To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Pandemia z Chin

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-11-05, 16:13

macbed napisał/a:
korona im z głowy nie spadnie jak przyjmą bardzo potrzebną pomoc od silniejszego państwa (/_-)
Jak będą wybory to może spaść. Tak czy inaczej koronawirus chętnie na nich wpadnie.
Antybristler - 2020-11-05, 21:14

Jutro się testuję, bo mam objawy koronki :dance:

Ogólnie bardziej od choroby męczy ta cała kwarantanna.
Bagiety sprawdzały czy jestem na kwarantannie, ale pod moim starym adresem (pozdro Rypin :bye: )
Wyjaśniłem i miałem dzwonić do sanepidu. Zadzwoniłem do wojewódzkiej stacji w Lublinie to mi gość powiedział, że to ze złym adresem to klasyka. Przekierował mnie na inny numer i wróciło do niego, bo nikt nie odebrał to potem przekierował na jeszcze inny i odebrał jakiś typ z działu żywności XD. Od niego się dowiedziałem, że oni się tym nie zajmują i mi podał 4 numery do powiatowego sanepidu. Dzwoniłem cały dzień na wszystkie 4 i nic... :sadangel: Po prostu nikt nie odbierał żadnego połączenia, czasem był numer zajęty, ale pewnie dlatego, że ktoś też dzwonił i nikt mu nie odbierał.

Wieczorem dostałem sms, żeby zainstalować apkę do kwarantanny to instaluję. Kazali sobie zrobić selfika oczywiście pod moją starą lokalizacją. Ale w apce był odnośnik do infolinii to zadzwoniłem i tam babka mi zmieniła adres na dobry. Kazała tylko reinstalować aplikację. Zrobiłem to (nawet kilka razy), ale dalej był stary adres. Zrobiłem sobie tę fotę, może przy nowym zadaniu się zaktualizuje, mam nadzieję, że nie będę miał problemów, że zdjęcie zrobiłem 300km od domu :D

A i ciekawostka - przy tej apce potwierdza się swój numer telefonu. No i przed chwilą coś dzwoni, odbieram, bo myślę, że ważne, a tu jakiś automat wciskający ubezpieczenia i numer oznaczony jako spam. Nie zdziwiłbym się, że to nie przypadek i przy okazji ktoś sobie handluje bazą numerów z tej apki z szemranymi firmami :zly:

Lilith - 2020-11-05, 21:28

Antybristler napisał/a:
ktoś sobie handluje bazą numerów z tej apki z szemranymi firmami

Nie, żeby coś ale siajomi ma możliwość blokowania tego typu numerów ;)

ChodnikowyWilk - 2020-11-05, 21:42

Zdrowia życzę, ja czekam na karetkę wymazową, ale pewnie chwilę jej to zajmie xD
JankielKindybalista85 - 2020-11-05, 21:46

Zdrowia życzymy.
Davos - 2020-11-05, 21:53

Antek, Wilku - dużo zdrowia!
Moris299 - 2020-11-05, 23:33

Pojawiły się nowe informacje na temat leczenia Amantadyną o której wspominałem wcześniej

Wypowiedział się bowiem EKSPERT - prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.

Powiedział on, że

Cytat:
Nie ma bowiem żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2


Czyli ciągle kontynuujemy ten sam pierdolony schemat - nie wolno tak leczyć ludzi. Nie i chuj.
To, nie tak, że są badania które potwierdzają nieskuteczność leku. Otóż problemem jest, że takich badań nie ma. On mówi, że nie powinno się tym leczyć ponieważ "nie ma dowodu, że działa"
No to może tak to kurwa sprawdźcie? Bo jest gigantyczna różnica między "nie wiemy czy dziala" kontra "wiemy ze nie dziala". Ten "ekspert" mówi to pierwsze - nie wiemy czy działa więc nie leczymy w ten sposób.

https://www.rmf24.pl/rapo...sem,nId,4836724

[ Dodano: 2020-11-06, 01:09 ]
Jest kryzys. Gospodarka ledwo ziepie? Co robią rządzący?
Kupują telewizor za pół miliona złotych
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26484792,ministerstwo-zdrowia-kupuje-ekran-led-za-pol-miliona-zlotych.html

Kupuje limuzyny auta mimo, że w polsce mamy więcej rządowych aut niż karetek
https://kronika24.pl/pis-nie-wycofa-sie-z-zakupu-nowych-samochodow-to-nie-limuzyny/

JankielKindybalista85 - 2020-11-06, 01:15

Ale kurwa będą się na takim tv zajebiście prezentować słupki i wykresy podczas konferencji prasowych.

