To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Samopomoc - Szkoła!

ProFace - 2014-09-22, 16:08

Davos napisał/a:
Pro, następnym razem powiedz, że w wakacje przeczytałaś Kamasutrę. Ciekawe, czy nauczycielka nadal będzie chciała, żebyś pisała z tego recenzję

Kamasutry może nie, ale recenzji 50 twarzy Greya tez bym nie napisała na polskim xD

RudaMaupa - 2014-09-22, 16:11

Adijos napisał/a:
Rudziaszku :hug:


Przydało się? :D

[ Dodano: 2014-09-22, 16:13 ]
Ale nie obiecuję, że nie ma ich na stronie razem. To po prostu cytaty czwórki ludzi, których poglądy przypadkiem poznałam z różnych dzieł.

A w ogóle teraz się zorientowałam, że napisałam "Stanisław Lew" zamiast "Lem". Pardon moi, nie wiem, skąd mi się to bierze, gdyż nie pierwszy to raz...

widzu - 2014-10-26, 17:28

A mnie uczy ojciec Tomasza Bagińskiego. :D
Adijos - 2014-11-16, 10:56

W obwodzie o rezystancji R=40Ω płynie prąd I=2,5A. Oblicz największą wartość mocy chwilowej w obwodzie.


Wynik to 500W, ale nie mogę rozkminić jak. Ktoś ma jakiś pomysł?


Dobra. Zrobiłem. Jakby kogoś interesowało
R=40Ω
I-2,5 A

Imax=Iskut*√2= 2,5√2

p=Imax^2 * R= (2,5√2)^2 *40Ω= 12,5A*40Ω= 500W

Mackers - 2014-11-16, 11:44

To jest cała treść zadania? Na pewno liczysz dla prądu przemiennego? Jeśli tak, to powinno wyglądać jakoś tak:
Prawo Ohma: Natężenie prądu płynącego przez obwód jest wprost proporcjonalne do napięcia i przeciw proporcjonalne do rezystancji. Zakładając, że w układzie jedyny opór to R, wzór powinien wyglądać tak: I=U/R. Żeby wyznaczyć moc, musimy wiedzieć ile wynosi napięcie. A więc przekształcamy wzór.
I=U/R |·R
I·R=U
I skuteczne=I√2
Czyli U=40Ω·2,5√2A=100√2V
Skoro liczysz największą wartość mocy, to musisz policzyć moc pozorną. Symbol mocy pozornej to S (jednostka to VA, czyli woltoamper), moc czynna zaś to P (czyli wat). Zaś wzór na P to P=U·I·cos(tu wstaw znaczek, który się czyta fi, ale nie mogę znaleźć go w windowsowskiej tablicy znaków).
S=U·I, nie P=I·R.
S=100√2V·2,5√2A=250·√2·√2VA=500VA.
Mam nadzieję, że pomogłem. :]

[ Dodano: 2014-11-16, 11:45 ]
Oczywiście jeżeli cosinus fi jest równe 1, to P=U·I, czyli P=S. Układ idealny bez żadnych strat biernych.

[ Dodano: 2014-11-16, 11:51 ]
O, znalazłem ten znaczek.

Używamy małej litery (tej po prawej).

JankielKindybalista85 - 2014-11-16, 18:01

Shiiiit, w przeciwieństwie do rozkmin Barbuszki i Icka o matematyce tym razem nawet coś zrozumiałem. Fajne uczucie. :haha:
Mackers - 2014-11-16, 18:20

Aż takie łatwe? :P
Adijos - 2015-01-02, 13:37

Meh.

Matematyka

http://www.pracadomowa.pl...szerzony/100497

Coś takiego. I nie mogę ogarnąć skąd się wzięły przypadki i dalsze obliczenia (czemu minus tam a nie tam itd.)

Pomoże ktoś?

ZSK - 2015-01-02, 14:42

Gdzie jest SaRenia gdy jest potrzebna?! :grimer:
Adijos - 2015-01-02, 14:43

Gdzie jest Barbra i icy jak są potrzebni?! :grimer:
Szyszek - 2015-01-02, 15:21

Adijos, spieszę z wyjaśnieniami:

Weźmy na przykład taki przykład (Boże, co za zdanie...):
|3x-6|-|x+2|<8

Otóż skąd się biorą wszystkie przypadki i znaki:
Zrób sobie takie 2 działania:
1) 3x-6=0 i 2) x+2=0
Ostatecznie po wykonaniu działań dostajemy takie wartości: 1) x=2 i 2) x=-2

Z tego wynika coś takiego:
|3x-6|=3x-6, gdy wartość x dla tego wyrażenia będzie większa lub równa 2. Jeżeli okaże się mniejsza, zmieniamy znak i wówczas wyjdzie ci -3x+6
Podobnie postępujemy w przypadku 2). Takim punktem zwrotnym jest w tym przypadku x=-2. Dla wartości poniżej tego punktu wartość |x+2| zmieni znak na ujemny.

