris299 napisał/a:
respiratory stoją w "stanie gotowości" zamiast być używano bo... szef szpitala narodowego dostaje więcej kasy jeśli ich nie używa niż jeśli ich używa xD

:clap:

Moris299 - 2020-11-18, 19:00



[ Dodano: 2020-11-18, 19:04 ]

Antybristler - 2020-11-20, 19:52



Chyba mam przejebane

icywind - 2020-11-20, 22:30

Lewackie kalendarze niszczą Polskę :wnerw:
Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-11-21, 05:06

Ustaw kalendarz, żeby pozorował lokacje Rypin.
JankielKindybalista85 - 2020-11-21, 21:05

Co ten kurwa Morawiecki znowu pierdolił dzisiaj to się rzygac chce kurwa. Idiota jebany, morderca gospodarki a przez to ludzi i społeczeństwa. Zniszczmy wszystko bo olabogawirus. A małpa która siedzi w kancelarii i kręci kołem fortuny co tym razem zamykamy (bo na nic nie ma realnych danych jak wpłynie i na co zamknięcie/otwarcie danego segmentu) miała dziś farta. W normalnym kole fortuny są stawki i jedno pole "bankrut" - w kole Morawieckiego są same pola zamykaj i jedno pole "otwieramy". No i małpa wykręciła ze otwieramy galerie handlowe. Ale dlaczego restauracje nie? Czym się różnią. A siłownie? No czym? Niczym a przynajmniej rząd nie wie czym, więc teoria o małpie losującej jest uzasadniona. Wrzucenie wszystkich ferii w jeden termin to też szaleństwo. Tak jak i to, że szkoły są zamknięte. Za 10 lat będzie wysyp dzieci psycholi. I tak dalej, i tym podobne. No ale chuj, nie spodziewałem się niestety niczego innego.

Ale jakim niesamowitym kuriozum jest pierdolenie że to wszystko na sto dni bo potem pojawi się szczepionka... CO KURWA? CO TY PIERDOLISZ KURWA FARMAZONY TUTAJ JEBIESZ KMIOCIE.

Nie będzie szczepionki. Realna i sensowna nieszkodliwa może za 10 lat. Bo tyle się robi szczepionki. A nawet jakby był cud i się pojawiła to szczepienie, przechowywanie, logistyka... nie da się przetestować na koronawirusa więcej niż 60 tys osób dziennie a 35 milionów się w jeden dzień zaszczepi? A do tego czasu będziemy zamykać, pełznąć w dupie, wegetować jak jebane szczury bo olabogawirus.

A już zapowiedzi wprowadzania przepisów ograniczających poruszanie się - nieważne czy na święta, czy nie na święta - niech sobie wsadzą kurwa w pizdy. To można zrobić tylko ustawą nadzwyczajną uchwaloną w czasie stanu wyjątkowego. I konstytucja dużo i - jak na nią - dość jasno o tym mówi. Jest stan wyjątkowy? Nie? Więc wypierdalać.

Czizus kurwa ja pierdolę. Zawsze myslałem ze cywilizację ludzką zniszczą wojny atomowe albo meteoryt a tymczasem wystarczy do tego zafiksowanie się na grypę na sterydach.

[ Dodano: 2020-11-21, 21:08 ]
Antek, daj znać iledziesiąt tysięcy kary dostaniesz od sanepidu. Może jakiś wyroczek. Chociaż w zawiasach?

ZSK - 2020-11-22, 19:48

JankielKindylibalista85 napisał/a:
Co ten kurwa Morawiecki znowu pierdolił dzisiaj to się rzygac chce kurwa. Idiota jebany, morderca gospodarki a przez to ludzi i społeczeństwa.


Hehe. Było głosować na pis xD

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-11-22, 20:05

Dobrze, że nie nasmarował w publicznie dostępnym temacie takiego posta o Dudzie, bo by się skończyło tym, że miałby o piątej rano służby w chacie.
Lilith - 2020-11-22, 22:20

ZróbmySobieKupę, ty właśnie xDDDD Jankiel był tak bardzo za PiSem, a teraz marudzi. PO raczej by tak przedsiębiorców nie udupiało, bo to ich elektorat. Żeby nie było, PiS i PO to dla mnie jedno zło.
ZSK - 2020-11-23, 05:49

Nie wiem co by PO robiło, też by sobie pewnie nie radziło, ale zakładam, że tylko kradli by dla siebie, nie robiąc z Polski średniowiecza, nie dzieląc ludzi, nie wciskając na siłę jedynego słusznego światopoglądu i nie ładując od groma kasy kupując głosy.
JankielKindybalista85 - 2020-11-23, 07:29

A zamykało by tak samo jak PiS. Żadna różnica. Wstaw tam zamiast Morawieckiego Budkę i masz to co bym pisał w alternatywnej rzeczywistości.

[ Dodano: 2020-11-23, 10:40 ]
No to teraz pora na element humorystyczny. Przeczytałem artykuł o propozycji ograniczenia ilości ludzi na imprezach domowych. Pod kątem świąt oczywiście. Aż się rozpłakałem ze śmiechu. Czyli zamiast wędrowca któremu się zostawia nakrycie w wigilię będzie Polaków odwiedzać policja i liczyć ile osób siedzi na kwadracie. Ja pierdolę ale beka. Przepisy i pomysły naeet rozsądne (a ten taki nie jest) ale nie do wyegzekwowania (a ten taki jest), kompromitują autorów bardziej niż przepisy i pomysły kompletnie debilne ale do przeprowadzenia. Jaja w chuj. Przybieżeli do Betlejem pyciarze. 🤣🤣🤣

icywind - 2020-11-23, 11:18

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1330809565148049417?s=19
Tymczasem piserstwo choroby wypłaszcza nam krzywą robiąc mniej testów niż niedawno było zachorowań

JankielKindybalista85 - 2020-11-23, 11:36

I to jest opcja. Nie robić wcale testów to nie będzie zachorowań, media skończą napędzać spiralę strachu i wreszcie będzie można traktować tę grypę na sterydach jak grypę na sterydach, nie jak dżumę Justyniana. Świetny ruch.

Kontynuując kącik humorystyczny: na wykopie (Moris, zapomniałeś się przelogować) znalazłem i info o wywiadzie wiceministra zdrowia w Polsacie. Na pytanie o to czemu kasyna są otwarte odpowiedział "w sumie to sam nie wiem, trzeba będzie to zmienić".

1. Bo właśnie tyle wie władza na temat kowidu i na właśnie takich, jak ujawnione w wywiadzie, merytorycznych przesłankach zamyka wszystko w pizdu.
2. Oczywiście wszystko co znajdzie się na kole fortuny którym w ministerstwie kręci małpa. Widocznie zapomnieli zrobić pola z kasynami.
I to dwa przytyki w stronę rządu. Teraz dla dziennikarza:
3. Kurwa, nie podpowiadać! Działała sobie "zapomniana" branża i trzepala spokojnie kasę to nie, trzeba było podpierdolić. I teraz debile z rządu zamkną.

Antybristler - 2020-11-23, 11:40

Przypominam, że najprawdopodobniej miałem test fałszywie negatywny. Nie jestem ujęty w statystykach jako zachorowaniec, a siedzę bez sensu na kwarantannie.

Lolce wyszła korona pozytywna, ale jedynie co zrobili to dowalili mi dłuższą kwarantannę niż ona (bo przecież może mnie zarazić XD) I na nic były tłumaczenia, że ja chorowałem już z tymi samymi objawami...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group