A poważnie to ten zakup pokazuje że naszemu rządowi jest blisko do myśli ekonomicznej Keynesa. Wiedzą, że przez bezsensowny totalny lockdown, który chcą wprowadzić, gospodarka jebnie, więc przez takie zakupy napędzają konsumpcję w celu pobudzenia rynku i zminimalizowania strat za pomocą transferowania środków publicznych. 😂

Saskia - 2020-11-06, 09:41

Patrząc na ilość zakażeń tutaj zaczynam podejrzewać, że korona naprawdę przenosi się w sieci :???:
Zdrowia życzę!

icywind - 2020-11-06, 09:50

Saskia napisał/a:
Patrząc na ilość zakażeń tutaj zaczynam podejrzewać, że korona naprawdę przenosi się w sieci

Tylko jak masz windowsa

[ Dodano: 2020-11-06, 09:53 ]
korona wirus :troll:

JankielKindybalista85 - 2020-11-06, 10:09

Swoją drogą jak to jest od strony prawnej z zamykaniem ludzi w domach i zawieszaniem transportu kolejowego (o czym się pierdoli przy okazji bożego narodzenia żeby się ludzie nie przemieszczali)? Bo to śmierdzi na kilometr. Takie uprawnienia są osobno w przepisach o stanach wyjątkowych. Co by znaczyło że zwykła ustawą, a już rozporządzeniem to w ogóle, tego robić nie wolno skoro znowuż to i owo na ten temat jest popisane w konstytucji.
kotmaalealamakota - 2020-11-06, 11:12

U młodego w przedszkolu toś mial pozytywny wynik, dziś jesteśmy wiec juz w domu. I teraz nie wiem czy poślą nas na kwarantanne czy nie. I tu mam problem też z adresem, bo pod swoim nie mieszkam. w przedszkolu jest podany adres rodziców mojego chłopa, a mieszkam teraz gdzies indziej i nie wiem jak to będzie wyglądać teraz :/ mam nadzieje, że jednak nas na te kwarantanne nie dadzą, bo ochujam.
JankielKindybalista85 - 2020-11-06, 11:30

Dadzą na wszystkie adresy i o 10:00 policja przyjedzie cię skontrolować w mieszkaniu A, o 12:00 w mieszkaniu B, o 14:00 w mieszkaniu C. Jak masz dobre połączenie autobusowe to zdążysz nie wychodzić z domu. 😁

[ Dodano: 2020-11-06, 13:04 ]
No! Rafcio Czaskoski mnie nie zawiódł. Zabronił organizacji w Warszawie marszu niepodległości bo olabogawirus. Całe szczęście że obecne protesty są, w przeciwieństwie do marszu, całkowicie bezpieczne pod kątem epidemicznym, więc Czaskoski nie musi robić co w jego mocy żeby je utrudniać. Ufff. Co za zbieg okoliczności.

Lilith - 2020-11-06, 13:45

JankielKindybalista85 napisał/a:
przeciwieństwie do marszu

Nie, żeby coś, ale protesty nie były legalne, a i tak się odbywają. Marsze Równości też są ciągle zabraniane i odbanowywane i tak w koło macbedzie.

JankielKindybalista85 - 2020-11-06, 14:59

Otóż to. I dlatego marsz niepodległości też się pewnie odbędzie i będą zamieszki. A z covidem to ma tyle wspólnego co galerie handlowe, które ci idioci chcą zamknąć. Natomiast po prostu Czaskoski co do joty spełnił moje oczekiwania więc chwale go za to. :troll:
Davos - 2020-11-06, 20:03

JankielKindybalista85 napisał/a:
No! Rafcio Czaskoski mnie nie zawiódł. Zabronił organizacji w Warszawie marszu niepodległości bo olabogawirus. Całe szczęście że obecne protesty są, w przeciwieństwie do marszu, całkowicie bezpieczne pod kątem epidemicznym, więc Czaskoski nie musi robić co w jego mocy żeby je utrudniać. Ufff. Co za zbieg okoliczności.


A podczas kampanii mówił, że chętnie weźmie udział w Marszu Niepodległości. Straszny pech, że pandemia mu to uniemożliwi. Biedny Czaskowski, na pewno jest mu przykro :(

icywind - 2020-11-06, 20:23

Idzie w ślady Lecha Kaczyńskiego jak obiecywał w kampanii. Ten też lubił zakazywać marszy.
Davos - 2020-11-06, 20:28

No i sam widzisz jak skończył
icywind - 2020-11-06, 20:30

Pochowany na Wawelu z pomnikami w całej Polsce wspominany jako największy prezydent poległy za polskie?
Davos - 2020-11-06, 20:37

Ja bym tam wolał dożyć późnej starości, ale kto co lubi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group