I tutaj tworzymy 3 przypadki:
Pierwszy:
Obie wartości są ujemne, zaś dziedziną będzie x od minus nieskończoności do jednego z dwóch wcześniej obliczonych x, który ma mniejszą wartość. Czyli x=-2
Podobnie mamy w trzecim, tylko że tam opuszczamy wszystkie moduły bez zmiany znaku, a dziedzina będzie od tego większego z dwóch iksów (czyli 2, tutaj zamknięty przedział) do nieskończoności.
Za to w drugim trzeba uważać z tym, które wyrażenie zmieni znak, ale tutaj też sprawa jest łatwa: zawsze znak zmieni to z dwóch podanych wartości bezwzględnych, które ma większe miejsce zerowe (czyli w tym przypadku x=2). Zatem to pierwsze wyrażenie piszemy ze zmienionym znakiem, drugie zostaje z tym samym.
Analogicznie postępujesz we wszystkich przypadkach. No i potem tylko liczysz ;)

Mam nadzieję, że pomogłem. Jak coś, to dopytuj! ;)

Love178 - 2015-01-02, 15:31

Ja też napisałam objaśnienie, w sumie nie chcę go kasować :P

W pierwszym przypadku dzieją się po kolei takie rzeczy:

Wyliczasz x. Robisz to rozbijając działanie na dwa i przyrównujesz je do zera (bo szukasz miejsc zerowych), czyli |x-3|=0 lub |x|=0. Z pierwszego wychodzi 3 a z drugiego 0. One Ci pokazują, jakie masz przedziały do wyboru. Dzięki nim wiesz jak w tych poszczególnych przedziałach funkcja się zmienia. To, z której strony są domknięte i otwarte dobierasz praktycznie według własnych preferencji, bo i tak zawsze wyjdzie.
Potem rozpatrujesz iksy dla każdego przedziału, czyli praktycznie interpretujesz przedział w działaniu.
Skąd się biorą minusy: Pierwszy przedział to przypadki dla liczb niedodatnich, czyli Twoja wartość bezwzględna z |x-3| zamienia się na -X+3, a |x| zmienia się w -x.
W otrzymanym wyniku x≧0. Ten wynik ma z przedziałem wspólne 0, więc x=0.
W drugim przedziale x jest większe od 0 (bo zero nie należy do przedziału), ale jego maksymalną wartością jest 3, więc x-3 może wynosić 0 albo mniej. Dlatego masz tam x>0 i x-3≦0. Zatem |x| rozpatrujesz dla wartości dodatnich i zostaje x, a |x-3| jak dla niedodatnich, więc -x+3.
W otrzymanym wyniku 3≦3. Zatem nieważne jaki x sobie z przedziału (0,3〉 obierzesz, zawsze wyjdzie Ci ten sam wynik.
W trzecim przedziale wszystko jest większe od 0. Więc liczysz po prostu ściągając wartość bezwzględną i wychodzi Ci, że x≦3. A w dziedzinie masz, że wszystkie iksy powinny być większe od 3, więc x nie leży nigdzie w tym przedziale.
Zatem podsumowując, masz wyniki 0 i przedział (0,3〉, zatem rozwiązaniem będzie suma tych dwóch wyników: 〈0,3〉.

Całkiem_Dobry_Chłop - 2015-01-02, 15:33

To ja chyba dołoże jeszcze coś od siebie, bo nie jestem pewien czy Adijos to wie :P
Mianowicie wartość bezwzględna zawsze musi wychodzić większa/równa zero. Jeśli taka wychodzi w nawiasie to możesz to traktować jak zwykły nawias, jak wychodzi ujemna to przed usunięciem zmieniasz znaki(mnożysz przez minus) na przeciwne przy x i cyfrze.

Jak przed wartością bezwzględną jest minus to potem wszystko trzeba jeszcze raz przez ten minus pomnożyć(wtedy suma x i cyfry musi wyjść mniejsza/równa zero).

Adijos - 2015-01-02, 16:55

Dzięki szyszek :piwo:
Dzięki Love <3 <3
Dzięki CDC :piwo:
Dzięki Bajbra <3 <3

Załapałem.

Zaknafein - 2015-01-02, 16:57

Adijos napisał/a:
Dzięki szyszek <3 <3
Dzięki Love :piwo:
Dzięki CDC <3 <3
Dzięki Bajbra :piwo:

Załapałem.




:-D

Adijos - 2015-01-02, 17:20

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
ZSK - 2015-01-02, 19:33

Zaknafein napisał/a:
Adijos napisał/a:
Dzięki szyszek <3 <3
Dzięki Love :piwo:
Dzięki CDC <3 <3
Dzięki Bajbra :piwo:

Załapałem.


:-D



widzu - 2015-01-02, 20:17


Cinereo - 2015-01-02, 23:08

Haa, pewnie ma palec serdeczny i wskazujący takiej samej długości!!!!
Love178 - 2015-01-03, 00:53

Ha, załapałam Twój żart! :grimer:

Ale żadnych takich o moim dziecku :dont:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group