To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Pandemia z Chin

Moris299 - 2020-10-09, 17:11

RudaMaupa napisał/a:
Nigdy nie podawałam, ktoś Cię oszukał
nie odbierałaś w tym roku żadnych leków? Od stycznia nie są już wydawane w formie papierowej.

[ Dodano: 2020-10-09, 17:12 ]
[quote="JankielKindybalista85"]
Moris299 napisał/a:
RudaMaupa napisał/a:
Chyba nożna podpisać petycję z peselem.


[ Dodano: 2020-10-09, 16:19 ]
Otóż nie i to ty Moris nie przesadzaj z pozbawianiem peselu znaczenia.


mam nadzieję, że chociaż Dabos jak wejdzie to się ze mną zgodzi :bag:

widzu - 2020-10-09, 17:22

Morenc wielki znawca prawa, co jeździł z kartonowymi rejestracjami :smile:
Moris299 - 2020-10-09, 17:24

nie kartonowymi tylko papierowymi xD nadal uważam to za 300iq. To był wydrukowany skan drugiej tablicy i z odległości większej niż 10m nie było szans poznać, że coś jest nie tak xD
JankielKindybalista85 - 2020-10-09, 17:54

Ale Widzu przypomniał. 😂😂😂
RudaMaupa - 2020-10-09, 18:31

Ale to jak, auto zza granicy sprowadzałeś? :hm?:
Moris299 - 2020-10-09, 18:35

RudaMaupa napisał/a:
Ale to jak, auto zza granicy sprowadzałeś? :hm?:


nie, przywaliłem w jakiś murek i rejestracja odpadła xD no i zgubiłem, a, że dorabiałem wtedy jako dostawca pitcy to nie miałem czasu czekać 2 tygodnie na nową tablicę xD

icywind - 2020-10-09, 19:33

:haha:
RudaMaupa - 2020-10-09, 19:53

Moris299 napisał/a:
RudaMaupa napisał/a:
Ale to jak, auto zza granicy sprowadzałeś? :hm?:


nie, przywaliłem w jakiś murek i rejestracja odpadła xD no i zgubiłem, a, że dorabiałem wtedy jako dostawca pitcy to nie miałem czasu czekać 2 tygodnie na nową tablicę xD


Niemożliwe, bo to jest nielegalne i grożą za to kary. :troll:

JankielKindybalista85 - 2020-10-09, 20:35

😊😊😊😆
Davos - 2020-10-09, 20:49

JankielKindybalista85 napisał/a:
Oczywiście, ktoś może, pozornie słusznie stwierdzić, że czym innym jest noszenie maseczki a czym innym podawanie swoich danych wrażliwych. Otóż pod kątem legalności i umocowania w prawie obecnie w Polsce nie jest. Nie ma żadnej różnicy. A na jedno ograniczenie waszej wolności się godzicie a na inne nie? To są akurat kwestię że jeśli pozwalasz je nagiąć na jednym, mało dolegliwym odcinku, to tak naprawdę dajesz zgodę by nagiąć je wszędzie. Już dziś, albo kiedyś w przyszłości - furtka została otwarta - jak się znajdzie inny niż obecnie powód. Ale wtedy oczywiście znowu będzie chodzić o bezpieczeństwo obywateli. Ehe, ehe. I to jest clue problemu, który mam z maseczkami. I to że je noszę - bo istotnie nie szkodzi mi to w żaden sposób - nie zmienia faktu że problem mam, widzę, bo on obiektywnie jest. I gdybym zdecydował się mieć na noszenie maseczki wyjebane to pod kątem prawnym oraz pod kątem obrony swojej wolności osobistej miałbym całkowitą rację, co co jakiś czas orzekają zresztą sądy.

I na koniec: tak samo jak ja bym wygrał proces w sprawie kary od sanepidu za nienoszenie maseczki i płacić bym kary nie musiał, tak samo jakiś upierdolony i zbankrutowany z powodu lockdownowych działań rządu przedsiębiorca wygra za lat kilka hipotetyczny proces w sprawie zadośćuczynienia mu za to, że przez zakaz działalności został zrujnowany. I rząd będzie musiał płacić. Bo wszystko co teraz robi jest prawnie o kant dupy rozbić.


