To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Pandemia z Chin

Lilith - 2020-10-09, 11:52

JankielKindybalista85 napisał/a:
A w jednym miejscu przez dwa tygodnie jeden koleś od listy szedł dalej i chciał pesele.

Już bym kurwa podała pesel. Jakbym podała, to zaraz by było cyk, chwilówka, bo sporo banków nawet nie weryfikuje, komu daje pożyczkę, a potem umywa rączki i to ofiara musi spłacać.

widzu - 2020-10-09, 11:54

Ja straciłem możliwość wypożyczania rowerów miejskich, bo nextbike chce PESEL i chuj
JankielKindybalista85 - 2020-10-09, 12:07

No dlatego nie wiem kim jest ten koleś który gra w piłkę po całym Krakowie od kilku miesięcy ale to na pewno nie ja. Imię inne, nazwisko inne, numer telefonu inny. A peselu to on w ogóle nie ma.

Poza tym ale jak to? Swoich danych dobrowolnie byle komu nie podacie? Przecież tu chodzi o niebezpieczeństwo, o śmiertelnego wirusa, ktorego trzeba pokonać! Jak nie dacie się namierzyć to jeśli w grupie grających byłby koronawirus to w jaki sposób dobry troskliwy rząd was znajdzie i odizoluje ku dobru wspólnemu, na którym wam przecież tak zależy? No jak to tak, samolubnie, warcholsko i nieobywatelsko? Przecież oszczane spodnie Davosa i takie tam inne zgrabne bon moty.

widzu - 2020-10-09, 12:15

JankielKindybalista85 napisał/a:
No dlatego nie wiem kim jest ten koleś który gra w piłkę po całym Krakowie od kilku miesięcy ale to na pewno nie ja. Imię inne, nazwisko inne, numer telefonu inny. A peselu to on w ogóle nie ma.


A za kilka miesięcy przyjdzie zlikwidować swoje konta bankowe ;)


Lilith - 2020-10-09, 12:17

Więc w Krakowie od pewnego momentu w piłkę tłucze niejaki Jankiel Kindybalista, Polak pochodzenia żydowskiego, numer telefonu (sami sobie jakiś wygenerujcie w mózgach). Zaraz Cię w necie wystalkują i dowiedzą się, że jesteś swoim internetowym alter ego i będziesz się musiał tłumaczyć z kolaboracji z koronawirusem :troll:
JankielKindybalista85 - 2020-10-09, 12:22

Oczywiście, ktoś może, pozornie słusznie stwierdzić, że czym innym jest noszenie maseczki a czym innym podawanie swoich danych wrażliwych. Otóż pod kątem legalności i umocowania w prawie obecnie w Polsce nie jest. Nie ma żadnej różnicy. A na jedno ograniczenie waszej wolności się godzicie a na inne nie? To są akurat kwestię że jeśli pozwalasz je nagiąć na jednym, mało dolegliwym odcinku, to tak naprawdę dajesz zgodę by nagiąć je wszędzie. Już dziś, albo kiedyś w przyszłości - furtka została otwarta - jak się znajdzie inny niż obecnie powód. Ale wtedy oczywiście znowu będzie chodzić o bezpieczeństwo obywateli. Ehe, ehe. I to jest clue problemu, który mam z maseczkami. I to że je noszę - bo istotnie nie szkodzi mi to w żaden sposób - nie zmienia faktu że problem mam, widzę, bo on obiektywnie jest. I gdybym zdecydował się mieć na noszenie maseczki wyjebane to pod kątem prawnym oraz pod kątem obrony swojej wolności osobistej miałbym całkowitą rację, co co jakiś czas orzekają zresztą sądy.

I na koniec: tak samo jak ja bym wygrał proces w sprawie kary od sanepidu za nienoszenie maseczki i płacić bym kary nie musiał, tak samo jakiś upierdolony i zbankrutowany z powodu lockdownowych działań rządu przedsiębiorca wygra za lat kilka hipotetyczny proces w sprawie zadośćuczynienia mu za to, że przez zakaz działalności został zrujnowany. I rząd będzie musiał płacić. Bo wszystko co teraz robi jest prawnie o kant dupy rozbić.

[ Dodano: 2020-10-09, 12:23 ]
Lilka: to bardziej coś w stylu Jana Kowalskiego. Szukaj wiatru w polu po spożyciu grochówki.

Widzu: 😂😂😂 :git:

Moris299 - 2020-10-09, 14:27

Lilith napisał/a:
JankielKindybalista85 napisał/a:
A w jednym miejscu przez dwa tygodnie jeden koleś od listy szedł dalej i chciał pesele.

Już bym kurwa podała pesel. Jakbym podała, to zaraz by było cyk, chwilówka, bo sporo banków nawet nie weryfikuje, komu daje pożyczkę, a potem umywa rączki i to ofiara musi spłacać.


Nie przesadzajcie z tym peselem xD
Pesel nie jest tajną daną. Mogę ci podać pesel kaczynskiego, Anrzeja Dudy albo Sasina xD

Albo dowolnego prezesa lub członka zarządu jednej z kilkuset tysięcy spółek lub stowarzyszeń w Polsce

https://oko.press/w-wyborach-mozna-zaglosowac-za-innego/

JankielKindybalista85 - 2020-10-09, 14:36

To że ty możesz mi podać nie znaczy że ja mam ci zdobycie tej informacji ułatwić, traktując ją lekko, jakbym ci odpowiadał na pytanie jaka dziś pogoda.

A odpowiadając: zajebista. Cieplutko, przyjemnie, bez pluchy, bez upału. Fajna jesień dziś.

[ Dodano: 2020-10-09, 14:44 ]
Poza tym Moris, do podawania peselu Kaczyńskiego toś prędki. To skoro to taki żaden problem to podaj mi swój pesel. Bo chcę znać.

Moris299 - 2020-10-09, 15:34

97090540112

tak samo pesel podaje się np. w aptece jak chcesz tabletki na e-receptę wykupić i też sprzedawca+wszyscy dookoła słyszą

RudaMaupa - 2020-10-09, 15:37

Pesel to może przesada, ale chciałabym, by ktoś mnie poinformował, jeśli byłby przypadek na mojej hali :PP a jak to mają zrobić, telepatycznie? :PP
macbed - 2020-10-09, 15:39

Moris299 napisał/a:
97090540112

tak samo pesel podaje się np. w aptece jak chcesz tabletki na e-receptę wykupić i też sprzedawca+wszyscy dookoła słyszą

o zajebiście idę wziąć 5k chwilówkę

JankielKindybalista85 - 2020-10-09, 15:39

Dzięki. Przyda się.
Moris299 - 2020-10-09, 15:40

RudaMaupa napisał/a:
Pesel to może przesada
pesel to taka sama dana na twój temat jak imię i nazwisko, to nie jest dana którą możesz się uwierzytelniać a dana identyfikacyjna.

Lolka podała przykład z chwilówkami - tam też nie wystarczy pesel. Potrzeba numer dowodu osobistego - to jest dana uwierzytelniająca i te dane należy zastrzec na policji lub w urzędzie w przypadku np. zgubienia dowodu osobistego lub kradzieży.

[ Dodano: 2020-10-09, 15:40 ]
macbed napisał/a:
o zajebiście idę wziąć 5k chwilówkę
nie weźmiesz

[ Dodano: 2020-10-09, 15:42 ]
weź se na michała białka


macbed - 2020-10-09, 15:42

moris podaj no numer dowodu osobistego
Moris299 - 2020-10-09, 15:43

RudaMaupa napisał/a:
Pesel to może przesada
w aptece też nie podasz peselu? :P
RudaMaupa - 2020-10-09, 15:43

Chyba nożna podpisać petycję z peselem.
Ja tam się nie dzielę peselem, mówię, że jestem młodsza niż wyglądam xD

Moris299 - 2020-10-09, 15:48

RudaMaupa napisał/a:
Chyba nożna podpisać petycję z peselem.

to by było nielegalne fałszowanie i można za to iść do więzienia :ninja:

RudaMaupa - 2020-10-09, 16:05

A udowodnij :troll:

[ Dodano: 2020-10-09, 16:06 ]
Tzn kradzież samochodów też jest nielegalna, ale nie zostawiam otwartego auta :brwi:

JankielKindybalista85 - 2020-10-09, 16:18

Moris299 napisał/a:
RudaMaupa napisał/a:
Chyba nożna podpisać petycję z peselem.

to by było nielegalne fałszowanie i można za to iść do więzienia :ninja:


O kurde no rzeczywiście. Na szczęście jakoś tak się dzieje że jak rząd mówi że coś jest fuj i można za to iść do więzienia to ludzie natychmiast przestają to robić. Dlatego w tym przypadku można se nawet wynająć samolot który będzie nad Polską latał z banerem z peselem i nic się nie stanie. 😂

[ Dodano: 2020-10-09, 16:19 ]
Otóż nie i to ty Moris nie przesadzaj z pozbawianiem peselu znaczenia.

RudaMaupa - 2020-10-09, 16:36

Moris299 napisał/a:
RudaMaupa napisał/a:
Pesel to może przesada
w aptece też nie podasz peselu? :P


Nigdy nie podawałam, ktoś Cię oszukał :troll:
Pokazałabym dowód. Pracownicy podpisują informacje o poufności, pozostali klienci nie. Ogólnie staram się unikać, np. przez telefon nie podaję nigdy, bo to może być outsourcing np.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group