Ach ten zły rząd i złe państwo, które tylko czyhają na to, żeby każdego obywatela śledzić i kontrolować przez 24h na dobę, ograniczyć mu wolność tak mocno jak tylko się da i zrobić z ludzi bezwolne marionetki. Aż dziwne, że nie napisałeś jeszcze o czipowaniu ludzi.
Szkoda tylko, że wbrew temu co twierdzą ci wszyscy "wolnościowcy", wolność jednostki nie jest absolutem nie podlegającym nigdy żadnym ograniczeniom. Żyjemy w państwie, tworze będącym umową społeczną, w ramach której ludzie umówili się, że w pewnych sytuacjach wolność może być ograniczona w imię chronienia wyższego dobra np. życia lub zdrowia ludzkiego. Jak ktoś popełni przestępstwo to jego wolność jest ograniczana, bo wszyscy zgodzili się, że dobro społeczności (bezpieczeństwo, życie, porządek publiczny) jest w tym przypadku ważniejsze niż wolność zdegenerowanej jednostki. Twoja wolność, o której tyle piszesz, jest codziennie w jakimś stopniu ograniczana na różne sposoby na które sam się godzisz. Jak idziesz do pracy to siedzisz pod jakimś przełożonym, który mówi ci co masz robić i wyznacza ci zadania. I musisz się zgodzić na jego reguły albo szukaj roboty gdzie indziej. Dane wrażliwe też tam podajesz. Jak idziesz do lekarza to też podajesz swoje dane. W urzędzie też. Jak idziesz na mecz albo do klubu to dajesz się obmacać bramkarzowi. Jak wsiadasz do samolotu to przechodzisz przez szczegółową kontrolę. Jak przejeżdżasz przez granicę to (pomijając strefę Schengen) też przechodzisz przez kontrolę. Jak przejdziesz przez pasy na czerwonym i psy to zauważą to zgarniesz mandat. A jak wywiniesz coś grubszego to trafisz do bardzo przytulnego i ciasnego pomieszczenia. A z tego co zarobisz, część musisz oddać na podatki, czy tego chcesz czy nie.
Wszystko to są ograniczenia Twojej wolności, a to tylko kilka przykładów, bo jest tego dużo więcej. Czemu nie podejmiesz z tym wszystkim walki? Pierdol podatki, szefa, wszystkie ograniczenia i nakazy, kontrole, policję i państwo. W końcu zaczyna się od nakazu noszenia masek, a skończy na pewno na czipowaniu :troll:

I nie bądź taki pewien, że wygrałbyś sprawę o niesłuszny mandat za brak maseczki czy przedsiębiorca na pewno wygrałby sprawę za bankructwo z powodu lockdownu. Owszem, jest kilka wyroków orzekających na korzyść odwołujących się, ale jest jeszcze dużo za wcześnie, żeby mówić o ukształtowanej linii orzeczniczej w tej sprawie, a wystarczy też, że rząd zamiast rozporządzeniem zacznie wprowadzać ograniczenia ustawami i wszystko będzie już w pełni legitne.

A co do podawania danych przed grą w piłkę to się zgadzam, że to idzie za daleko, ale gdzie Ty grasz, że czegoś takiego wymagają? W Poznaniu z tego co wiem orliki działają jak dawniej, można sobie przyjść z ekipą i normalnie pyknąć w nogę i nikt się nie czepia.


Moris299 napisał/a:
mam nadzieję, że chociaż Dabos jak wejdzie to się ze mną zgodzi


Obydwaj macie trochę racji (tzn. Ty i Jankiel). PESEL wielu osób da się znaleźć w różnych rejestrach, czasem trzeba go wpisać w niektórych drukach jak np. na receptach i sama znajomość PESELU to może jeszcze za mało, żeby dokonać na czyjąś szkodę przestępstwo... ale też lepiej nim nie szastać na prawo i lewo i ujawniać go tylko wtedy, kiedy trzeba. To trochę jak z imieniem i nazwiskiem - ich znajomość przez potencjalnego przestępcę nic mu nie da, ale jeśli zna jeszcze inne Twoje dane osobowe to już może narobić szkód. Zresztą samo imię i nazwisko jeszcze nie pozwala na zidentyfikowanie danej osoby (no chyba, że są rzadkie), a PESEL już tak. Więc podawanie go różnym urzędom, służbom itd. - spoko. Ale jakimś randomom już niekoniecznie.

JankielKindybalista85 - 2020-10-09, 23:02

Davos, o no właśnie, sam trafiłeś w sedno. To ja czekam na te ustawy. 😉
icywind - 2020-10-10, 14:40

https://twitter.com/i/status/1314658842555244544
:grimer: :grimer: :grimer:

RudaMaupa - 2020-10-10, 17:09

Czy to zawsze miało taki temat? :haha:
Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-10-10, 17:25

Nie ciesz się tak. Zapomniałeś już, że zrobiłeś sobie bana na żółty ser?
JankielKindybalista85 - 2020-10-10, 17:44

RudaMaupa napisał/a:
Czy to zawsze miało taki temat? :haha:

Oczywiście.

A tymczasem wracają godziny dla seniorów w sklepach. No żesz jasna kurwa pierdolona...

icywind - 2020-10-10, 18:09

RudaMaupa napisał/a:
Czy to zawsze miało taki temat? :haha:

Ostatnio zmieniony przez icywind Wczoraj 22:14, w całości zmieniany 2 razy
;)

widzu - 2020-10-10, 22:03

Zastanawiam się czy cofnąć zmianę z racji
Cytat:
7 d) Zakazuje się edycji pierwszej wiadomości lub nazwy tematu jeśli jest on starszy niż miesiąc lub liczba odpowiedzi przekroczyła 20.


czy wyjątkowo odpuścić z racji

Cytat:
16 b) Administratorzy zastrzegają sobie prawo do niekarania użytkowników za złamanie któregokolwiek z powyższych punktów Regulaminu, jeśli uznają, że działania te nie są szkodliwe dla społeczności Forumowiczów lub jeśli użytkownik otrzyma wcześniej zgodę na złamanie wyż. wym. Regulaminu w specjalnych okolicznościach.



Wzywam kworum adminów do debaty w Piwnicy.

ChodnikowyWilk - 2020-10-10, 22:10

Jestem za cofnięciem do starej nazwy
Nadir - 2020-10-10, 22:10

Yay! Afery o jedną literkę! :grimer:
Lilith - 2020-10-10, 22:14

Kto się czubi, ten się lubi, odcinek 178.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group